Компанії з Долини хочуть зменшити зарплати дистанційним працівникам, що переїхали до інших регіонів

Співробітники компаній Кремнієвої Долини можуть втратити до 15% заробітної плати, якщо будуть працювати дистанційно з інших регіонів. Про це повідомляє Forbes.

Компанії з Долини хочуть зменшити зарплати дистанційним працівникам, що переїхали до інших регіонів

Що трапилось

За даними The Wall Street Journal, співробітники IT-компаній, котрі переїжджають з району Сан-Франциско до інших частин США, можуть втратити до 15% зарплати. Компанії пояснюють, що вартість життя у Кремнієвій Долині набагато вища, ніж у більшості регіонів. Збереження зарплати буде несправедливим стосовно працівників, які з самого початку працюють з більш дешевих міст та отримують менше.

Також компанії зазначають, що зміна заробітної плати в залежності від місцевого прожиткового мінімуму є стандартною практикою для багатьох організацій, у тому числі федерального уряду.

Хто вже анонсував зниження зарплати:

  • У травні Facebook оголосив, що в найближче десятиліття значна частина його працівників перейде на віддалену роботу. Це вплине на їхню зарплату.
  • Twitter також планує дозволити співробітникам працювати віддалено на постійній основі. Компанія пропонуватиме конкурентну зарплату в залежності від місця проживання.
  • Microsoft повідомила, що дозволить деяким співробітникам постійно працювати віддалено та переїхати в інші штати. Компанія попередила, що зарплата та бонуси при цьому можуть змінитися в залежності від місця проживання.
  • Платіжний сервіс Stripe пропонує одноразовий бонус за переїзд в розмірі $20 000 співробітникам, котрі залишають Сан-Франциско, Нью-Йорк або Сіетл. Натомість компанія знижує зарплату на 10%.

У жовтні Sequoia провела опитування 240 технологічних компаній США. За попередніми даними, 22% мають намір коригувати зарплати співробітників, а 20% не планують цього робити. У вересні платформа для анонімного обговорення Blind провела опитування серед співробітників IT-компаній. Воно показало, що 44% респондентів були б готові до скорочення заробітної плати при переїзді в місто з більш низькою вартістю життя, а 48% — ні.

Читайте нас в Telegram

Поделиться