logo

Більше ніж ігри. Які технологічні проєкти втілює

hero image

Коли люди бачать частку «FAVBET» у назві будь-якої компанії чи проєкту, здебільшого їм на думку спадають ігри чи ставки на спорт. Мало хто згадує, що за «лаштунками» будь-якого онлайн-бізнесу — передовсім технології. Ми зустрілися з CEO FAVBET Tech Артемом Скрипником, щоб дізнатися, як створюється цифрова інфраструктура компанії та який її внесок в український IT-сектор.

Як виникла FAVBET Tech

FAVBET Tech почала свою діяльність незадовго до повномасштабного вторгнення росії в Україну — у січні 2022 року. Технологічний бренд відразу сформував свою місію:

«FAVBET Tech — це ІТ-компанія з на 100% українським ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming та Betting з використанням передових технологій для глобальної Entertainment-компанії FAVBET».

У компанії із самого початку було чимало планів щодо розширення діяльності, проте війна внесла корективи. Попри те, що IT-компанія, здавалося б, найменш прив’язана до фізичних місць, перші місяці війни були нелегкими.

«Передовсім компанія розв’язувала нагальні питання працівників (релокація, гуманітарне забезпечення), паралельно налагоджувала розірвані ланцюжки розробки. У зимовий період займалися забезпеченням безперебійного електропостачання, облаштовували власні “Пункти незламності”, куди співробітники могли прийти попрацювати, погрітися, підкріпитися, підзарядитися, запросити рідних, — поділитися світлом у прямому та переносному значеннях із тими, хто цього потребував», — згадує генеральний директор.

Артем Скрипник

Генеральний директор

Сьогодні FAVBET Tech відновила всі бізнес-процеси, адаптувалася до воєнних реалій роботи та надає послуги клієнтам з України, Мальти, Румунії, Хорватії. Оскільки більшість працівників перебуває на території України, менеджмент бренду вже розпочав активну підготовку до нових «зимових челенджів», щоб полегшити цей період для співробітників.

Технологічний продукт #1. Програмне забезпечення

Програмне забезпечення компаній, які працюють в ігровій індустрії, значно відрізняється від будь-яких інших бізнесів. Артем Скрипник виділяє декілька ключових відмінностей:

Відповідність нормативним вимогам
Read More
ПЗ компаній, що надають послуги в ігровій сфері, вимагає суворого дотримання українських і міжнародних нормативів для забезпечення чесної та прозорої діяльності
Підвищена безпека
Read More
Для ПЗ у гемблінгу/беттингу треба вживати поглиблених заходів безпеки для запобігання шахрайству, відмиванню грошей і захисту конфіденційних даних користувачів
Генерація випадкових чисел
Read More
ПЗ для ігрової індустрії нерідко потребує сертифікованих генераторів випадкових чисел, щоб гарантувати непередбачуваність і чесність результатів гри
Користувацький досвід
Read More
Очевидно, що користувацький досвід у пріоритеті в будь-якого бізнесу, але ПЗ для азартних ігор не зможе функціонувати без інтерактивної графіки, безперебійної взаємодії в реальному часі та інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу
Платіжні операції
Read More
Ігрові платформи потребують широкого спектра платіжних шлюзів, зокрема з підтримкою криптовалют, щоб задовольнити різноманітні вподобання гравців з усього світу
Забезпечення відповідальної гри
Read More
Гемблінг-платформи повинні містити інструменти та функції, які сприяють відповідальній грі, наприклад, опції самовідключення та ліміти.
Previous
Next

«Суть нашої роботи над програмним забезпеченням полягає в тому, щоб продукт був безпечним, зручним та відповідав усім правовим нормам. Стрімкий розвиток індустрії і зміна смаків споживачів стимулює нас відповідати світовим трендам — інтегрувати інноваційні технології (як-от AI та ML), зберігаючи при цьому безперебійну роботу. Нашою основною метою залишається забезпечення клієнтів сучасним ПЗ та розвиток українських профі, які щоденно посилюють IT-сектор», — ділиться Артем.

Технологічний продукт #2. Високонавантажені сервіси

image

Highload Development* — це процес створення та управління застосунками або системами, які здатні обробляти значні обсяги даних та користувацького трафіку без шкоди для їхньої функціональності.

*високонавантажена розробка

  Аналогія для кращого розуміння: уявіть собі пішохідний міст. Він чудово функціонує при звичному щоденному навантаженні, але якщо раптом відразу тисячі пішоходів спробують перейти його, конструкція може впасти під тиском. Аналогічно деякі вебсайти чи застосунки. Добре працюють із кількома користувачами (десятками, сотнями), але виходять із ладу, коли ними користується занадто багато людей одномоментно. Ось тут і з’являється високонавантажена розробка — це як будувати масивний міцний міст, який може впоратися з великим трафіком», — пояснив Артем.

Високонавантажена розробка потрібна компаніям, які бачать попит на свої послуги та очікують велику кількість користувачів або транзакцій. Це стосується не лише гемблінгу, а й, наприклад, інтернет-магазинів, соціальних мереж, онлайн-ігор тощо

«Як дізнатися, що вашому бізнесу час задуматися про Highload Development? Якщо ваш сайт чи застосунок “падає”/сповільнюється зі збільшенням кількості користувачів, або якщо ви плануєте запустити велику маркетингову компанію і очікуєте раптового сплеску трафіку — усе це про високі навантаження. Навіть якщо зараз у вас маленький бізнес, але в планах є масштабування — варто ВЖЕ думати про підготовку до великої кількості користувачів “у моменті”. Влучне і своєчасне рішення про інвестиції в розробку чогось стійкого до навантажень — одне з найкращих стратегічних рішень», – зазначає СЕО Favbet Tech.

Артем Скрипник

СЕО Favbet Tech

Реалії життя в Україні стали стимулом до розвитку гнучкості, діляться у FAVBET Tech. Так, виклики війни підштовхнули компанію до створення lite-версії* додатків, щоб користувачі з обмеженими доступом до мережі могли продовжувати взаємодіяти з платформою. «Полегшені» версії займають більше місця в памʼяті пристроїв, проте використовують менше інтернет трафіку та ефективно працюють на девайсах нижчого класу, таким чином забезпечуючи контакт з користувачами навіть у регіонах із повільним з’єднанням. Цей підхід дозволив не лише підвищити доступність продуктів клієнтів FAVBET Tech, але й посприяв підвищенню лояльності до брендів серед користувачів.

*легкої версії

Технологічний продукт #3. CRM-системи

Декому може здатися, що всі CRM-системи в ігровій індустрії мало чим відрізняються. Це на 100% хибна думка, запевняє Артем Скрипник, додаючи, що поведінка кожного користувача відрізняється:

«Можливо, сервіси були багато в чому схожі п’ять-сім років тому, коли персоналізація не була настільки поширеною, і всі користувачі самостійно обирали з “загального списку”, що їм до вподоби. Сьогодні ж ми отримуємо кастомні пропозиції звідусіль: з YouTube, Netfix, стрічок соцмереж, реклами Meta та навіть улюбленого супермаркету. Ігрова індустрія не є винятком», — розповідає СЕО.

picture

Персоналізація CRM-систем покращує враження користувачів, підвищує залученість і лояльність клієнтів. Спираючись на чималий досвід роботи в галузі, FAVBET Tech впроваджує такі кроки для задоволення потреб клієнтів:

Аналіз поведінки користувачів

відстежуйте загальні патерни поведінки, повернення до вже відомих продуктів, частоти користування сервісом, звичок щодо витрат тощо, щоб створювати персоналізовані рекомендації та рекламні пропозиції

Індивідуальні бонуси та пропозиції

на основі історії та вподобань клієнта сформувати систему персоналізованих бонусів або спеціальних пропозицій набагато легше, ніж коли ми просто знаємо портрет своєї ЦА

Контент

завдяки аналізу кількості кліків на фрагменти контенту та відгуків ви можете пропонувати анонси, оновлення або корисні матеріали, які з більшою ймовірністю зацікавлять користувача

Спілкування

 усім приємно, коли компанія пам’ятає щонайменше наше ім’я. Бізнесам варто не ігнорувати цю деталь в електронних листах або сповіщеннях застосунків. Аналізуйте та згадуйте в спілкуванні минулі взаємодії користувача з вами — це допоможе підвищити коефіцієнт відкриттів персоналізованих та загальних повідомлень

Сегментовані маркетинг-кампанії

розділивши користувачів на сегменти на основі їхньої активності, вподобань або демографічних даних, ви можете націлити на них конкретний меседж чи пропозицію, а потім оцінити рентабельність інвестицій для кожного сегмента кампанії.

Підтримка

пропонуйте підтримку на основі історії користувача. Наприклад, якщо користувач часто грає в певну гру, співробітник служби підтримки повинен мати цю інформацію під рукою під час надання допомоги.

Технологічний продукт #4. Big Data*

Цінність пропозиції FAVBET Tech для клієнтів — складні системи для обробки та аналізу даних. «Просіюючи» величезні обсяги інформації, ці системи виявляють закономірності, кореляції та тенденції, які дають цілісне розуміння як операційних тонкощів, так і ринкової динаміки.

Глибокий аналіз дозволяє полегшити ухвалення рішень, оптимізувати діяльність, виявити можливості для зростання і навіть прогнозувати майбутні тенденції. Обробка даних у режимі реального часу забезпечує гнучкість та простір для коригування стратегій на основі поточних змін. Усе це підвищує конкурентоспроможність клієнтів бренду.

*великий масив структурованої та неструктурованої інформації, а також інструменти, підходи, методи обробки та зберігання даних.

Системи Big Data дають можливість бізнесу розуміти своїх клієнтів у дрібницях, що полегшує створення персоналізованих маркетингових кампаній, адаптацію пропозицій та покращення обслуговування. 

Своєю чергою, високий рівень персоналізації підвищує залученість клієнтів, а це сприяє зростанню доходів. Прогностичні можливості аналітики допомагають виявляти потенційні проблеми: від збоїв у ланцюжку поставок до змін у поведінці споживачів, — що дозволяє компаніям розробляти стратегію проактивно, а не реактивно.

Технологічний продукт #5. Хмарні сервіси

Зберігання серверів у хмарі стало критично важливим для бізнесу, особливо в умовах повномасштабної агресії росії проти України. 

По-перше, фізична інфраструктура, як-от локальні центри обробки даних, є вразливою не тільки в прифронтових містах, а й у будь-якому місті України. Чергова атака агресора може призвести до знищення серверів у будь-який момент. Для бізнесів втрата деяких даних може бути катастрофічною. 

«Зберігаючи ж дані в хмарі, компанії можуть забезпечити захист критично важливої інформації якомога далі від безпосередньої загрози фізичного знищення», каже Артем Скрипник.

По-друге, непередбачуваний перебіг подій може порушити бізнес-операції. Наприклад, якщо співробітники будуть змушені повторно евакуюватися або якщо відбудеться блекаут чи зникне інтернет, доступ до локальних серверів стане проблематичним. Хмарні сховища дозволять компаніям підтримувати безперервність роботи. Працівники зможуть отримати доступ до даних, щойно відновиться підключення до інтернету, і це дозволить їм працювати віддалено й гарантуватиме продовження функціонування компанії.

Разом з СЕО FAVBET Tech ми створили інструкцію, яка допоможе перейти в хмару плавно. Ось що потрібно зробити, щоб мінімізувати ризики під час переходу:

1. Оцінка Потреб та Цілей:
Read More
- Оцініть поточну IT-інфраструктуру та визначте основні бізнес-потреби та технічні вимоги.
- Визначте цілі переходу на хмарну інфраструктуру, наприклад, зниження вартостей, підвищення продуктивності, тощо.
2. Дослідження та Вибір Хмарного Провайдера:
Read More
- Вивчіть різні хмарні платформи (наприклад, AWS, Azure, Google Cloud) та виберіть ту, яка найкраще відповідає вашим потребам.
3. Планування Імплементації:
Read More
- Розробіть план імплементації, включаючи розгортання, міграцію даних, інтеграцію систем та навчання персоналу.
4. Технічна Підготовка:
Read More
- Підготуйте вашу інфраструктуру для переходу, налаштуйте мережі, безпеку та інші технічні аспекти.
5. Міграція та Розгортання:
Read More
- Проведіть міграцію даних та додатків до хмари відповідно до вашого плану імплементації.
6. Тестування та Оптимізація:
Read More
- Проведіть тестування для забезпечення правильної роботи всіх систем і оптимізуйте конфігурацію для досягнення найкращої продуктивності та надійності.
7. Навчання та Підтримка:
Read More
- Навчіть ваш персонал працювати з новою хмарною інфраструктурою та забезпечте необхідну технічну підтримку.
8. Моніторинг та Управління:
Read More
- Встановіть системи моніторингу та управління для постійного відстеження та оптимізації хмарної інфраструктури.
9. Оцінка та Покращення:
Read More
- Регулярно оцінюйте результати та вносьте необхідні покращення для забезпечення відповідності вашої хмарної інфраструктури бізнес-цілям та технічним вимогам.
Previous
Next

Ігнорувати важливість стійкої ІТ-інфраструктури в сьогоднішньому (цифровому) світі доволі важко, особливо, коли йдеться про забезпечення роботи чесних та сучасних гемблінгових та беттингових сервісів. Водночас варто пам’ятати, що в основі будь-якої технологічної адаптації надважливу роль відіграє ІТ-персонал, додають у FAVBET Tech.

«Сьогодні ми дбаємо не лише про забезпечення найкращого користувацького досвіду, а й займаємося пошуком, навчанням та розвитком українських фахівців, здатних оцінювати поточний стан компаній, запобігати потенційним загрозам, оптимізувати та автоматизувати процеси, впроваджувати технологічні рішення для покращення цифрових стратегій клієнтів», — запевняє СЕО FAVBET Tech.

Постійне самовдосконалення, швидка реакція, готовність допомагати Силам оборони, здатність до адаптації та мислення на перспективу є незамінними для бізнесів та ІТ-команд, резюмує Артем Скрипник.

Всі зображення підготовлені редакцією Vector.