Нова функція дозволяє слухати статті в зручному форматі завдяки технології від Respeecher. Насолоджуйтесь контентом у будь-який час – у дорозі, під час тренувань або відпочинку.
Режим читання збільшує текст, прибирає всю зайву інформацію зі сторінки і дозволяє зосередитися на матеріалі. Тут ви можете вимкнути його в будь-який момент.
Режим читання
Режим читання збільшує текст, прибирає всю зайву інформацію зі сторінки і дозволяє зосередитися на матеріалі. Тут ви можете вимкнути його в будь-який момент.
Завершити
Слухайте з будь-якого місця
Просто виділіть частину тексту, щоб почати прослуховування з відповідного абзацу. Спробуйте — це зручно!
В Україні стартувало дослідження про вплив музики на культуру, суспільство та економіку. Лейбл pomitni разом із партнерами розпочав перший етап — всеукраїнське опитування слухачів. Vector — екслюзивний медіапартнер дослідження.
Що сталося
В Україні стартувало нове масштабне дослідження про вплив музики на суспільство — його реалізовує лейбл pomitni разом із партнерами. Мета дослідження виявити:
як саме музика впливає на національну ідентичність, культурну стійкість, міжнародне позиціювання України;
як вона може стати драйвером економічного розвитку;
яку музику слухають українці, що саме вони хочуть чути;
чому в українських чартах досі звучить російськомовний контент.
Проєкт реалізовують у співпраці з партнерами:
Українським інститутом майбутнього.
Агенцією Dive and Discovery Research.
Ruban Litvinova Social Impact Advisory.
NUAM, Concert.ua.
Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс).
Це вже другий подібний проєкт: у 2023 році команда провела перше всеукраїнське опитування слухачів і зібрала базові дані про вподобання, запити та виклики української музичної індустрії.
У коментарі для Vector продюсерка, засновниця та CEO pomitni Ірина Горова пояснює, чому ініціювала проєкт:
«Ми слухаємо музику щодня, ходимо на концерти, захоплюємося артистами — але досі не розуміємо, що таке музична індустрія в Україні. Скільки в нас артистів? Скільки продюсерських центрів, лейблів, спеціалістів? Який її реальний масштаб?
Ми навіть не усвідомлюємо, який величезний вплив українська музика вже має: на наше суспільство, на українців — тих, хто вдома і тих, хто був змушений виїхати, на міжнародну спільноту. Адже через музику ми закохуємось не тільки в артиста — ми закохуємося в країну, з якої звучить ця музика. Для мене було важливо дослідити й зрозуміти: де слухають українську музику, як її слухають, чи змінює вона світогляд і як впливає на самоідентичність, які саме артисти її створюють. Це справді велика й важлива індустрія — просто поки не така помітна, як хотілося б.
Ми маємо визначити проблеми й виклики, щоб нарешті почати оцінювати індустрію як систему. Ми всі маємо гіпотези, але тут потрібно не просто спиратися на здогадки чи окремі спостереження, а мати фактичну базу. Бо якщо ми не розуміємо, на якому ринку працюємо — то і ринку, як такого, не існує.
Щойно ми усвідомимо, наскільки українська музика насправді сильна, впливова і цікава, і які ми як індустрія важливі та потужні — це стане поштовхом і до діалогу, і до уваги до нашої роботи, і до реальних змін».
Поділитися лінком зі своєю аудиторією, друзями, колегами тощо.
Що далі
Результати опитування та подальших обговорень планують використати для створення дорожньої карти розвитку індустрії. Її розроблятимуть спільно з представниками держави, музичної спільноти та бізнесу. Вона має охоплювати й економічні стратегії, і можливі зміни до законодавства.