Нова функція дозволяє слухати статті в зручному форматі завдяки технології від Respeecher. Насолоджуйтесь контентом у будь-який час – у дорозі, під час тренувань або відпочинку.
Режим читання збільшує текст, прибирає всю зайву інформацію зі сторінки і дозволяє зосередитися на матеріалі. Тут ви можете вимкнути його в будь-який момент.
Режим читання
Режим читання збільшує текст, прибирає всю зайву інформацію зі сторінки і дозволяє зосередитися на матеріалі. Тут ви можете вимкнути його в будь-який момент.
Завершити
Слухайте з будь-якого місця
Просто виділіть частину тексту, щоб почати прослуховування з відповідного абзацу. Спробуйте — це зручно!
Інститут Макса Планка зафіксував різке зростання вживання слів, які використовує ChatGPT, — дослідники виявили, що люди дедалі частіше говорять і пишуть у стилі штучного інтелекту. Про це пише Inc.
Що сталося
Інститут розвитку людини імені Макса Планка в Берліні виявив: після запуску ChatGPT значно зросло використання слів, які характерні для мовлення цього чат-бота. У дослідженні йдеться про різке зростання таких слів, як «заглиблюватися», «осягнути», «хвалитися», «швидкий» та «прискіпливий» — не лише у текстах, а й у розмовному мовленні.
Спочатку дослідники проаналізували мільйони сторінок електронних листів, наукових текстів та новин, які були «відшліфовані» ChatGPT. Потім вони порівняли їх з 360 000 відео на YouTube і 771 000 подкастів до та після запуску ChatGPT. За 18 місяців спостерігалося помітне зростання вживання слів, які часто використовує ШІ — не лише у контенті, а й у повсякденних розмовах.
Автори дослідження зазначають, що люди завжди переймають популярні слова й фрази — з медіа, серіалів чи попкультури. Проте дослідники попереджають, що ШІ навчений на людських текстах, він створює шаблонні слова, які потім переймають люди. Це відкриває новий напрям для когнітивної науки — вивчення того, як мовлення ШІ вплітається в людське мислення. Окремо зазначається, що різні ШІ-системи — наприклад, ChatGPT, Gemini чи Claude — мають різні стилі мовлення, тож вплив може варіюватися залежно від платформи.
Нагадуємо, раніше ми писали про 6 запитань, які ніколи не варто ставити ChatGPT та іншим ШІ-ботам.