Анонс

На iForum спробують розібратися, які медіа потрібні людям у 2019

Партнёрский пост

23 травня, на iForum-2019, у Міжнародному виставковому центрі відбудеться дискусія: «Медіа завтра: бізнес-моделі, вплив, роль та відповідальність ЗМІ в епоху постправди. Як українським медіа “перезапустити” себе сьогодні, щоб існувати післязавтра?». Організатори заходу — iForum та Liga.net.

Про що говоритимуть

Мета заходу — обговорити бізнес-моделі роботи медіа сьогодні і в майбутньому, виявити, що працює в Україні, а також зрозуміти сенс, мету і роль медіа зараз і через 5-10 років.

Дискусія торкнеться таких питань:

 • Що і хто є медіа сьогодні?
 • Чи можливе в Україні існування ЗМІ як великого та стійкого бізнесу?
 • Де в Україні є гроші на медіаринку, і де вони будуть завтра? Які бізнес-моделі працюватимуть?
 • У чому роль незалежних медіа в Україні?
 • Чи мають ЗМІ вплив в Україні в епоху соцмереж і постправди? (І чи повинні мати?)
 • Свобода слова без відповідальності. Що може змусити ЗМІ нести відповідальність за інформацію, яку вони розповсюджують? (І в чому є проблема?)

Хто спікери

 • Дмитро Бондаренко (Liga.net)
 • Олександр Ольшанський (Internet Invest Group)
 • Віталій Лаптенок (Genesis)
 • Дмитро Кулеба (МЗС, експерт зі стратегічних комунікацій)
 • Юрій Бутусов (Цензор.НЕТ)
 • Артур Оруджалієв (екс-СЕО AIN.UA, блогер)
 • Андрій Боборикін (медіа-експерт)
 • Віра Черниш (МС Today)
 • Даша Зарівна (Vector)
 • Еліна Крупська (Instagram-блогер)

Запрошуємо експертів, журналістів, редакторів та блогерів долучитися до розмови.

Щоб зареєструватися, напишіть на пошту: anvaltina@gmail.com або зателефонуйте: (+38) 091 940 22 22.

ПОДЕЛИТЕСЬ в соцсетях
Истории

Чи допомагають наркотики вигадувати ідеї? Сергій Вовк питає психолога про креативність

Як змусити свій мозок креативити? Що робити зі страхом чистого аркуша? Як розпізнати вигорання і чим воно загрожує? Про це співзасновник KAMA Сергій Вовк дізнався у психолога Іллі Ягіяєва напередодні дискусії Science&Wine (на івенті вже солдаут, але INSCIENCE постійно проводять заходи про науку).

Сергій Вовк та Ілля Ягіяєв

Чи можна створити умови для креативності? Чи можуть блокнот і затишна кав’ярня стимулювати творчий процес?

Умови справді мають значення. Робоче місце та ритуали, які людина випрацювала для себе, структурують простір, дисциплінують, дають змогу зосередитися на задачі і відгородитися від зайвих думок. Проте не варто сподіватися, що зовнішні умови самі по собі розв’яжуть проблеми креативності. Подекуди ідеї спадають на думку там, де на них не чекаєш: можна творити на «колінці», на клаптику паперу, а можна годинами витріщатися в монітор у бездоганному середовищі і так нічого з себе і не вичавити. Буває й навпаки: зміна середовища надихає на роботу і допомагає генерувати ідеї, до яких ми б не дійшли у знайомому оточенні.

Дедлайни вганяють у стрес. Що з цим робити?

Дедлайн може як допомогти, так і зашкодити творчому процесу. Корисним він виявляється тоді, коли задає людині структуру, яку вона не може створити сама. Ці задачі нам цікаві, але без зовнішніх стимулів нам важко взятися до їх виконання. Іноді потрібно змусити себе робити те, чого нам насправді хочеться.

Однак дедлайн може й нашкодити. Якщо людині бракує часу, жорсткі рамки вбивають всяку креативність. Дедлайн створює відчуття зовнішнього тиску та неконтрольованості ситуації, що суперечить творчості за визначенням.

Дедлайни корисні тоді, коли залишають людині простір свободи та можливість вирішувати задачі на власний розсуд (за наявності чітких правил), і шкідливі, коли створюють атмосферу тиску та неконтрольованості.

Чому ми вигораємо?

Вигорання — це втрата інтересу та мотивації до роботи, відчуття відрази до неї через надмірний стрес та нездатність контролювати свій час та зусилля. Вигорання переживається дуже болісно — фактично це клінічна депресія стосовно роботи. На щастя, інтенсивність вигорання не завжди сягає клінічної значущості.

Вигораючи, людина спочатку відчуває відсутність інтересу до робочих задач, починає виконувати їх механічно, дедалі частіше відмовляючись від них і саботуючи.

Причинами вигорання можуть бути нереалістичні очікування, бажання досягти радикального, нечуваного успіху — стикаючись з робочою рутиною, завищені очікування призводять до розчарування та небажання робити навіть те, що людина насправді вміє. Також причинами можуть бути:

 • зовнішній тиск, коли людина не може проявити свої здібності та виразити власне бачення робочої ситуації;
 • відчуття своєї некомпетентності або, навпаки, компетентності, вищої за задачі, які перед нею ставлять;
 • неадекватні та емоційно холодні стосунки у колективі та з керівництвом, на яке не можна покластися та від якого незрозуміло, що чекати;
 • неконтрольованість робочого середовища, відчуття несвободи та нерозуміння.

Як досягнути стану «потоку»? Як подолати страх чистого аркуша?

Стан «потоку» потребує зусиль самої людини, його досягнення передбачає тривалу попередню практику тієї чи іншої діяльності. На початку ця практика може бути складною та «непотоковою», але з часом ви натренуєтеся і це вдаватиметься вам краще.

Навіть досвічені процесіонали іноді не можуть стати до справи. Поети, художники та інші митці споконвіку шукали музу, яка підбадьорить і надихне. В такому разі краще не силувати себе, перемкнутися на щось інше, відволіктися від робочої задачі і відпочити. Деколи треба набратися вражень в іншій сфері життя, а іноді просто перестати блокувати творчий процес надмірним контролем, який вбиває креативність.

У творчих професіях нетривала інтенсивна робота — це нормально, тому не варто переживати, що перемикаючись на щось інше, ви нібито нічого не робите. Коли приходить по-справжньому важлива ідея, «втрачений» час, як правило, швидко надолужується.

Чи допомагають алкоголь і наркотики стимулювати креативність?

Побутує думка, що алкоголь та інші психотропні речовини можуть позитивно вплинути на творчу здатність і продуктивність людини. Однозначну відповідь дати складно, тому що різні речовини діють по-різному — деякі взагалі присипляють людину, і відповідно, творчий процес. Окрім цього, ефект залежить від дози. Я вже не кажу про індивідуальні ефекти — їх важко передбачити, особливо якщо людина приймає ту чи іншу речовину вперше. До того ж, часто даних для висновків буває недостатньо, бо багато речовин є нелегальними, а досліджень їхнього впливу на організм не так багато.

Тим не менш, науковці знайшли зв’язок між вживанням алкоголю та інших психотропних речовин і креативністю. Існують експериментальні свідчення того, що помірне вживання алкоголю, а саме горілки, перед заповненням тесту на креативність покращує швидкість і якість розв’язання творчих завдань. Автори дослідження переконують, що короткотривалий ефект від алкоголю зумовлений зменшенням свідомого контролю уваги. Це дозволяє людині прислухатися до несвідомих процесів, на які вона зазвичай не звертає уваги.

Інше дослідження показало, що алкоголь покращує здатність до креативного вирішення задач і збільшує кількість «осяянь». Він стимулює інтуїцію, але не дивергентне мислення, яке дозволяє знайти кілька рішень однієї задачі. Проте два тести, які використовували у таких дослідженнях, доволі схожі, тож важко сказати, що вони досліджують різні аспекти креативності. Важливо, що нетверезі досліджувані сприймали себе креативнішими, ніж були насправді.

Дослідження біографії Джима Моррісона не дозволяє стверджувати, що він творив краще під час алкогольного сп’яніння чи під дією психотропних речовин. Зловживаючи алкоголем, мескаліном, ЛСД та амфетамінами, він зруйнував своє творче середовище — через пияцтво від нього відвернулись друзі і за кілька місяців він помер через наслідків вживання героїну. Схожа доля спіткала Еммі Уайнхауз та Джиммі Хендрікса.

Креативні люди частіше вживають маріхуану, ЛСД та інші психотропні речовини, ніж ті, чия діяльність менше пов’язана з творчістю. Вживання різних речовин впливає на зміст творчості, змінюючи естетичні смаки митця.

На основі тих небагатьох досліджень, які можна включити до аналізу (у 2017 році їх було всього 14), можна зробити висновок, що психотропні речовини впливають на творчість, пригнічують свідомий контроль та дозволяють людині отримати доступ до ширшого досвіду. Однак для однозначних висновків потрібно провести ще чимало експериментів. Не варто також забувати про довготривалі наслідки вживання алкоголю та психотропних речовин, які далеко не завжди є безпечними та бажаними.

Читайте нас в Telegram

ПОДЕЛИТЕСЬ в соцсетях
Анонс

400 власників та топ-менеджерів українських та європейських IT-аутсорсерів зустрінуться у квітні у Львові. Чому там потрібно бути?

Партнёрский пост

20 квітня Lemberg Tech Business School проведе у Львові одинадцятий Lviv IT Outsourcing Forum. Це конференція для власників і C-Level менеджменту українських IT-аутсорсингових компаній.

У Львові зберуться близько 400 CEO, CTO, COO, CFO з України, Німеччини, Ізраїлю та інших країн Європи. Перший день конференції відведений на доповіді та нетворкінг, а другий на найцікавіше: екскурсії до офісів львівських IT-компаній та спілкування у неформальній атмосфері. Розповідаємо, чому варто відвідати цей івент.

Про що будуть говорити

Тема івенту — «Трансформація IT компанії. Quo Vadis?». 20 квітня увесь день спікери будуть говорити про болі аутсорсерів: перспективи на найближчі 5 років, перехід до продукту, продажі та окупність інвестицій. Зокрема, говоритимуть про таке:

 • Куди розвивати власну IT-компанію? Які перспективи розвитку в найближчі 3-5 років?
 • Як перейти в нові технологічні ніші? Які ресурси та інвестиції для цього потрібні? Наскільки швидко їх можна буде повернути?
 • Що відбувається на світовому ринку IT-сервісів?
 • Чи можлива жорстка спеціалізація компанії за технологією, домейном, ринком та продуктом?
 • Приклади сервісно-продуктових компаній, що стали успішними у 2018 році.
 • Як побудувати процеси продажів в середній за розміром IT-компанії?
 • Чи можливий перехід з аутсорсу в продукт?
 • Що робити, щоб перейти до консалтингової моделі IT-бізнесу в обраній вертикалі?

Хто спікери

Загалом на конференції буде близько 30 спікерів. Зараз анонсовані 7 з них:

 • Давід Браун — Board Member у TemplateMonster.com;
 • Михайло Лазор — серійний підприємець;
 • Олексій Скрипник — співзасновник Eleks, народний депутат;
 • Сергій Хандогін — CTO в Innovecs;
 • Олена Жиліч — Vice President Business Development у Miratech;
 • Микита Сємьонов — CEO SECL Group;
 • Ігор Кругляк — президент Corevalue Services.

Доповідачем можете стати і ви! Для цього потрібно заповнити форму.

Для кого цей івент

На конференції будуть виступати експерти-практики, власники та директори IT-аутсорсингових компаній, представники компаній-замовників аутсорсингових послуг, консалтингові та продуктові компанії.

Якщо у вас є питання з виходу на нові ринки, організації бізнес-процесів, управління фінансами, HR, якщо ви не розумієте, як розвивати компанію та підготувати її до нових викликів — ця конференція саме для вас.

20 квітня ви зможете особисто поспілкуватися з людьми, що зіткнулися з тими самими проблемами, що і ви.

Чому це не буде марною тратою часу

На івент приїдуть сотні працівників та керівників українських та європейських IT-аутсорсингових компаній. Якщо у вас є питання, які немає кому поставити — це ваш шанс.

Але головна особливість івенту — приватні зустрічі та консалтинг від власників IT-компаній. Консультації, що коштують тисячі доларів, тут можна отримати за ціною вхідного квитка. Також на події постійно працюватиме біржа контактів.

Якщо вас більше цікавить нетворкінг, можна придбати квиток GOLD. Він має ряд переваг:

 • Другий день конференції буде лише для GOLD-учасників.
 • Ви зможете відвідати офіси найбільших львівських ІТ-аутсорсинговх компаній.
 • У другий день доповідачі будуть проводити воркшопи, де поділяться своїми напрацюваннями.
 • Через меншу кількість учасників нетворкінг буде зовсім на іншому рівні.

Чи зможу я застосувати отримані знання на практиці

В ІТ-бізнесі компанія перестає розвиватися, коли перестає розвиватися її власник або керівник. Саме тому необхідно постійно кидати собі нові виклики та вчитися.

За 2 дні ви отримаєте інформацію, яку одразу зможете застосувати у своїй компанії. Ви дізнаєтесь про методи продажів українських ІТ-компаній і практики європейських колег, зможете поставити питання, що хвилюють саме вас, а також поспілкуватись з іншими підприємцями щодо стратегічного розвитку вашого бізнесу.

Дата, місце та квитки

Конференція пройде у Львові 20 квітня. Для власників квитків GOLD івент продовжиться 21 квітня.

Локація: Premier Hotel Dnister.

Квитки:

Для читачів Vector діє знижка у 20% за промокодом LIOF20VCT.

Дізнатись більше про конференцію

ПОДЕЛИТЕСЬ в соцсетях