Нова функція дозволяє слухати статті в зручному форматі завдяки технології від Respeecher. Насолоджуйтесь контентом у будь-який час – у дорозі, під час тренувань або відпочинку.
Режим читання збільшує текст, прибирає всю зайву інформацію зі сторінки і дозволяє зосередитися на матеріалі. Тут ви можете вимкнути його в будь-який момент.
Режим читання
Режим читання збільшує текст, прибирає всю зайву інформацію зі сторінки і дозволяє зосередитися на матеріалі. Тут ви можете вимкнути його в будь-який момент.
Завершити
Слухайте з будь-якого місця
Просто виділіть частину тексту, щоб почати прослуховування з відповідного абзацу. Спробуйте — це зручно!
Телескопи Hubble і Webb уперше об’єднали знімки, щоб показати, як виглядають зорі в сусідній галактиці. Разом вони створили детальне зображення двох зоряних скупчень у Малій Магеллановій Хмарі — маленькому супутнику Чумацького Шляху. Про це пише ArsTechnica.
Що сталося
Науковці поєднали дані, отримані у видимому світлі від Hubble та в інфрачервоному спектрі від Webb, щоб створити детальну композицію двох відкритих зоряних скупчень, розташованих у Малій Магеллановій Хмарі — супутниковій галактиці Чумацького Шляху.
Ці зображення об’єднані в єдину композицію, створену на основі 12 перехресних спостережень.
Hubble зафіксував яскраве світіння іонізованого газу, що створює бульбашкоподібні структури в туманності.
Webb продемонстрував складні ниткоподібні структури з пилу, що були невидимими у попередніх дослідженнях.
Чому це цікаво
Відкриті скупчення — це групи з кількох десятків або тисяч зірок, які утворилися приблизно одночасно. Саме тому вони є ідеальними об’єктами для вивчення еволюції зірок. Порівнюючи зірки різної маси та складу, але однакового віку, астрономи можуть краще зрозуміти, як формуються та змінюються зорі.
Найвідомішим прикладом відкритого скупчення є Плеяди (Сім сестер), розташовані всього за 444 світлових роки від Землі. Однак нові об’єкти — NGC 460 і NGC 456 — значно віддаленіші й належать до іншої галактики, що робить їх особливо цікавими для вивчення процесів, що відбуваються за межами нашої зоряної системи.