preview preview
Нова функція

Слухай статті з Respeecher

Нова функція дозволяє слухати статті в зручному форматі завдяки технології від Respeecher. Насолоджуйтесь контентом у будь-який час – у дорозі, під час тренувань або відпочинку.
preview
00:00 00:00
Наступні статті
    Завантажується
    Голос
    Вибір голосу
      player background
      Вибір голосу
        Наступні статті
          Завантажується
          00:00 00:00
          Історії

          90% не завжди знають, що подарувати. Ми зробили чат-бота, щоб допомогти, і тепер заробляємо на ньому

          17 Травня 2019, 15:36
          6 хв читання
          Додати в закладки

          Будь-яку статтю можна зберегти в закладки на сайті, щоб прочитати її пізніше.

          Режим читання збільшує текст, прибирає всю зайву інформацію зі сторінки і дозволяє зосередитися на матеріалі. Тут ви можете вимкнути його в будь-який момент.
          Режим читання

          Режим читання збільшує текст, прибирає всю зайву інформацію зі сторінки і дозволяє зосередитися на матеріалі. Тут ви можете вимкнути його в будь-який момент.

          GiftHub — Telegram-бот, який допомагає обирати подарунки. Бот ставить 15 питань про людину, якій він призначений, і на основі відповідей видає список з 20-30 варіантів. На кожен з них можна натиснути і перейти за посиланням до магазину, де відразу ж замовити товар онлайн.
          Команда стартапу складається з п’яти кофаундерів: Ігор Левенець (СЕО), Олексій Надточій (COO), Яна Петренко (CMO), Олексій Ковенько (CTO), Ірина Корнелюк (CSO). Вони створили бота як експеримент на програмі стартап-інкубатора YEP!Starter!, а тепер планують вийти на американський ринок. У колонці на Vector кофаундери розповідають, за якою бізнес-моделлю працює і скільки заробляє GiftHub.

          Команда GiftHub

          Як шукали проблему та розробляли бота

          Коли ми працювали над ідеєю, то побоювалися, що створюємо продукт, який вирішує лише нашу проблему. Тому створили Google-форму і опитали людей. Виявилося, що з 1000 опитаних 90% не завжди знають, що подарувати.
          У нас було дві задачі: написати код бота і наповнити базу даних подарунків. Бота можна створити і без власного коду, використовуючи сторонні платформи, але вони платні і не дають розробнику достатньо інструментів. Тому ми писали бота вручну, своїми силами. На це пішло 3 тижні.
          Далі ми почали працювати над сіткою питань, як допоможуть обрати подарунок. При розробці варіантів ми керувалися принципом «від загального до конкретного». Спершу ми поділили всі можливі товари на категорії: ювелірні вироби, іграшки, косметика, враження, електроніка та інші. По цих категоріях ми шукали онлайн-магазини і звідти брали вже конкретні товари. Згодом ми почали партнеритись з магазинами із цих списків.

          Для користувача GiftHub вирішує всі етапи проблеми: від моменту, коли він взагалі не знає, що подарувати, до замовлення подарунку онлайн.

          Скріншоти: GiftHub

          Як працює команда

          Чат-бот може видатися нескладним продуктом: ми створили його на базі Telegram, а не з нуля, він має невелику функціональність, до того ж є готова користувацька база самого месенджера. Насправді бот потребує того ж розвитку, що і будь-які інші бізнеси — маркетинг, продажі, постійне покращення продукту, customer development.
          Нас п’ятеро, тому ми маємо багато простору в таск-менеджменті і можемо заміняти одне одного. З мінусів — іноді ми довго приймаємо рішення, бо кожен має свою думку. Але коли рішення прийняте, ми завжди впевнені, що воно правильне, бо ґрунтовно обговорили всі аспекти. У нашій команді кожна сфера закріплена за одним із кофаундерів і поки у нас немає потреби у найманих працівниках.

          На чому і скільки заробляє GiftHub

          Розміщення товарів онлайн-магазинів у вигляді подарунків і є нашою монетизацією. Зазвичай ми працюємо за двома моделями, залежно від конкретного магазину: оплата за кліки (CPC) чи комісія з продажів (CPA).
          Ціна за клік у нас варіюється від 4 до 12 центів, а комісія — від 10 до 40%. Також зазвичай магазин додає промокод для наших користувачів, щоб відслідковувати усі продажі. Google Analytics для цього не завжди достатньо, бо 90% нашого трафіку — мобільний (користувачі ознайомлюються з товаром на сайті партнера, переходячи з нашого чат-бота). Проте замовляють подарунки частіше з ПК, коли користувачі вже напряму вводять лінк у пошуковику. В таких випадках Google Analytics не бачить, що замовлення прийшло від нашого користувача. Зараз ми заробляємо від $600 на місяць.

          Які плани у команди

          Ми плануємо вдосконалювати свій продукт. Наша ціль — створити Instagram-аналізатор, який спростить процес вибору подарунку ще більше і зробить його інноваційнішим.
          Як це працюватиме: ви вставляєте посилання на профіль в Instagram того, кому обираєте подарунок, наші алгоритми аналізують профіль по фото, тегах, лайках та підписках і аналізатор пропонує персоналізовані варіанти подарунків.
          Розробку цього алгоритму ми розпочали з розпізнавання статі та віку по фото. Згодом навчимося розпізнавати окремі об’єкти. 1 червня ми плануємо вийти з прототипом цього продукта на ринок США.
          Спершу аналізатор тестуватимуть наші друзі та знайомі з США — так ми отримаємо перший фідбек. Пізніше почнемо підключати платний маркетинг.

          За перші 2 тижні ми плануємо назбирати 1 000 американських користувачів. Так ми зможемо проаналізувати основні метрики та конверсії, які будуть актуальні саме для американського продукту. Це допоможе нам почати шукати інвестиції для розвитку у США.

          $600 — невелика сума, і це одна з причин, чому ми вирішили зараз сфокусуватись на США — там ринок онлайн-торгівлі більш розвинутий: люди купують онлайн частіше, ніж офлайн, а тому є потенціал отримати високі конверсії з кліку в замовлення. А кожне нове замовлення — це наш прибуток.
          За нашими розрахунками, через 3 місяці після запуску в США бот буде приносити достатньо грошей, щоб ми могли на них прожити без будь-яких інших джерел доходу. Але зараз зарплати собі ще не платимо.
          Логічний варіант, який ми розглядаємо — продаж нашого стартапу Amazon. По-перше, це найбільший рітейлер, який постійно скуповує стартапи. По-друге, він працює на світовому ринку. Якщо Amazon купить нас, це відкриє нам швидкий доступ до багатьох нових ринків, якщо залишимося у GiftHub після поглинання.

          Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

          Партнерські матеріали

          Уявна межа: 5 історій українців, які її зламали 
          01 КРЕАТИВ
          Уявна межа: 5 історій українців, які її зламали 
          Від smart до sensible: як інфраструктурна емпатія стає новим комфортом
          02 БІЗНЕС
          Від smart до empathetic: як інфраструктурна емпатія стає новим комфортом
          03 БІЗНЕС
          Міжнародні P2P-перекази стали доступнішими: Alliance bank запустив нову функцію  
          Продуктивність поза офісом і домом: як нова локація змінює фокус у роботі?
          04 Досвід і думки
          Продуктивність поза офісом і домом: як нова локація змінює фокус у роботі?
          Завантаження...