Анонс

На iForum спробують розібратися, які медіа потрібні людям у 2019

Партнёрский пост

23 травня, на iForum-2019, у Міжнародному виставковому центрі відбудеться дискусія: «Медіа завтра: бізнес-моделі, вплив, роль та відповідальність ЗМІ в епоху постправди. Як українським медіа “перезапустити” себе сьогодні, щоб існувати післязавтра?». Організатори заходу — iForum та Liga.net.

Про що говоритимуть

Мета заходу — обговорити бізнес-моделі роботи медіа сьогодні і в майбутньому, виявити, що працює в Україні, а також зрозуміти сенс, мету і роль медіа зараз і через 5-10 років.

Дискусія торкнеться таких питань:

 • Що і хто є медіа сьогодні?
 • Чи можливе в Україні існування ЗМІ як великого та стійкого бізнесу?
 • Де в Україні є гроші на медіаринку, і де вони будуть завтра? Які бізнес-моделі працюватимуть?
 • У чому роль незалежних медіа в Україні?
 • Чи мають ЗМІ вплив в Україні в епоху соцмереж і постправди? (І чи повинні мати?)
 • Свобода слова без відповідальності. Що може змусити ЗМІ нести відповідальність за інформацію, яку вони розповсюджують? (І в чому є проблема?)

Хто спікери

 • Дмитро Бондаренко (Liga.net)
 • Олександр Ольшанський (Internet Invest Group)
 • Віталій Лаптенок (Genesis)
 • Дмитро Кулеба (МЗС, експерт зі стратегічних комунікацій)
 • Юрій Бутусов (Цензор.НЕТ)
 • Артур Оруджалієв (екс-СЕО AIN.UA, блогер)
 • Андрій Боборикін (медіа-експерт)
 • Віра Черниш (МС Today)
 • Даша Зарівна (Vector)
 • Еліна Крупська (Instagram-блогер)

Запрошуємо експертів, журналістів, редакторів та блогерів долучитися до розмови.

Щоб зареєструватися, напишіть на пошту: anvaltina@gmail.com або зателефонуйте: (+38) 091 940 22 22.

ПОДЕЛИТЕСЬ в соцсетях
Анонс

Розкажи мені всю правду. Українські та іноземні продакт-менеджери діляться своїми секретами Customer Development

Партнёрский пост

7 червня відкриє свої двері ITEM Product Kyiv 2019 — перша конференція з Customer Development — найпопулярнішого тренду в світі розробки продуктів. Програма створена продактами для продактів, тому організатори обіцяють якісний контент: жодної води, лише факти, приклади із реальної розробки продуктів і практичний досвід, який можна використати у власному проекті.

Напередодні конференцію ми попросили спікерів поділитися деякими секретами кастдеву. Публікуємо їх відповіді, а більше інформації можна буде дізнатися на самій конференції 7 червня.

 1. Змінюйте теми. Коли діалог втрачає логіку і ми одночасно говоримо на декілька тем — відповіді виходять більш щирі. Більшість людей думають про те, що вони будуть казати далі. Тому при зміні тем ви отримаєте більш «сирі» відповіді, що допоможе створити більш детальний портрет.
 2. Повторюйте відповіді. Повторюйте відповіді вашого клієнта, щоб отримати від нього доповнення або перевірити, чи точно ви все правильно зрозуміли. Говоріть: «Отже, ви кажете, що…» Не робіть це занадто часто, але ви можете повторити протилежну відповідь, що змусить людину виправити вас і дати більш точне визначення.

Не витрачайте час на розмови про продукт.

Коли ми спілкуємося з клієнтами, то не намагаємося зрозуміти, що їм подобається у продукті, а що ні. Замість цього ми хочемо розібратися, як наш продукт інтегрується в життя людини: що він дозволяє робити, а що заважає. Ми намагаємося зрозуміти, що змінилося в поведінці людини, що призвело до цієї зміни. У такому випадку ми звичайно просимо людей говорити про продукти, але насправді намагаємось дізнатися про вплив цих продуктів на життя клієнтів. Важливо вивести співрозмовника на діалог про його особисті успіхи. Саме окремі особистості намагаються стати краще, хоча вони і працюють у команді. Ми не витрачаємо час на розмови про теперішні функції. Замість цього фокусуємось на мотивації клієнта. Що змусило його використовувати ці функції? Це питання дає глибші відповіді.

Запитувати «Коли?» краще, ніж «Чому?»

Уявіть, що вас запитали, чому ви купили машину. Швидше за все ви скажете, що вам потрібно було добиратися на роботу, відвозити дітей в школу або щось у цьому дусі. «Чому?» — «Ну, тому що я повинен працювати, а діти вчитися». «Чому?» — «Щоб жити щасливіше?». Хоч питання «Чому?» і веде до відповіді про глибші цілі, на нього досить складно відповісти. Герої інтерв’ю можуть почати припускати або, що ще гірше, захищати себе. Це призводить до безглуздих даних.

Тепер уявіть, що ви запитали, коли клієнт користується машиною, а коли автобусом. Швидше за все, ви отримаєте відповідь з різними ситуаціями. Ви можете поставити уточнююче питання і отримати у відповідь реальну історію з реальним досвідом. З цих історій легше зрозуміти реальну мотивацію.

Не просіть про фідбек.

Неважливо, просите ви відповісти на лист, заповнити форму (будь ласка, не робіть так) або говорите з клієнтом наживо, не просіть їх просто про фідбек. Загальні питання приведуть до загальних відповідей. Прохання про фідбек призведе до відповідей про все: баги, потрібні функції, особисту думку. Такі відповіді завадять вам прийняти правильне рішення, на чому зосередитися далі.

Будьте чесні з собою: розберіться, навіщо вам це інтерв’ю, якого ефекту ви хочете досягти, які дані вам не потрібні, у кого можна отримати потрібні дані (зазвичай, це клієнти, які почали або закінчили використовувати ваш продукт протягом останніх 2-3 місяців) і як ви будете збирати ці дані (я раджу особисте інтерв’ю).

Будьте новачком.

Коли ви спілкуєтеся з клієнтами, постарайтеся бути новачком, як ніби ви чуєте цю інформацію вперше. Навіть якщо ви експерт у цій сфері. Знайте свої забобони і будьте відкриті до нової інформації. Не перебивайте співрозмовника, ставте уточнюючі питання і просіть пояснити свою думку.

Інтерв’ю не повинні виглядати формально і награно. Спілкуйтеся з людиною як з другом. Наприклад, почніть розмову з теми улюблених ігор на PlayStation.

Найголовніше правило CustDev — ставити питання про майбутнє суворо заборонено. Розпитуйте користувачів про минулий досвід. Цей прийом ще називають «тестом мами» відповідно до книги Роберта Фітцпатрік «Запитай маму» — її радять як універсальний прийом для дослідження користувачів. Найгірше, що може трапиться під час CustDev, ви почнете переконувати користувача, що ваш продукт краще конкурентів.

Ви дослідник. Спробуйте дізнатися якомога більше нової інформації про користувача. Щойно я ловлю себе на продажу продукту, подальші відповіді співрозмовника не зараховую.

Не реагуйте на незручні паузи в розмові — нехай їх заповнює співрозмовник. Обов’язково записуйте розмову на диктофон, щоб не додумувати потім зайвого.

1. Не ставте питання напряму — просіть розповідати історії.
2. Готуйтеся, ще раз готуйтеся і після кожного інтерв’ю оптимізуйте сценарій інтерв’ю.
3. Досвід спілкування, інтерв’ю з незнайомими людьми, досвід запису подкастів дуже допомагає швидко реагувати на відповіді співрозмовника.

1. Люди охочіше діляться особистою ​​інформацією, якщо їх просять розповісти про себе від третьої особи. Наприклад, вони легше відповідають на питання про доходи «людей, схожих на них», ніж про власні.
2. Спостерігаючи за тим, як люди виконують звичні для них дії в природних умовах, можна дізнатися про них набагато більше, ніж розпитуючи.

Які питання будуть підійматися на конференції

 • Як підходять до розробки функціонала лідери галузі?
 • Як оптимізувати витрати на розробку, запровадивши прості інструменти кастдеву в своїй компанії?
 • Коли потрібно починати Customer Development?
 • Як зробити кастдев основним джерелом отримання ідей для розвитку продуктів?
 • Як використати Customer Development для підвищення продажів продукту?

Хто виступить на ITEM Product Kyiv 2019?

Кейноут-спікер конференції Етьєн Гарбуглі (Канада) — автор бестселеру «Lean B2B: Build Products Businesses Want».  Тема її доповіді: How to build products businesses want. Етьєн також проведе 4-годинний воркшоп, який допоможе учасникам пройти шлях запуску продукту максимально ефективно. Тема воркшопу: How to get from idea to product market fit in B2B when you’re based in Ukraine

Також серед спікерів — практики продуктового менеджменту, які мають досвід, релевантний для українських компаній:

 • Павло Педенко — Co-founder в Growth Marketing Stage та Raply
  Тема: Досліджувати своїх користувачів навіть не зустрічаючись з ними. Що можна робити, а чого не варто.
 • Таня Авлочинська (Білорусь) — Lead product Manager в PandaDoc
  Тема: Як проводити 30 інтерв’ю на тиждень та не страждати.
 • Сергій Кудряшов — Head of Product в YouTeam
  Тема: Як перетворити інтерв’ю користувачів на канал продажу в В2В.
 • Володимир Кучканов — Pricing Solutions Architect в Competera
  Тема: Know your Customer: чого офлайнові корпорації можуть навчити стартапи щодо пошуку інсайтів.
 • Дарія Непряхіна (Нідерланди) — Founder в IdeaHacker Network
  Тема: Customer Development та як до нього підходити при створенні нових продуктів на відміну від вже існуючих.
 • Andrej Balaz та Rene Bastijans (Германія та Португалія) — партнери в Revealed
  Тема: The era of easy wins is over. Data that matters for growing your business.

6 із 8 спікерів виступають в Україні вперше, але добре відомі на таких глобальних конференціях як Productized Conference, Mind the Product, Elite Camp та ProductSense.

Модератор виступів, програми та ідейний лідер конференції — Сергій Бережний, Director of Product Development DAESA, DataArt Group.

Залишися питання?

Для зручності учасників працює гаряча лінія ITEM: +380675760301. Наші менеджери завжди на зв’язку, відкриті для розв’язання питань та готові допомогти.

Встигни придбати квиток за вигідною ціною — до 04 червня діє знижка 15%.

Купити квиток

Також відкрита реєстрація на ITEM Dnipro 2019, яка пройде 3 листопада в Дніпрі. Зареєструватися можна за посиланням.

ПОДЕЛИТЕСЬ в соцсетях
Анонс

400 власників та топ-менеджерів українських та європейських IT-аутсорсерів зустрінуться у квітні у Львові. Чому там потрібно бути?

Партнёрский пост

20 квітня Lemberg Tech Business School проведе у Львові одинадцятий Lviv IT Outsourcing Forum. Це конференція для власників і C-Level менеджменту українських IT-аутсорсингових компаній.

У Львові зберуться близько 400 CEO, CTO, COO, CFO з України, Німеччини, Ізраїлю та інших країн Європи. Перший день конференції відведений на доповіді та нетворкінг, а другий на найцікавіше: екскурсії до офісів львівських IT-компаній та спілкування у неформальній атмосфері. Розповідаємо, чому варто відвідати цей івент.

Про що будуть говорити

Тема івенту — «Трансформація IT компанії. Quo Vadis?». 20 квітня увесь день спікери будуть говорити про болі аутсорсерів: перспективи на найближчі 5 років, перехід до продукту, продажі та окупність інвестицій. Зокрема, говоритимуть про таке:

 • Куди розвивати власну IT-компанію? Які перспективи розвитку в найближчі 3-5 років?
 • Як перейти в нові технологічні ніші? Які ресурси та інвестиції для цього потрібні? Наскільки швидко їх можна буде повернути?
 • Що відбувається на світовому ринку IT-сервісів?
 • Чи можлива жорстка спеціалізація компанії за технологією, домейном, ринком та продуктом?
 • Приклади сервісно-продуктових компаній, що стали успішними у 2018 році.
 • Як побудувати процеси продажів в середній за розміром IT-компанії?
 • Чи можливий перехід з аутсорсу в продукт?
 • Що робити, щоб перейти до консалтингової моделі IT-бізнесу в обраній вертикалі?

Хто спікери

Загалом на конференції буде близько 30 спікерів. Зараз анонсовані 7 з них:

 • Давід Браун — Board Member у TemplateMonster.com;
 • Михайло Лазор — серійний підприємець;
 • Олексій Скрипник — співзасновник Eleks, народний депутат;
 • Сергій Хандогін — CTO в Innovecs;
 • Олена Жиліч — Vice President Business Development у Miratech;
 • Микита Сємьонов — CEO SECL Group;
 • Ігор Кругляк — президент Corevalue Services.

Доповідачем можете стати і ви! Для цього потрібно заповнити форму.

Для кого цей івент

На конференції будуть виступати експерти-практики, власники та директори IT-аутсорсингових компаній, представники компаній-замовників аутсорсингових послуг, консалтингові та продуктові компанії.

Якщо у вас є питання з виходу на нові ринки, організації бізнес-процесів, управління фінансами, HR, якщо ви не розумієте, як розвивати компанію та підготувати її до нових викликів — ця конференція саме для вас.

20 квітня ви зможете особисто поспілкуватися з людьми, що зіткнулися з тими самими проблемами, що і ви.

Чому це не буде марною тратою часу

На івент приїдуть сотні працівників та керівників українських та європейських IT-аутсорсингових компаній. Якщо у вас є питання, які немає кому поставити — це ваш шанс.

Але головна особливість івенту — приватні зустрічі та консалтинг від власників IT-компаній. Консультації, що коштують тисячі доларів, тут можна отримати за ціною вхідного квитка. Також на події постійно працюватиме біржа контактів.

Якщо вас більше цікавить нетворкінг, можна придбати квиток GOLD. Він має ряд переваг:

 • Другий день конференції буде лише для GOLD-учасників.
 • Ви зможете відвідати офіси найбільших львівських ІТ-аутсорсинговх компаній.
 • У другий день доповідачі будуть проводити воркшопи, де поділяться своїми напрацюваннями.
 • Через меншу кількість учасників нетворкінг буде зовсім на іншому рівні.

Чи зможу я застосувати отримані знання на практиці

В ІТ-бізнесі компанія перестає розвиватися, коли перестає розвиватися її власник або керівник. Саме тому необхідно постійно кидати собі нові виклики та вчитися.

За 2 дні ви отримаєте інформацію, яку одразу зможете застосувати у своїй компанії. Ви дізнаєтесь про методи продажів українських ІТ-компаній і практики європейських колег, зможете поставити питання, що хвилюють саме вас, а також поспілкуватись з іншими підприємцями щодо стратегічного розвитку вашого бізнесу.

Дата, місце та квитки

Конференція пройде у Львові 20 квітня. Для власників квитків GOLD івент продовжиться 21 квітня.

Локація: Premier Hotel Dnister.

Квитки:

Для читачів Vector діє знижка у 20% за промокодом LIOF20VCT.

Дізнатись більше про конференцію

ПОДЕЛИТЕСЬ в соцсетях