Автоматизація кав'ярні: як POS-система Poster допомагає власникам Squat 17b не викидати залишки і оцінювати ефективність SMM
#спецпроєкт з
Автоматизація кав'ярні: як POS-система Poster допомагає власникам Squat 17b не викидати залишки і оцінювати ефективність SMM
#спецпроєкт з

Дар’я Криж
Співвласниця «Squat 17b»
Дар'я Криж – співвласниця кав'ярні, бару та незабаром ресторану «Squat 17b». 15 червня закладу виповнилося 6 років. Із самого початку Дар'я зі своїм чоловіком Мирославом вирішили автоматизувати процеси закладу та заручилися підтримкою цифрового помічника — POS-системи Poster.

Разом з інноваційною компанією Lenovo ми продовжуємо проєкт про програми, що допомагають підвищити особисту продуктивність, в рамках якого Vector поспілкувався з трьома керівниками в різних сферах.

У другому випуску говоримо з Дар'єю, як одна програма автоматизації для закладів харчування Poster допомагає їй з чоловіком оптимізувати роботу закладу, меню та SMM.
Без автоматизації процесів ніяк

Ми з чоловіком мали мрію – відкрити заклад у форматі європейського кафе з півдня Франції: коли власник спускається зі своєї квартири на перший поверх, відкриває кав'ярню та починає продавати свіжу випічку. І наша мрія реалізувалася.

Коли ми відкрили кафе, то працювали удвох. Були і власниками, і співробітниками, самі мили посуд. Зараз в команді 15 людей персоналу та четверо кухарів. Я — частково арт-директор, частково відповідаю за SMM, за фотоконтент, проведення заходів. За все, що пов'язано із зовнішнім виглядом і наповненням простору.
Яскравий дисплей ThinkPad X13 забезпечує точну передачу кольорів і реалістичне зображення. Технологія PrivacyGuard захистить контент на екрані від допитливих очей.
Яскравий дисплей ThinkPad X13 забезпечує точну передачу кольорів і реалістичне зображення. Технологія PrivacyGuard захистить контент на екрані від допитливих очей.
Останні два місяці я кожного дня на локації, тому що ми готуємо до відкриття зал всередині — 140 кв. м. Раніше були тільки літні тераси. Кожного дня я спілкуюся з виконробами, електриками, сантехніками, вентиляційниками, декораторами, дизайнерами. Часу мало, роботи багато.

Коли у нас великий потік людей, працюю на підхваті. Якщо не вистачає людей на зміні – виношу їжу гостям, забираю брудний посуд.
Мій чоловік Мирослав відповідає за всю технічну начинку. Якщо потрібно, він може написати телеграм-бот для команди. Зараз він пише боти, щоб ми могли проводити в squat17b виставки. Ми хотіли б, щоб за допомогою бота через QR–код можна було прочитати інформацію про картину, купити її, поспілкуватися з автором.

В технічному плані ми починали з нуля. Багато чого не розуміли, але знали, що без автоматизації процесів нам не обійтися. Команда Poster тоді була зовсім невеличкою, вони тільки налаштовували свою роботу. Ми платили гроші за користування програмою, але Мирослав їм постійно писав: «У вас ось це поламалося, це відвалилося». Або ж: «Дивіться, було б класно, якби ви додали ось це». Вони почали збирати фідбек від різних власників бізнесу, додавати нові опції. За 6 років програма помітно розвинулася.

Зараз ми користуємося всіма доступними за замовчуванням функціями Poster: поставки, технічні карти, виробництво, інвентаризація, звіти.
Poster формує меню

Завдяки програмі ми вибудували максимально оптимізоване меню. Аналізуючи інформацію з Poster, ми постійно виключаємо, або додаємо якість страви та напоїв. За місяць ми бачимо статистику продажів кожної позиції, і розуміємо, чи гостям «зайшло». Це особливо допомагає швидко оцінити нововведення.

Наприклад, ми запускаємо пост, що в нас є антибургер — класна авторська страва: сир, смачна котлета. Дивимося в Poster: продалося 30 антибургерів. Клас, воно працює! Це дає сили і натхнення створювати щось нове, не боятися невдач.

Працювати без фідбеку – як ловити рибу з колодязя. Зрозуміло, я можу піти на кухню і запитати: хлопці, скільки ви сьогодні віддали? Вони скажуть: штук 15. Але в запарі і з великою кількістю гостей ти точно не порахуєш. Тим більше не будеш вираховувати, наскільки це більше чи менше, ніж учора, або місяць тому.

Poster допомагає уникати перевитрат. Наприклад, у нас є коктейлі, до складу яких входить кумкват чи інший дорогий екзотичний фрукт. Якщо Poster показує, що цей коктейль практично не продається, то ми не будемо закуповувати інгредієнти, і, відповідно, вони не будуть псуватися та викидатися.

Звісно, в процесі роботи ми помічаємо і деякі недоліки в програмі. Пробували під'єднати Kitchen Kit для цифрових бігунків на кухню, щоб передавати замовлення в цифровому вигляді на планшет. Але довелося відмовитися через нестабільну роботу системи. Бігунки не завжди «добігали» і для нас залишилося загадкою, чому розробники не зроблять систему зворотних повідомлень, якщо відправка бігунка була успішною. Після кількох критичних випадків, повернулися до старих добрих друкованих чеків.
Poster допомагає в SMM

Для мене Poster – зручна програма, яка зі мною в комп'ютері, телефоні. З нею можна дистанційно контролювати все, що відбувається у тебе в закладі. Я можу бути за кордоном, просто відкрити Poster і подивитися, що зараз продається, скільки людей в кафе. А якщо є компактний і легкий ноутбук можна відкрити кілька вкладок чи програм і час від часу моніторити важливі для себе показники.

У Poster можна дивитися статистику продаж, суми середнього чека, аналізувати, коли приходить більше людей, коли менше. Від чого залежить відвідуваність: погоди, дня тижня.

Коли ми розміщуємо в соцмережах інформацію про те, що у нас з'явився новий коктейль, ми дивимося в Poster, як він почав продаватися. Мені, як відповідальній за SMM, така аналітика дуже потрібна. Я бачу, чи працює реклама окремих продуктів і позицій. За 6 років роботи у нас не було жодного посту, який ми просували б за гроші, все органіка. Просто публікуємо на сторінці, люди заходять, дивляться і кажуть: ми бачили пост, хочемо спробувати новий коктейль.
Мобільність, точність, синхронізація
Найбільше мені подобається в Poster те, що він дозволяє синхронізувати усі процеси. Ми можемо сісти з командою, подивитися аналітику і визначити план дій на наступний робочий тиждень чи місяць.
Ноутбуки ThinkPad від Lenovo для бізнесу
ThinkPad X13 вражає потужністю та розмірами. Ноутбук товщиною менше 19 мм і вагою лише 1.28 кг можна брати з собою і працювати будь-де. Виникло термінове робоче завдання? Процесори AMD Ryzen™ забезпечують високу продуктивність й економне споживання енергії акумулятора, а модуль WiFi 6 гарантує швидке та надійне з'єднання навіть у людних місцях.
Ноутбук ThinkPad X13 пройшов понад 200 перевірок якості та тестування за 12 військовими стандартами — дані будуть захищені у будь-якій ситуації.
Ноутбуки піддають впливу екстремальних температур, статичної електрики, тиску вагою і перевіряють на стійкість при падінні з висоти 1,5 м. Не повторювати в реальному житті. Подібна експлуатація не є гарантією майбутнього функціонування.

Ще велика перевага Poster, що в ньому можна працювати зі смартфона. Я можу взяти смартфон, швидко зробити якусь частину роботи і йти далі. Мені не потрібно їхати в офіс, аби «рулити» процесами.

Також Poster допомагає робити фіскалізацію, тобто закривати практично всі питання, пов'язані з податковою. Це дуже зручна опція для роботи. Через локдаун люди стали частіше розраховуватися картками. Зараз лише майже 15% наших відвідувачів користуються готівкою, а всі інші розплачуються картками.

Усі дані, які збирає Poster, зберігаються в хмарі. Ми завжди маємо доступ до них, а для захисту в додатку виставляється дворівнева ідентифікація. І, хоча ми не заходимо в програму з чужих пристроїв, якби розробники додали повідомлення про підозрілі дії, було б корисно.
Читайте також
Автор: Артур Прихно
Фотографка: Настя Діденко
Редакторки: Маша Ксьондзик, Дар'я Трапезнікова
Дизайнерки: Аліна Самолюк, Аня Янушевич
© vctr.media 2021. У разі використання матеріалів із сайта робіть у першому абзаці активне посилання зі згадуванням сайта.