Відмовилися від
10 програм. Як графічний редактор Figma вдвічі пришвидшив роботу команди дизайнерів
#спецпроєкт з
Відмовилися від
10 програм. Як графічний редактор Figma вдвічі пришвидшив роботу команди дизайнерів
#спецпроєкт з

Олександр Ким
Керівник відділу дизайну в одній з українських компаній
Олександр Ким – керівник відділу дизайну в одній з українських компаній. Він поєднує функції менеджера та дизайнера: спілкується з клієнтами, робить для них презентації та координує роботу команди. Злагоджено працювати над проєктами допомагає графічний онлайн-редактор Figma. В ньому можна створити дизайнерський проєкт, у режимі реального часу обговорити правки та показати результат замовнику.

Разом із інноваційною компанією Lenovo ми продовжуємо проєкт про програми, що допомагають підвищити особисту продуктивність, у межах якого Vector поспілкувався із трьома керівниками в різних сферах.

У третьому випуску говоримо з Олександром Кимом про те, як Figma допомогла відмовитися від десятків різних графічних програм та об'єднати весь процес створення інтерфейсу в одному інструменті.
Як Figma замінила нам десяток програм

Наша компанія створює графічні інтерфейси. Раніше в арсеналі команди було приблизно десять різноманітних програм. В одній створюєш Customer Journey Map (карта, що показує як користувач має пересуватися сайтом або програмою), у другій – прототип, у третій – макети, в четвертій – векторну графіку. А потім ще треба придумати, як презентувати проєкт клієнту, щоб він побачив цілісну картину. Все це розтягувало створення будь-якого рішення в часі та коштувало для замовника дорого.

Також проблемою була необхідність постійно пересилати робочі файли одне одному. Працювати з конкретним макетом могла тільки одна людина одночасно. Вона вносила правки, передавала комусь файл, наступна людина додавала щось своє, і так без кінця. Врешті в кожного на комп'ютері опинялось безліч версій макета, у яких складно не заплутатися. А ще файл міг некоректно відкритися, якщо на комп'ютері не були встановлені потрібні шрифти.

Під час такого робочого процесу програма має швидко реагувати на команди. Тому краще працювати на ноутбуці з продуктивним "залізом" і отримувати оперативний відгук системи.

Нам був потрібен інструмент, який може об'єднати всі процеси в одному місці. І дозволити усім працювати над одним проєктом одночасно – як це давно роблять із текстами в Google Docs. Чотири роки тому ми спробували працювати з Figma, і з того часу життя змінилося. Це виявилося найкращим рішенням для командної роботи дизайнерів.
Чим же вона така зручна?
Figma – це графічний редактор, що дозволяє цілій команді спільно працювати над інтерфейсом, макетом або сайтом. Він підходить для ІТ-спеціалістів, дизайнерів, маркетологів, менеджерів продуктів. Словом, для всіх, хто бере участь у розробці ІТ-продукту: від невеликого сайту до масштабного SAAS- або b2b-рішення. Звісно, я тестував і інші аналогічні платформи. Наприклад, основний конкурент Figma – Sketch, але він працює виключно на iOS. А ще є Adobe XD від розробників Photoshop. Але за функціоналом він поки що не дотягує. Тому ми зупинилися на Figma.

Ось кілька переваг цього рішення, які я для себе виділяю:
1. Можливість менеджерити процеси

Раніше мені важко було наглядно зрозуміти, на якому етапі знаходиться проєкт, адже кожен в команді десь в своєму кутку тихо займався окремим шматком роботи. Figma дозволяє відслідковувати результати команди та постійно бачити, хто чим зайнятий. Тепер я контролюю усі етапи створення інтерфейсу і можу дати зворотній зв'язок прямо під час роботи. Для цього у програмі є можливість лишати коментарі до макетів.




2. У програмі легко презентувати інтерфейси клієнтам


Figma дозволяє створювати інтерактивні прототипи. Можна відкрити прототип проєкту на будь-якому браузері або телефоні, і це виглядатиме, як справжній додаток. Можна пройти весь шлях користувача, ніби це вже готовий продукт. Завдяки цьому ми в команді тестуємо проєкти: розподіляємо ролі і уявляємо себе користувачами.

Пристрій оснащено зчитувачем відбитків пальців Match-on-Chip та дискретним модулем, які шифрують дані власника запобігаючи злому.
Пристрій оснащено зчитувачем відбитків пальців Match-on-Chip та дискретним модулем, які шифрують дані власника запобігаючи злому.
3. Figma дозволяє працювати з усіх платформ
Figma взагалі мультиплатформенна, вона знаходиться у хмарі, і працювати можна у будь-якій операційній системі та в будь-якому браузері. Це стерло кордони між користувачами різної техніки і значно спростило і вхід в професію, і загалом роботу дизайнерів.


4. Підходить для віддаленої роботи
Figma особливо цінна, коли працюєш віддалено. Колись я об'їздив приблизно 30 країн, працював на фрилансі то з Парижа, то з Каїра. Тому дуже ціную, що в нашій компанії дозволяють робити звідки завгодно. Зараз я найчастіше працюю з дому, до офісу приїжджаю кілька разів на тиждень. Тому в більшості випадків я не можу підійти до дизайнера, подивитися в його монітор і на пальцях пояснити правки. У цьому плані Figma допомагає працювати так, ніби ми перебуваємо поруч і дивимося в один екран.
Ноутбуки ThinkPad від Lenovo для бізнесу
ThinkPad T15 — потужний пристрій, який створено для обробки великих обсягів даних. Завдяки процесору на базі AMD Ryzen Pro ноутбук дає стабільно швидкий відгук системи навіть у найбільш високопродуктивних програмах. Дискретна відеокарта та до 32 ГБ оперативної пам'яті легко впораються зі складними дизайн-проектами. Клавіші управління дзвінками, сучасний режим очікування та технологія голосової активації Wake on Voice дозволять не відволікатись та ефективно використовувати час.
5. Figma об'єднує в собі функції кількох програм
Наприклад, в ній можна створювати інтерактивний дизайн: кнопки, піктограми та форми зворотного зв'язку. Все це можна оздоблювати анімаційними ефектами: кнопки «натискаються», списки «відкриваються», а спливаючі вікна – рухаються.

Також в ній є зручний інструмент для створення Customer Journey Map та окремий – для роботи з векторною графікою. Словом, повний набір функцій для дизайнера – про Photoshop можна забути взагалі.
6. Приємний бонус: це допомагає заощаджувати
Перейшовши на Figma, ми відмовилися від платного пакета програм Adobe, у якому були Photoshop, Illustrator, After Effects та інші сервіси. Загалом це коштувало нам $500 на рік. А якщо підрахувати загальну економію на програмах, вийде десь $1000 на рік. Для розуміння, Figma коштує $12 на місяць – за профі-доступ, якого нам цілком достатньо. Тобто виходить не просто зручніше, а й дешевше, ніж користуватися кількома програмами.
Словом, для мене стало справжнім відкриттям, що лише одна програма може настільки перевернути робочий процес дизайнерської команди. Ми почали закривати проекти приблизно вдвічі швидше, і такий результат вражає й нас самих, і наших клієнтів.
Читайте також
Авторка: Тетяна Гонченко
Фотографка: Настя Діденко
Редакторки: Маша Ксьондзик, Дар'я Трапезнікова
Дизайнерки: Аліна Самолюк, Аня Янушевич
© vctr.media 2021. У разі використання матеріалів із сайта робіть у першому абзаці активне посилання зі згадуванням сайта.