5 beautytech-сервісів, що змінюють індустрію краси

The future is coming. 5 beautytech-сервісів, що змінюють індустрію краси

Партнерський матеріал

Штучний інтелект забезпечив суспільство безпілотними авто, розумними будинками та роботами Boston Dynamics. Здається, що AI доступний не для всіх. Насправді технології ближче, ніж ми думаємо, і ними може скористатись будь-який читач Vector. Наприклад, завдяки beautytech-сервісам.

Розповідаємо про гаджети, застосунки й онлайн-сервіси, які розпізнають ступінь вираженості акне й ознаки старіння шкіри, дозволяють приміряти онлайн новий відтінок помади й економлять воду під час миття волосся.

Матеріал підготовлений разом із L’Oréal Україна. Український філіал компанії було відкрито у 2004 році. В Україні продається 19 міжнародних брендів із 35. Місія L’Oréal — пропонувати жінкам і чоловікам у всьому світі найкращі косметичні інновації з точки зору якості, ефективності та безпечності. На сьогодні Група L’Oréal — провідна beautytech-компанія світу. Компанія розробляє інноваційні beauty-технології та пристрої в технологічному інкубаторі L’Oréal’s Technology Incubator і співпрацює зі стартапами у Station F — найбільшому стартап-містечку у світі

Діагностика акне на основі штучного інтелекту

La Roche-Posay — це бренд відділу активної косметики L’Oréal. Його комплексні продукти для догляду за шкірою обличчя та тіла рекомендують дерматологи. За результатами дослідження La Roche-Posay, акне негативно впливає на життя 97% опитаних людей. Також 70% із них зазначили, що хвороба впливає на їхню самооцінку. При цьому пацієнти часто не можуть зважитися на візит до дерматолога.

Бренд La Roche-Posay створив онлайн-сервіс Effaclar spotscan. Він проводить персоналізовану діагностику акне на основі штучного інтелекту. А в разі потреби рекомендує звернутись до лікаря.

Як розробляли Effaclar Spotscan?

За два роки компанія протестувала шість версій сервісу, а для побудови точного алгоритму — зібрала дерматологів з усього світу. La Roche-Posay проаналізував більше ніж 6000 фото облич чоловіків і жінок різного віку та національностей, з різними типами шкіри та вираженістю акне. А потім розробили класифікацію за шкалою від 0 до 4+. Завдяки цьому Effaclar Spotscan точно визначає ступінь вираженості акне, що підтверджено клінічними тестами.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Як працює?

Сервіс робить точну діагностику за дві хвилини:

 1. Користувач робить три селфі: анфас, лівої та правої сторони обличчя.
 2. Алгоритм аналізує стан шкіри (прищі, чорні цятки, пігментні постакне сліди) та визначає ступінь вираженості акне від 0 до 4+, згідно з міжнародною градацією.
 3. Відповідно до результатів сервіс підбирає засоби Effaclar і дає поради з догляду.
 4. За потреби сервіс рекомендує звернутися за консультацією до дерматолога.
 5. Effaclar Spotscan також моделює очікувані результати «до/після» та дає змогу відстежувати результати в «щоденнику шкіри» впродовж року.

Як знайти сервіс?

Effaclar Spotscan доступний на всіх мобільних пристроях:

 • Android — версії 5.0 та вище (через Google Chrome)
 • iOS — iPhone 5S і вище (через Safari)

Діагностика ознак старіння шкіри

Вчені ще не знайшли технологію, яка б зупинила старіння шкіри. Але ми можемо відстежувати її стан і підбирати правильні засоби для догляду. У цьому технології вже можуть допомогти — бренд Vichy створив сервіс Skinconsult, який діагностує ознаки старіння шкіри за допомогою алгоритмів штучного інтелекту.

Як розробляли Skinconsult Vichy?

L’Oréal вивчає ознаки старіння шкіри понад 15 років. За цей час компанія провела дослідження у Франції, Китаї, Японії, Індії та США. У них узяли участь 20 000 жінок і чоловіків у віці від 20 до 80 років. Результат роботи — серія з п’яти книг «Атласи Старіння Шкіри» (Skin Aging Atlases). Вона містить докладну інформацію про старіння шкіри та дозволяє оцінити ефективність корегування візуальних проявів старіння. Це дослідження стало основою для Skinconsult від Vichy, зокрема сервіс оцінює ознаки старіння саме за шкалою з серії «Атласів Старіння Шкіри».

Skinconsult розробляли на основі 6000 зображень з «Атласів Старіння Шкіри» та 4000 селфі. У розробці брали участь дерматологи, зокрема 12 з них оцінювали ознаки старіння шкіри в реальних умовах або за селфі та порівнювали власну оцінку з оцінкою сервісу.
Завдяки такому підходу вдалось досягти 97% точності діагностики шкіри.

Як працює?

Користувач робить селфі за м’якого природного світла. Заповнює анкету — вказує свій вік і тип шкіри.

Алгоритм аналізує стан шкіри за сімома показниками:

 • пружність;
 • видимість пор;
 • лінії зневоднення;
  видимість глибоких зморщок;
 • інтенсивність зморщок під очима;
 • тон шкіри;
 • інтенсивність пігментних плям.

Сервіс надає детальну інформацію про кожну ознаку старіння: інтенсивність за шкалою від 1 до 5; причини виникнення та рекомендації з догляду.

Як знайти сервіс?

Skinconsult Vichy працює на всіх мобільних пристроях, рекомендовано використовувати браузер Google Chrome.

Персоналізовані косметичні засоби

Персоналізація — головний тренд у косметичній індустрії останніх років. L’Oréal зібрала інформацію про умови довкілля, які впливають на стан шкіри: погоду, температуру, вологість і забруднення повітря, показники УФ-випромінювання. Ці дані заклали основу для створення технології Perso. Вона дає можливість створювати персоналізовані косметичні засоби.

Як працює технологія Perso?

 1. Аналізує властивості шкіри. Користувач фотографується або завантажує в мобільний застосунок знімок із галереї. Штучний інтелект аналізує загальний стан шкіри: наявність глибоких і мімічних зморщок, пігментних плям і помітність пор.
 2. Оцінює стан довкілля. Використовуючи дані геолокації, Perso оцінює екологічні умови місцевості, які можуть упливати на стан шкіри користувача. Наприклад, погоду, температуру, вологість і забруднення повітря, показники УФ-випромінення.
 3. Враховує особливості й уподобання. Користувач вносить у застосунок Perso дані про особливості своєї шкіри: наявність мімічних зморщок, пігментації, розмір пор, тьмяність і зниження тонусу. Можна внести інформацію про власні вподобання з текстури та рівня зволоження. Це допомагає кастомізувати формулу отриманого крему для обличчя, концентрату або крему під очі.
 4. Створює формулу продукту за секунди. Пристрій створює персоналізовану суміш високоефективного засобу для догляду за шкірою. Продукт видається разовою порцією через дозатор для легкого гігієнічного нанесення.

Пристрій обладнаний знімним модулем на зразок компактної пудри. Тож споживачі можуть взяти із собою разову чи більшу порцію продукту.

Компанія розробляє «розумний» продукт із прозорими механізмами контролю, забезпечуючи конфіденційність даних споживача.

Перший продукт на основі Perso — Rouge Sur Mesure від Yves Saint Laurent

На основі технології Perso створили перший пристрій — Rouge Sur Mesure від Yves Saint Laurent. Гаджет, що має довжину 17 см і вагу в пів кілограма, дає можливість споживачам створювати персоналізовані відтінки помади.

Пристрій використовує набори кольорових картриджів із культових палітр YSL – червоної, нюдової, помаранчевої та кольору фуксії. Ковпачок пристрою може використовуватись як компактний флакон, тому персоналізований продукт можна використовувати будь-де та будь-коли.

Як знайти гаджет?

Rouge Sur Mesure від Yves Saint Laurent на основі технології Perso наразі доступний для попереднього продажу в обмеженій кількості на ринку США, а масштабні продажі у всьому світі стартують у вересні 2021 року.

Віртуальна примірка макіяжу

У 2020 році ми віддавали перевагу інтернет-магазинам, ніж відвідуванню офлайн-точок. Вірогідно, тенденція до соціального дистанціювання продовжуватиметься. У цих умовах дуже актуальним стає сервіс, який дозволяє приміряти продукти для створення макіяжу не виходячи з дому. Maybelline New York Virtual Try On — саме такий сервіс.

Як розробляли Virtual Try On?

В основі сервісу — технології штучного інтелекту компанії ModiFace. L’Oréal придбала цю новаторську компанію, що працює з доповненою реальністю. Уже кілька років вони разом розробляють застосунки та модулі віртуальної примірки макіяжу, різних відтінків волосся за допомогою голосової команди та лаку для нігтів.

Доповнена реальність замінює реальні зображення графічними або звуковими елементами, які комп’ютер розраховує в реальному часі. Ця технологія використовується у Virtual Try On, що дозволяє користувачам віртуально спробувати косметичні продукти.

Як працює?

Функція віртуального макіяжу доступна для українців на вебсайтах брендів продукції люкс — Yves Saint Laurent і Giorgio Armani Beauty:

 1. Користувач заходить на сайт та обирає продукт — помаду, рум’яна, пудру чи підводку.
 2. Обирає відтінок продукту, що йому до вподоби.
 3. Користувач дивиться на ефект у режимі реального часу в камері або підвантажує завчасно зроблену фотографію.

Також можна посилювати/зменшувати інтенсивність нанесення продукту. Для зручного порівняння кольорів екран ділиться на чотири частини.

Зараз відбувається активна підготовка до запуску сервісу в офлайн-точках продажу в Україні. Відвідувачі зможуть скористатися інтерактивним дисплеєм і приміряти косметичні продукти.

Пристрій для догляду за волоссям, що економить воду

Попри те, що 71% поверхні нашої планети вкрито водою, лише 3% припадає на прісну воду. Ми витрачаємо занадто багато цього ресурсу. Але L’Oréal розробила систему Water Saver, яка знижує споживання води під час миття волосся до 80%. Пристрій створили в технологічному інкубаторі L’Oréal в партнерстві зі швейцарською компанією Gjosa, яка опікується екологічними інноваціями.

Як працює?

Water Saver змінює традиційну процедуру миття волосся, поєднуючи технології та косметичні засоби.

 1. Краплі води рівномірно розподіляються в потоці та наштовхуються одна на одну в заданому напрямку. Так вони зменшуються і прискорюються. Це гарантує використання кожної краплини води протягом миття й ополіскування волосся.
 2. Платформа L’Oréal Water Saver використовує два літри за хвилину проти стандартних восьми літрів у домашньому побуті. При цьому пристрій зберігає той самий тиск.
 3. Спеціально розроблені засоби для догляду за волоссям від L’Oréal Professionnel і Kerastase надходять безпосередньо до потоку води, якою миють волосся. Удесятеро менші за звичайні краплі сприяють кращій абсорбції продукту та швидшому ополіскуванню.
 4. Пристрій обладнаний панеллю керування даними та звітування. Дані щодо економії води відстежуються на панелі приладу та зберігаються в історії застосування. Також гаджет відстежує витрати споживання води й електроенергії.

Де знайти девайс?

Сьогодні пристроєм Water Saver від L’Oréal користуються відвідувачі деяких салонів L’Oréal у Нью-Йорку. З лютого 2021 року — клієнти окремих закладів у Парижі.
А з 2022 року така можливість з’явиться в салонах краси в Україні.

У найближчі кілька років L’Oréal Water Saver з’явиться в тисячах салонів краси. Потенційно це забезпечить значну економію води — до чотирьох із половиною мільярдів літрів води на рік.

Поділитися