Турбота в моді. Як потреби й очікування споживачів впливають на світові тренди

Турбота в моді. Як потреби й очікування споживачів впливають на світові тренди

Події, які зачіпають цілі країни чи увесь світ, змінюють звички і спосіб життя. Водночас вони відкривають нові можливості для споживачів, компаній та індустрій.

Про це на Форумі з комунікацій для соціальних та поведінкових змін SHKALA 2021 доповідав старший аналітик із пошуку трендів TrendWatching Ерік Смет. У колонці для Vector він розповідає, як народжуються тренди, чим підкорювати споживачів у часи змін та чому інновації мають цілитися у наболіле.

Складові тренду

Ми у TrendWatching виявляємо нові бізнес-можливості, аналізуючи взаємовплив основних потреб людини та драйверів змін. По суті, потреби людини залишаються незмінними. Саме зовнішні обставини впливають на очікування споживачів від брендів та організацій. Тож можна назвати споживацькі тренди новими проявами людських потреб.

Під впливом подій 2020-го сформувалися наступні тренди на 2021-й:

  • Очікування та рівень обізнаності щодо здоров’я та благополуччя різко зросли. Нещодавнє дослідження FMCG Gurus показує, що 59% європейських споживачів більше знають про стан свого здоров’я через пандемію.
  • Потреба у зв’язках також зросла. Про це свідчить перехід до цифрової взаємодії та збільшення кількості (180 мільйонів) користувачів соціальних мереж у всьому світі.
  • Відбувся переворот в онлайн-присутності. TikTok має 100 мільйонів європейських користувачів, а електронна торгівля зросла на 26,3% лише в Західній Європі.

Під час визначення тренду ми звертаємо увагу і на проблеми, які існують поруч із очікуваннями. Наприклад, сьогодні споживачі обізнані про своє фізичне та ментальне здоров’я краще, ніж рік тому. Але водночас багато людей незадоволені реакцією урядів на коронавірус. Бренди мають використати це незадоволення собі на користь, впроваджуючи інновації.

Для кращого розуміння подивимося на два наступні приклади з нашої публікації «Інновація дня».

Хакнути догляд

Сінгапурські організації Lien Foundation, Lekker Architects та Lanzavecchia + Wai Studio створили каталог HACK CARE. На 224 сторінках містяться поради, як зробити навколишній простір дружнім для людей із деменцією. В каталозі є інструкції по збиранню адаптивного стільця, стелажа терапії, розвивальної дошки, стола. Усе можна зробити з доступних матеріалів і деталей від IKEA.

Каталог HACK CARE

Каталог глибоко занурює у потреби людей із деменцією, особливо тих, що постійно перебувають вдома. Він дає родичам й опікунам знання та натхнення для створення власних лайфхаків для догляду.

Тарілка-помічник

Нідерландські діти віком від 4 до 8 років у середньому їдять менше 72 грамів овочів на день, тоді як норма — 100–150 грамів. Виробник консервованих овочів HAK створив Het Helpende Bord (тарілку-помічника).

Het Helpende Bord

Waarmakers розробила її на основі дослідження Університету Вагенінгена, замовленого HAK. Висновки були наступними:

  • Діти повторюють поведінку дорослих. Тож тарілка не різнокольорова, а кругла та керамічна, як і у батьків.
  • Через ілюзію Дельбьофа (сприйняття відносних розмірів) тарілка здається більшою за звичайний дитячий посуд, що робить секцію для овочів відносно маленькою.
  • Овочі виглядають яскравішими і смачнішими на білому фоні, тому ділянка для них трохи більша за решту тарілки.
  • Люди з’їдають більше, якщо перед ними більша порція. Поглиблення у тарілці збільшує об’єм для овочів на меншій площі.
  • Ми їмо більше того, що ближче до нас. Тож батькам рекомендується розміщувати секцію з овочами найближче до нерішучих дітлахів.

Здоров’я у пріоритеті

Ці інновації є безпосередньою реакцією на зростання споживацьких очікувань. Люди сподіваються, що бренди надаватимуть пріоритет (нові очікування) здоров’ю та благополуччю (основна людська потреба). Це особливо актуально, коли споживачі відчувають брак підтримки з боку держав під час пандемії (драйвер змін).

Ми відзначили запит на турботливі бренди у нашому Звіті про тренди 2021 року.

У новій економіці охорони здоров’я люди очікують, що бренди обиратимуть пріоритетом фізичне здоров’я та ментальне благополуччя клієнта, його родини і друзів.

Що ваш бренд може запропонувати споживачам, які потребують турботи? Коли питання стосується популяризації здоров’я, емпатія — це те, що вам потрібно.

Поділитися