Истории

Зачем украинцам электрокары? Водители Nissan Leaf делятся опытом

03 августа 2018, 09:47
7 мин чтения
Материал успешно добавлен в закладки Достигнуто максимальное количество закладок
Добавить в закладки

Любую статью можно сохранить в закладки на сайте, чтобы прочесть ее позже.

Режим чтения увеличивает текст, убирает всё лишнее со страницы и даёт возможность сосредоточиться на материале. Здесь вы можете отключить его в любой момент.
Режим чтения

Режим чтения увеличивает текст, убирает всё лишнее со страницы и даёт возможность сосредоточиться на материале. Здесь вы можете отключить его в любой момент.

Электромобили становятся все популярнее как на Западе, так и в Украине. В нашей стране уже есть электроавтосалоны, сети зарядных станций, марафон электроавтолюбителей и даже приложение для оптимизации пользования. А с учетом отмены пошлин и НДС их еще и выгодно покупать за границей. Vector узнал у водителей, почему они выбрали электрокары.

Евген Олефиренко, управляющий отелем, водит электрокар год


В родину так чи інакше потрібен був іще один автомобіль, Ця необхідність збіглась з бажанням скуштувати «електричне» життя. З маркою особливо не вагались – найкраще співвідношення ціни-якості поки що в Nissan Leaf.
Поки що рано щось говорити про реальне обслуговування, бо проїхав на своєму електрокарі всього рік і 20 000 км. Хоча на бензиновому авто вже довелося б один раз пройти сервісну заміну мастила. Підозрюю, що доведеться найближчі рік-два якісь гроші витратити на підвіску. Але це не має стосунку до типу автомобіля.

А щодо вартості експлуатації: повна зарядка по зеленому тарифу мені обходиться десь до 20 (!) гривень.

Якщо нема можливості заряджати авто біля дома, то якогось рецепту чи лайфхаку, на жаль, немає. Це перепона для купівлі електрокара. Хоча все залежить від бажання. Завжди можна поговорити із роботодавцем і заряджати біля офісу. Або ж пошукати паркінги поруч з місцем проживання і домовитись там з адміністрацією про оренду місця з розеткою. Я живу в приватному будинку. Заряджаю вночі, коли тарифи найприємніші. Зарядними станціями в місті не цікавився – хіба що бачив на деяких АЗС ОККО і Socar стоять.

Ніколи не шкодував про вибір електрокара. Єдиним нюансом є відчутне падіння запасу ходу в холодну погоду. При мінусових температурах, особливо –5 і нижче. Ну і звісно, запас ходу в 100-120 км не лишає вибору – це авто винятково для міста. Максимум – приміська зона.

Особисто в мене не було такого, щоб авто неочікувано розряджалося. Та й взагалі в умовах міста в такі ситуації складно вляпатись.

Електрокар починає сигналізувати ще на позначці в 20% заряду. А цього достатньо, щоб доїхати з одного кінця Києва в інший.

Читав десь, що навіть із повністю розрядженою батареєю вмикається аварійний режим. Він дає ще резервні 10-15 км ходу. Хоча й з вимкненими системами комфорту і з дуже відчутним обмеженням швидкості.

Анна Кочергина, директор детского сада, водит электрокар 3,5 года


Наша семья купила электромобиль 3,5 года назад. Так что пошлину мы не платили, а НДС все равно пришлось. Нас мотивировал финансовый аспект. Живем за городом в частном доме, в день муж проезжает до 150 км. На бензиновой машине в 2015 топливо обходилось нам до 7000 грн. У нас был Ford Mondeo. В сравнении с ним Nissan Leaf, конечно, не такой большой, да и класс совсем другой. Но теперь мы заряжаем машину дома в гараже от обычной розетки. Если заряжаться только дома, то выходит 400-500 грн в месяц.

Когда есть необходимость. подзаряжаемся в городе. Предпочитаю быстрые зарядки, по городу их очень много, Сейчас появилась новая сеть STRUM – у них все мегаудобно и быстро.

Выбрали Leaf потому, что на тот момент электрокаров было мало в Украине. А по мировой статистике – это самый популярный электромобиль. Он очень тихий и очень мощный. Быстро разгоняется и хорошо держит дорогу. На счет длинных маршрутов — мы ездим только по Киеву, максимум по области. Для дальней поездки можно взять машину в аренду. Потратить на это $300-400, и все равно будет выгодно.

В год мы проезжаем около 42 000 км. Это 4200 литров бензина умножить на 33 грн/литр. Получается 138 600 грн в год. Это еще не учитывая смену масла. А на зарядку электрокара мы тратим 6000 грн в год.

За несколько лет на ремонт машины мы потратили 100$. В ней нечему ломаться.

Килина Бішер, основательница PR-команды Bookinbag, водит электрокар год


Спеціально прогортала публікації у Facebook: 10 листопада 2014 року я оновила обкладинку профілю на блакитний Nissan Leaf. Це була електромрія: і по філософії, і по дизайну (чого лише варті фари). Менше ніж за рік, 18 травня 2015 року, моя PR-команда Bookinbag вже розсилала прес-реліз про пробіг бюджетним електромобілем Київ — Рівне — Київ.

Тоді екіпаж ElectroCars здолав 600 км. 9 годин 20 хвилин пілоти провели у дорозі, а 5 годин 40 хвилин на заправних станціях. Електромобіль Nissan Leaf їхав із середньою швидкістю 80-90 км/год, а на трасі його подекуди розганяли до 130 км/год.

Рік тому ми таки придбали чорний Nissan Leaf. Коли їдеш, всередині салону дуже тихо, тож приємно слухати музику. Мені подобається, як легко авто маневрує. А як вмикається: цей звук дуже характерний, ніби з майбутнього.

Нещодавно говорила по телефону із колегою. Лише по звуку зрозуміла, що у нього таке ж авто.

Щодо різниці між бензиновими авто та електрокаром. У мене є досвід уроків в автошколі Drive Pro, на хорошому звичайному авто Volkswagen Fox. І є весь подальший досвід із Nissan Leaf.

Що я скажу: враження, що кермуєш висококласним Apple і не проміняєш його ні на який Android. Хіба на Tesla.

Власники електрокарів – за умовчуванням певне ком’юніті. Навіть незнайомі розпитують, скільки проїжджає (влітку 150 км, взимку — десь 100, якщо вмикати обігрів), як довго заряджається батарея (до 6 годин, враховуючи наш тип зарядного пристрою). Нам пощастило, що є можливість заряджати Leaf у гаражі.
Їздимо або містом, або максимум 40 км від Києва. Тому до батьків доводиться тягнутися потягом, маршрутками. У цьому, мабуть, єдина незручність. Якихось витрат чи ремонтів за цей рік не було. Чоловік каже, що це найкраща міська машина: щось новеньке, красива, економна. Друзі жартують, що нам дуже пасує це авто.

Виталий Власюк, адвокат и преподаватель, водит электрокар 4 месяца


Почав з очевидного хіта – Nissan Leaf. Машина супер. По-перше, це дійсно значно дешевше. Якщо рахувати на рік уперед, то економія разів у 7. По-друге, я мав гібрид Lexus, що чудово себе зарекомендував, але майбутнє явно за електрикою.

ККД електродвигуна значно вище (я все ж фізмат закінчував). Наука цілковито на боці електрокарів. Залишається або суттєво збільшити заряд, або швидкість зарядки, або – поки що фантастичний сценарій – заряджати прямо на шляху, від дороги.

Наразі вистачає зарядки в офісі. Вивів від власного лічильника, спустив з другого поверху. Клієнтам і друзям заряджаю безкоштовно, іншим – по лічильнику. Назагал, зарядок по Києву повно.
Ніколи про свій вибір не шкодував. Хіба в Одесу не зміг поїхати, довелося позичити у друга звичайне авто. Для України, живучи в Києві, достатньо мати запас 500 км: це і Харків, і Одеса, і Львів.
Круто бути частинкою майбутнього. Формувати практику, юридичною мовою. Нехай це нині і переплата, та я готовий платити за емоції. Врешті жоден двигун не дає такого прискорення, як в електродвигуна. Тепер хочеться більшого. Я трохи заробив й уже замовив собі Tesla. Надалі спробую якогось німця – Audi, Mercedes. Дуже показово, що вони взялися наздоганяти Маска.

Нашли ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ
БИЗНЕС
Tinder для доставки груза. Рассказываем о сервисе перевозок, соединяющем водителей и отправителей
Материал успешно добавлен в закладки Достигнуто максимальное количество закладок
28 апреля 2022, 10:00 3 мин чтения
БИЗНЕС
Целеустремленность. Как PeopleForce работает во время войны?
Материал успешно добавлен в закладки Достигнуто максимальное количество закладок
25 апреля 2022, 14:00 7 мин чтения
БИЗНЕС
Вот как дом и его локация влияют на наше здоровье, настроение и счастье
Материал успешно добавлен в закладки Достигнуто максимальное количество закладок
20 января 2022, 14:00 5 мин чтения
БИЗНЕС NIX
IT-компания NIX — партнер ХНЭУ имени С. Кузнеца. Рассказываем, зачем это университету и бизнесу
Материал успешно добавлен в закладки Достигнуто максимальное количество закладок
20 января 2022, 10:15 1 мин чтения
Загрузка...