спецпроєкт з
Усе починається з гаража. Як зароджувалися гігантські світові компанії
Великі компанії — держави в державі. Це особливо помітно за фінансовими показниками. Наприклад, виторг Amazon за 2020 рік склав $386 млрд. Водночас доходи бюджету Німеччини цього року мають скласти $292 млрд.

Успіх прийшов до цих компаній не відразу. Їхні засновники починали з невеликих офісів у гаражі й мінімуму співробітників. У цьому матеріалі разом з «Укртелеком.Нерухомість» згадуємо історію зародження Amazon, мережі Hilton, бренда Zara і Microsoft. А також візуалізуємо, як можна використовувати в бізнесі нерухомість від «Укртелеком». Компанія пропонує в оренду будівлі на всій території України.
Хілтон, який не став банкіром
Компанію Hilton заснував американський підприємець Конрад Хілтон. До війни його сім'я була досить успішною: вони володіли шахтами й невеликим пансіонатом, але криза 1907 року зробила сім'ю Конрада банкрутами.

До війни підприємець намагався створити свій банк, але прогорів. З $5000 на руках Конрад спробував викупити невеликий банк у Сіско (штат Техас), але власник постійно завищував ціну.
Перший готель вашого Hilton Worldwide може бути за адресою Київ, вул. Шалет, 1 або за іншими адресами на сайті «Укртелеком.Нерухомість»
Залишившися на ніч у місті, Конрад Хілтон потрапив у невеликий готель Mobley. Підприємця вразила черга з охочих поселитися. Йому вдалося з'ясувати, що власник Mobley якраз не проти продати свій бізнес за $50 000. Незабаром Хілтон, узявши кілька кредитів, придбав його.

Саме готель Mobley в Техасі вважається найпершим в історії мережі Hilton. Конрад намагався проводити там увесь вільний час. Підприємець годинами міг спостерігати за людьми в фоє готелю. Це давало йому розуміння, які послуги люди хочуть отримати і як розвивати свій бізнес.
Усього за рік Конрад купив ще один готель у місті Форт Уорт, а потім ще два готелі трохи менше. До 1924 року в Хілтона було вже 350 номерів і достатньо грошей, аби побудувати перший власний готель. Рівно за рік відкрився Dallas Hilton — готель на 350 номерів.
Зараз мережа Hilton налічує понад 4200 готелів і курортів у 93 містах світу. Капіталізація компанії Hilton Worldwide становить $35 млрд. Сім'я Хілтон уже не має ніякого стосунку до бізнесу — 2007 року всі акції компанії викупила інвестиційна група Blackstone Group і провела IPO. До 2018 року всі акції компанії розпродали різним акціонерам.

Реалізувати свій потенціал у HoReCa можна і з «Укртелеком.Нерухомість». Компанія пропонує в оренду рекреаційні комплекси, приміщення для кафе і ресторанів у різних областях країни.
Як студенти побудували компанію-гіганта
На початку 1970-х два шкільних друга Білл Гейтс і Пол Аллен вирішують разом розробляти мови програмування. Аллен прочитав статтю в журналі Popular Electronics про мікрокомп'ютер Altair 8800. Він подумав, що без сучасної мови програмування новий комп'ютер марний.
Гейтс же звернувся до творців комп'ютера — компанії Micro Instrumentation and Telemetry Systems (MITS). Президент MITS запросив до свого офісу Аллена, і той продемонстрував робочий інтерпретатор мови BASIC для їхнього комп'ютера. Так Пол і Білл почали працювати на MITS.

Спочатку Гейтс та Аллен працювали в невеликому гаражі в Альбукерке (штат Нью-Мексико). Трохи пізніше вони переїхали в мотель Sundowner, тому що він розташовувався через вулицю від MITS. Роками пізніше Гейтс стверджував, що починати будувати свою справу в гаражі — найкраща реклама підприємця.
Перший офіс вашої Microsoft може бути за адресою м. Київ, вул. Антоновича, 40 або за іншими адресами на сайті «Укртелеком.Нерухомість»
Після нетривалої спільної роботи з MITS Гейтс та Аллен наважуються на створення повноцінної компанії. Так і з'явилася компанія Micro-soft. Назву придумав Аллен, об'єднавши перші частини слів microprocessor і software. Дефіс у назві прибрали тільки 1979 року.
Першим великим комерційним успіхом компанії стала співпраця з IBM. 1980 року компанія запропонувала Microsoft зайнятися розробленням базової операційної системи для їхніх ПК. Компанія викупила ОС Seattle Computer, щоб оптимізувати її для IBM. Так з'явилася їхня перша система — MS-DOS. У серпні 1981-го IBM ліцензувала її під назвою PC DOS 1.0.

Тільки за п'ять років світ побачив першу повноцінну систему від Microsoft — Windows 1.0. Відтоді й до сьогодні «вінда» залишається однією з найпопулярніших систем у світі.

Поступово Windows і пакет офісних програм Microsoft Office стали галузевим стандартом. Microsoft встигла пройти шлях від невеликої компанії до лідера ринку, її навіть звинувачували в створенні монополії. У червні капіталізація Microsoft уперше перевищила $2 трлн.

Для старту власної історії успіху «Укртелеком.Нерухомість» пропонує в оренду не тільки гаражі, а й повноцінні офісні приміщення для підприємців малого та середнього бізнесу.


Перший офіс вашої Microsoft може бути за адресою Київ, вул. Антоновича, 40 або за іншими адресами на сайті «Укртелеком.Нерухомість»
Кинути ідеальну кар'єру заради бізнесу
1994 року 30-річний Джефф Безос обіймав посаду старшого віцепрезидента інвестиційної компанії з Волл-стріт DE Shaw & Co. Він багато заробляв і мав перспективи кар'єрного зростання, однак в один момент поміняв плани.

Одного разу він побачив в інтернеті, що онлайн-торгівля зростає на 2300% на рік. Ця галузь здалася Безосу вкрай привабливою. Він склав список із 20 основних товарів, які, на його думку, продавалися би найкраще.
Перші місця зайняли софт, компакт-диски й книги. Останні здалися Безосу найлогічнішим вибором. Навіть найбільші продавці могли собі дозволити зберігати на складах не більше сотні тисяч найменувань. А віртуальна бібліотека могла зберігати та продавати скільки завгодно книг.

Звільнившись із роботи, підприємець зібрав майже $1 млн для нового бізнесу з допомогою друзів і родичів (наприклад, приблизно $300 000 віддав батько Джеффа з пенсійних заощаджень). 1994 року Безос заснував Amazon у своєму гаражі в місті Белв'ю, неподалік від Сіетла.
Перший склад вашої Amazon може бути за адресою Київ, Житомирське шосе, 15 або за іншими адресами на сайті «Укртелеком.Нерухомість»
Спочатку компанія називалася Cadabra. Однак уже за два місяці Безос вирішив змінити назву через співзвуччя з англійським словом «cadaver» (труп, — ред.). Натомість компанія отримала назву на честь найбільшої річки у світі — Амазонки.
Згодом Amazon істотно розширила свій асортимент і вийшла за межі онлайн-торгівлі. Зараз капіталізація компанії досягла позначки в $1,7 млрд, а Джефф Безос став найбагатшою людиною у світі. Його статок оцінюється в $192 млрд.

Повторити успіх Amazon сьогодні буде непросто. Але знайти складські приміщення для бізнесу за привабливою ціною досить легко. «Укртелеком.Нерухомість» надає тисячі квадратних метрів складської інфраструктури, які доступні для оренди в будь-якій області країни, зокрема в районних центрах і невеликих містах. А це важливо для побудови ефективної логістичної інфраструктури.
Магазин одягу, який став світовим брендом
У 1960-х роках іспанський підприємець Амансіо Ортега разом зі своєю дружиною почали шити нічні сорочки та спідню білизну в невеликій майстерні в курортному місті Ла-Корунья. Поступово сімейний бізнес розширювався, і вже до 1972 року Ортега разом із братом організували свою швейну фабрику GOA.

У той час у Ла-Коруньї був дуже високий відсоток безробіття. Чоловіки переважно працювали в морі, надовго залишаючи своїх дружин. Ортега залучив їх до роботи на фабриці. Всі матеріали він своїми силами привозив із Барселони, що давало змогу не співпрацювати з посередниками.

Історія бренда Zara починається 1975 року. Тоді стався неприємний інцидент з одним із партнерів — скасували замовлення на велику партію білизни. Ортега вклав майже всі вільні кошти в пошиття цієї партії. Щоб урятувати ситуацію, він вирішив відкрити свій перший магазин одягу. Спочатку магазин називався Zorba на честь персонажа фільму 1960-х «Грек Зорба». Але через проблеми з реєстрацією від цієї назви довелося відмовитися. Так і з'явився бренд Zara.
Перший магазин вашої Zara може бути за адресою Київ, вул. Мілютенка або за іншими адресами на сайті «Укртелеком.Нерухомість»
За деякий час магазин довів успішність, і Ортега почав відкривати нові магазини Zara у всій Іспанії.

На початку 80-х він намагався змінити операційний процес дизайну та пошиття одягу. Тоді на розроблення однієї колекції одягу йшло приблизно 6 місяців. Ортегу це не влаштовувало, і він думав, як це можна прискорити.

Його головною метою було створити «миттєву моду», яка би швидко реагувала на появу смаків клієнтів і стала доступною широкому колу споживачів.
1984-го до Ортеги долучився фахівець з інформаційних технологій — Хосе Марія Кастеллано. Він розробив схему поширення, яка скоротила час від дизайну до продажу з кількох місяців до одного-двох тижнів. Цього досягли завдяки комп'ютеризації та зміни системи випуску нових колекцій. Традиційно колекціями займався один дизайнер. У Zara створили команду дизайнерів, яка працювала одночасно та прискорила процес.
Зараз у холдингу Inditex (материнська компанія) приблизно 7490 магазинів у 96 країнах, у 156 країнах продукція компанії доступна онлайн. Компанія представлена такими брендами, як уже згадана Zara, Bershka, Massimo Dutti, Oysho й інші. Саме магазинів Zara налічується 2131 у 96 країнах світу.


«Укртелеком.Нерухомість» надає в оренду 45 000 м² для виробничих цілей в Україні. Частина з них використовуються для швейних цехів в Одеській і Хмельницькій областях.
Майже будь-яке приміщення «Укртелеком Нерухомість» можна адаптувати під потреби партнерів-орендарів. Будинки — каркасні, а опорні стіни розраховані на велике навантаження. Тому внутрішні перегородки легко демонтувати та сформувати площу під будь-які цілі, наприклад, швейний цех.
Приміщення для бізнесу від «Укртелеком.Нерухомість»

Тисніть на «крапки» на карті, щоб переглянути доступні приміщення у своєму місті й області. Почніть шлях свого бізнесу з «Укртелеком».
Київська область
понад 20 об'єктів
Луганська область
понад 10 об'єктів
Закарпатська область
понад 40 об'єктів
Львівська область
понад 60 об'єктів
Волинська область
понад 40 об'єктів
Запорізька область
понад 40 об'єктів
Хмельницька область
понад 40 об'єктів
Харківська область
понад 40 об'єктів
Київ
понад 10 об'єктів
Вінницька область
понад 100 об'єктів
Рівненська область
понад 30 об'єктів
Донецька область
до 10 об'єктів
Чернігівська область
понад 20 об'єктів
Херсонська область
понад 60 об'єктів
Черкаська область
понад 40 об'єктів
Житомирська область
понад 80 об'єктів
Полтавська область
понад 40 об'єктів
Чернівецька область
понад 20 об'єктів
Миколаївська область
понад 50 об'єктів
Тернопільська область
понад 30 об'єктів
Кіровоградська область
понад 20 об'єктів
Сумська область
понад 40 об'єктів
Одеська область
понад 80 об'єктів
Автор тексту: Марко Кушнір
Дизайнерка: Аня Янушевич
Редактори: Дмитро Кошельник, Дар'я Трапезнікова
Менеджерка проєкту: Анна Соха
© vctr.media 2021. Під час використання матеріалів із сайту робіть в першому абзаці активне посилання зі згадуванням сайту.