Нова функція дозволяє слухати статті в зручному форматі завдяки технології від Respeecher. Насолоджуйтесь контентом у будь-який час – у дорозі, під час тренувань або відпочинку.
Режим читання збільшує текст, прибирає всю зайву інформацію зі сторінки і дозволяє зосередитися на матеріалі. Тут ви можете вимкнути його в будь-який момент.
Режим читання
Режим читання збільшує текст, прибирає всю зайву інформацію зі сторінки і дозволяє зосередитися на матеріалі. Тут ви можете вимкнути його в будь-який момент.
Завершити
Слухайте з будь-якого місця
Просто виділіть частину тексту, щоб почати прослуховування з відповідного абзацу. Спробуйте — це зручно!
Глобальні фондові ринки пішли вниз через нові побоювання щодо ставок у США, а найбільший удар, за даними видання, припав на SpaceX, пише Financial Times.
Що сталося
23 червня технологічні індекси в Азії, Європі та США знизилися після нової хвилі розпродажів. У Південній Кореї індекс Kospi втратив 10%, а папери SK Hynix і Samsung Electronics подешевшали двозначними темпами. В Європі Stoxx 600 на старті торгів просів на 0,8%, а ASML — на 4%.
У США Nasdaq Composite вже втратила 3% від початку червня після двох місяців зростання. Під тиском опинилися також Alphabet, Amazon і Broadcom, а ф’ючерси на Nasdaq 100 перед відкриттям торгів 23 червня вказували ще на мінус 2,2%.
Компанія Ілона Маска постраждала найбільше, її акції впали на 16%. Через це SpaceX за один день втратила $400 млрд своєї вартості. Це друга за масштабом одноденна втрата в усій історії фондового ринку.
Нагадаємо, що нещодавно компанія Ілона Маска SpaceX отримала найнижчий можливий рейтинг екологічної, соціальної та корпоративної відповідальності (ESG) від індекс-провайдера MSCI. Це рівно такий самий бал, який отримала росії після її повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.
Чому це цікаво
Ринок нервує одразу через кілька причин. Інвестори бояться, що ФРС під керівництвом Кевіна Ворша може знову підняти ставки, щоб стримати інфляцію на тлі конфлікту на Близькому Сході. Дохідність 10-річних держоблігацій США цього місяця вже зросла до 4,48%, а дорожчі гроші майже завжди боляче б’ють по дорогих технологічних активах.
Ба більше, аналітики Barclays, BNY та RBC BlueBay вважають, що інвестори починають тверезіше дивитися на витрати компаній на AI-інфраструктуру. За оцінками ринку, Alphabet, Amazon, Meta, Microsoft та Oracle разом можуть витратити близько $755 млрд у 2026 році. Проблема в тому, що капітальні витрати ростуть швидше, ніж виторг від AI.
Наразі компанія Amazon активно розглядає можливість прямого продажу своїх спеціалізованих ШІ-чипів стороннім компаніям. За підрахунками CEO Amazon Енді Джассі, якби їхній бізнес із виробництва чипів був окремою компанією, він приносив би близько $50 млрд доходу на рік.