Розкажи мені всю правду. Українські та іноземні продакт-менеджери діляться своїми секретами Customer Development

Партнёрский пост

7 червня відкриє свої двері ITEM Product Kyiv 2019 — перша конференція з Customer Development — найпопулярнішого тренду в світі розробки продуктів. Програма створена продактами для продактів, тому організатори обіцяють якісний контент: жодної води, лише факти, приклади із реальної розробки продуктів і практичний досвід, який можна використати у власному проекті.

Напередодні конференцію ми попросили спікерів поділитися деякими секретами кастдеву. Публікуємо їх відповіді, а більше інформації можна буде дізнатися на самій конференції 7 червня.

 1. Змінюйте теми. Коли діалог втрачає логіку і ми одночасно говоримо на декілька тем — відповіді виходять більш щирі. Більшість людей думають про те, що вони будуть казати далі. Тому при зміні тем ви отримаєте більш «сирі» відповіді, що допоможе створити більш детальний портрет.
 2. Повторюйте відповіді. Повторюйте відповіді вашого клієнта, щоб отримати від нього доповнення або перевірити, чи точно ви все правильно зрозуміли. Говоріть: «Отже, ви кажете, що…» Не робіть це занадто часто, але ви можете повторити протилежну відповідь, що змусить людину виправити вас і дати більш точне визначення.

Не витрачайте час на розмови про продукт.

Коли ми спілкуємося з клієнтами, то не намагаємося зрозуміти, що їм подобається у продукті, а що ні. Замість цього ми хочемо розібратися, як наш продукт інтегрується в життя людини: що він дозволяє робити, а що заважає. Ми намагаємося зрозуміти, що змінилося в поведінці людини, що призвело до цієї зміни. У такому випадку ми звичайно просимо людей говорити про продукти, але насправді намагаємось дізнатися про вплив цих продуктів на життя клієнтів. Важливо вивести співрозмовника на діалог про його особисті успіхи. Саме окремі особистості намагаються стати краще, хоча вони і працюють у команді. Ми не витрачаємо час на розмови про теперішні функції. Замість цього фокусуємось на мотивації клієнта. Що змусило його використовувати ці функції? Це питання дає глибші відповіді.

Запитувати «Коли?» краще, ніж «Чому?»

Уявіть, що вас запитали, чому ви купили машину. Швидше за все ви скажете, що вам потрібно було добиратися на роботу, відвозити дітей в школу або щось у цьому дусі. «Чому?» — «Ну, тому що я повинен працювати, а діти вчитися». «Чому?» — «Щоб жити щасливіше?». Хоч питання «Чому?» і веде до відповіді про глибші цілі, на нього досить складно відповісти. Герої інтерв’ю можуть почати припускати або, що ще гірше, захищати себе. Це призводить до безглуздих даних.

Тепер уявіть, що ви запитали, коли клієнт користується машиною, а коли автобусом. Швидше за все, ви отримаєте відповідь з різними ситуаціями. Ви можете поставити уточнююче питання і отримати у відповідь реальну історію з реальним досвідом. З цих історій легше зрозуміти реальну мотивацію.

Не просіть про фідбек.

Неважливо, просите ви відповісти на лист, заповнити форму (будь ласка, не робіть так) або говорите з клієнтом наживо, не просіть їх просто про фідбек. Загальні питання приведуть до загальних відповідей. Прохання про фідбек призведе до відповідей про все: баги, потрібні функції, особисту думку. Такі відповіді завадять вам прийняти правильне рішення, на чому зосередитися далі.

Будьте чесні з собою: розберіться, навіщо вам це інтерв’ю, якого ефекту ви хочете досягти, які дані вам не потрібні, у кого можна отримати потрібні дані (зазвичай, це клієнти, які почали або закінчили використовувати ваш продукт протягом останніх 2-3 місяців) і як ви будете збирати ці дані (я раджу особисте інтерв’ю).

Будьте новачком.

Коли ви спілкуєтеся з клієнтами, постарайтеся бути новачком, як ніби ви чуєте цю інформацію вперше. Навіть якщо ви експерт у цій сфері. Знайте свої забобони і будьте відкриті до нової інформації. Не перебивайте співрозмовника, ставте уточнюючі питання і просіть пояснити свою думку.

Інтерв’ю не повинні виглядати формально і награно. Спілкуйтеся з людиною як з другом. Наприклад, почніть розмову з теми улюблених ігор на PlayStation.

Найголовніше правило CustDev — ставити питання про майбутнє суворо заборонено. Розпитуйте користувачів про минулий досвід. Цей прийом ще називають «тестом мами» відповідно до книги Роберта Фітцпатрік «Запитай маму» — її радять як універсальний прийом для дослідження користувачів. Найгірше, що може трапиться під час CustDev, ви почнете переконувати користувача, що ваш продукт краще конкурентів.

Ви дослідник. Спробуйте дізнатися якомога більше нової інформації про користувача. Щойно я ловлю себе на продажу продукту, подальші відповіді співрозмовника не зараховую.

Не реагуйте на незручні паузи в розмові — нехай їх заповнює співрозмовник. Обов’язково записуйте розмову на диктофон, щоб не додумувати потім зайвого.

1. Не ставте питання напряму — просіть розповідати історії.
2. Готуйтеся, ще раз готуйтеся і після кожного інтерв’ю оптимізуйте сценарій інтерв’ю.
3. Досвід спілкування, інтерв’ю з незнайомими людьми, досвід запису подкастів дуже допомагає швидко реагувати на відповіді співрозмовника.

1. Люди охочіше діляться особистою ​​інформацією, якщо їх просять розповісти про себе від третьої особи. Наприклад, вони легше відповідають на питання про доходи «людей, схожих на них», ніж про власні.
2. Спостерігаючи за тим, як люди виконують звичні для них дії в природних умовах, можна дізнатися про них набагато більше, ніж розпитуючи.

Які питання будуть підійматися на конференції

 • Як підходять до розробки функціонала лідери галузі?
 • Як оптимізувати витрати на розробку, запровадивши прості інструменти кастдеву в своїй компанії?
 • Коли потрібно починати Customer Development?
 • Як зробити кастдев основним джерелом отримання ідей для розвитку продуктів?
 • Як використати Customer Development для підвищення продажів продукту?

Хто виступить на ITEM Product Kyiv 2019?

Кейноут-спікер конференції Етьєн Гарбуглі (Канада) — автор бестселеру «Lean B2B: Build Products Businesses Want».  Тема її доповіді: How to build products businesses want. Етьєн також проведе 4-годинний воркшоп, який допоможе учасникам пройти шлях запуску продукту максимально ефективно. Тема воркшопу: How to get from idea to product market fit in B2B when you’re based in Ukraine

Також серед спікерів — практики продуктового менеджменту, які мають досвід, релевантний для українських компаній:

 • Павло Педенко — Co-founder в Growth Marketing Stage та Raply
  Тема: Досліджувати своїх користувачів навіть не зустрічаючись з ними. Що можна робити, а чого не варто.
 • Таня Авлочинська (Білорусь) — Lead product Manager в PandaDoc
  Тема: Як проводити 30 інтерв’ю на тиждень та не страждати.
 • Сергій Кудряшов — Head of Product в YouTeam
  Тема: Як перетворити інтерв’ю користувачів на канал продажу в В2В.
 • Володимир Кучканов — Pricing Solutions Architect в Competera
  Тема: Know your Customer: чого офлайнові корпорації можуть навчити стартапи щодо пошуку інсайтів.
 • Дарія Непряхіна (Нідерланди) — Founder в IdeaHacker Network
  Тема: Customer Development та як до нього підходити при створенні нових продуктів на відміну від вже існуючих.
 • Andrej Balaz та Rene Bastijans (Германія та Португалія) — партнери в Revealed
  Тема: The era of easy wins is over. Data that matters for growing your business.

6 із 8 спікерів виступають в Україні вперше, але добре відомі на таких глобальних конференціях як Productized Conference, Mind the Product, Elite Camp та ProductSense.

Модератор виступів, програми та ідейний лідер конференції — Сергій Бережний, Director of Product Development DAESA, DataArt Group.

Залишися питання?

Для зручності учасників працює гаряча лінія ITEM: +380675760301. Наші менеджери завжди на зв’язку, відкриті для розв’язання питань та готові допомогти.

Встигни придбати квиток за вигідною ціною — до 04 червня діє знижка 15%.

Купити квиток

Також відкрита реєстрація на ITEM Dnipro 2019, яка пройде 3 листопада в Дніпрі. Зареєструватися можна за посиланням.

Спецпроекты

Подсмотрел у топа. Как улучшить свое рабочее место на удаленке?

Партнёрский пост

Поработали на удаленке и поняли, что ваше пространство не подходит для комфортной работы? Это нормально. И это можно исправить. Вместе с компанией JYSK подсмотрели, как выглядят места топов и советуем, как улучшить свое домашнее пространство.

Заходят в бар основатель большой компании, филантроп и программист. Садятся на красивое офисное кресло. Бармен поднимает бокал и спрашивает: «Мистер Джек Дорси, вам как обычно?». Основатель Twitter любит минимализм. Белые цвета в интерьере, длинну в 140 знаков. В Jysk можно найти все, что любит Джек. Особенно правильные кресла. Будь как Джек.

Ричард Брэнсон и внуки

В JYSK можно собрать такую стильную комнату, что все внуки Ричарда Брэнсона будут часами рассматривать не мультики, а красивую тумбу-стеллаж. Как тебе такое, Илон Маск?

Кухня Илона Маска

Запустил ракету можно и отдохнуть. Например, почиллить на кресле. На террасе или в гостиной. Летим в JYSK за креслом быстрее, чем Space Dragon в небо!

Экс-глава Инстаграм Кевин Систром вообще будто в JYSK все покупал. Только посмотрите на этот минимализм. Для правильных фоток ему не хватает только зеркала во весь рост, но мы его дорисовали. Чтобы и Кевин, и вы могли проверять свой лук перед созвоном в Zoom.

Говорят, что все, кто покупают в JYSK журнальные столики — настоящие котики. Да и в домашнем офисе точно не обойтись без журнального столика для перерыва на кофе между рабочими задачами. А кто как не глава Airbnb шарит в крутом дизайне интерьеров, которыми мы наслаждаемся в путешествиях за бугром? Его аккаунт в инсте тому подтверждение.

У Цукерберга есть все: крутая кухня и крутой Фейсбук. Фейсбуку не хватает многих фишечек, чтобы быть удобнее. А Марку не хватает кухонного стула. Ведь работа на удаленке требует не только готовки дома, но и работы на кухне.

Джефф Безос рассказывал, что выглядит красивее всего, когда моет посуду. Но чтобы быть еще красивее — снова нужна красивая посуда. Не забываем, что офис будущего — это, скорее всего, и есть наша кухня.

А еще в магазинах компании скоро начнутся скидки на геймерское кресло. Ну потому что после работы нужно же как-то переключиться и завалить какого-нибудь финального босса вместе с друзьями.

Анонс

Як бізнесу вижити у майбутньому, яке вже настало? Програма iForum-2020

Партнёрский пост

Форум інтернет-діячів (iForum) — найбільша офлайн-конференція України та Східної Європи, присвячена розвитку нових можливостей, пошуку ідей та їх втіленню, а також аналізу світових трендів.

Цьогоріч iForum відбудеться 20 травня у Міжнародному виставковому центрі. 12 лютого стартував попередній продаж квитків та формування програми.

Що буде на конференції

iForum-2020 продовжить тему майбутнього. На гостей очікують 7 тематичних напрямів:

 1. Центральний Main Stage: кейси про бізнес, світові тренди розвитку інтернету та мобільних технологій, доповненої реальності, штучного інтелекту, підприємництва та автоматизації.
 2. Реклама: експерти розкажуть про сучасні тренди стратегії просування з конкретикою ринкового досвіду digital-маркетингу.
 3. Майбутнє: експертиза глобальних змін у суспільстві, що спричинені експоненційним розвитком та проникненням високих технологій у всі сфери життя.
 4. Стартапи: поради для підприємців, як знайти інвестиції, вийти на іноземний ринок, залучити експертів, використати механізми підтримки стартапу.
 5. Digital Fun: експерти індустрії цифрових розваг розкажуть про несерйозні ігри як серйозний бізнес і як розважати людей з користю для суспільного і економічного розвитку.
 6. Автоматизуй це: аналіз найвідоміших українських та світових рішень автоматизації бізнес-процесів та експертиза — що, як і коли у них слід автоматизувати.
 7. Інтернет-технології: з оглядом світових тенденцій у сфері розробки програмного забезпечення та з акцентом на використанні технологій штучного інтелекту, машинного навчання, мікросервісів та побудови високонавантажених систем.

Окремо на форумі побудують «Місто майбутнього» — територію зі зразками та прототипами новітніх розробок українських компаній, які можна випробувати у дії.

Більше інформації — на сайті iForum-2020 та за телефоном 044 201 01 03.

Читайте нас в Telegram

Анонс

Хватит меня это спрашивать! Спикеры ITEM делятся своими ответами на самые часто задаваемые вопросы

Партнёрский пост

Спикеры конференций знают, что после их выступления к ним подойдут зрители и зададут вопрос, который они скорее всего уже слышали. Чтобы сэкономить ваше время, мы попросили докладчиков конференции ITEM Dnipro Global 2019 поделиться самыми частыми вопросами, с которыми они сталкиваются. И заодно ответить на них.

Вопрос: «С чего начать работу над своим IT-бизнесом?»

Ответ:

 1. Определите ценность от работы каждого отдела и поставьте для них четкие количественные KPI. Работу каждого сотрудника можно оценить по определенной метрике.
 2. Ограничьте свои траты с помощью качественных KPI. Например, чтобы заработать хотя бы доллар, ваш возврат продаж никогда не должен быть негативным.
 3. Выберите стратегию для каждого отдела, чтобы достичь их KPI. Как только вы определитесь с качественными и количественными KPI, выберите стратегию, которая позволит вам их достигнуть.
 4. Что дальше? После выставления KPI и прогнозов по ним выставьте автоматические напоминания, чтобы замечать аномалии в ваших прогнозах.

Вопрос: «Что вас драйвит и заставляет идти вперед?»

Ответ:

Мной движет волнение. Оно никуда не делось, потому что я понимаю: от того, насколько хорошо я делаю свою работу, зависит благополучие 1000 людей.

Питання: «Чому малий і середній бізнес має вкладати гроші в маркетинг?»

Відповідь:

У маркетинг має вкладатися будь-який бізнес.

Основна причина в тому, що на українському ринку зараз пропозиція переважає над попитом. Багато пропозицій залишаються без клієнтів, саме тому близько 90% бізнесів помирають у перші три роки. Конкуренція надзвичайно серйозна і насамперед бізнеси помирають через брак попиту. Єдине, що може врятувати від такої смерті, — робота з маркетингом.

Все, що направлено на зовнішній ринок, на залучення клієнта, будь-яке зусилля, скероване на залучення клієнта, є маркетингом.

У цьому сенсі розрізняти маркетинг і продажі некоректно, тому що продажі — інструмент маркетингу. Прямі продажі — це один із видів (інструментів) маркетингу, адже маркетинг відповідальний за роботу компанії на ринок.

Отже, будь-який малий, середній, великий бізнес у тому чи іншому вигляді займається маркетингом. Просто не усвідомлює цього і називає це чим завгодно, тільки не маркетингом, тому що за класичною моделлю маркетинг відповідає за так звані 4P: product, price, place, promotion.

Product: маркетинг повинен визначати, яким буде продукт, оскільки відповідає за розуміння структури попиту, за те, що цікаво цільовій аудиторії, і відповідно до того маркетинг може задизайнити продукт.

Place: дистрибуція, або місце розташування торгової точки: місце, де стоїть ресторан, де буде розміщений офіс; канали продажу будь-якого товару тощо. Усе це також має визначати маркетинг, оскільки від місця, від так званої фізичної доступності дуже сильно залежить успіх будь-якого бізнесу.

Price: стратегія ціноутворення. Вона також має належати маркетингу. Часто стратегія ціноутворення у нас базується на так званому собівартісному принципі, або конкурентному принципі. Ми визначаємо витрати на продукт і вираховуємо звідти свою маржу. Але якщо до цього принципу не застосувати маркетингової роботи, не визначити, яку ж ціну готовий платити споживач — дуже висока ймовірність втратити ринок. Ціна має належати маркетингу. Коли ми працюємо із ціноутворенням, ми повинні використовувати інструменти маркетингу.

Promotion: усі говорять про маркетинг саме з точки зору промоушну, піару, реклами й будь-яких активностей, які розвивають бренд, сервіс чи продукт. Це справді легко. І більшість маркетологів займається тільки просуванням, але це і є велика помилка, оскільки промоушн — найменш ефективний інструмент порівняно з іншими щойно згаданими. Можна побудувати класний промоушн, але якщо цінова стратегія неправильна, то нічого не допоможе, і навпаки: якщо у нас класне розташування і хороша ціна, без просування можна адекватно працювати. Відповідно, це дуже важлива робота маркетингу.

Питання: «Чи можливий продакт-менеджмент в аутсорс-компанії?»

Відповідь:

Продакт-менеджмент у SoftServe можливий (і це доводять наші 27 продактів), але нам треба докладати більше зусиль, ніж спеціалістам у продуктових компаніях. Ці зусилля необхідні у наступних моментах:

 • побудові стосунків з клієнтами;
 • управлінні структурою клієнтів.

Коли ти розробляєш продуктовий roadmap, то щоб довести його до виконання, необхідно вміти керувати стейкхолдерами максимально ефективно. Нам часто важко «пробитися» до клієнтів клієнта, тому ми маємо швидко й ефективно будувати довірливі стосунки з клієнтом і постійно брати на себе більше.

Коротка відповідь: так, продакт менеджмент компаніях в нашого типу можливий, але потрібно докладати більше зусиль для отримання результату.

Вопрос: «Как сделать так, чтобы письма не попадали в папку «Промоакции?»»

Ответ:

Почему-то маркетологи считают, что попадание в категорию писем «Промо» — это плохо. Мол, туда никто не заходит. В первую очередь, нужно бороться с этим убеждением. Нет ничего страшного в том, что ваша рассылка попадает в этот раздел ящика пользователей. По своему опыту могу сказать, что люди туда заходят, я в том числе. Главная причина — эти письма дают мне ценность.

Главный критерий — это ценность от письма, а не категория, в которую оно попало. Если вы отправляете людям только акции, предложения с призывом «купи-купи-купи», то и относиться к вашим письмами будет соответственно.

Решение — показать подписчикам, что ваши письма несут пользу, дают ценный контент и вовлекают. Тогда не важно, куда упало письмо — его найдут и прочтут. Подумайте, кому и чем поможет информация, которую вы отправляете.

Фокусируйтесь не на том, как пробраться в основной ящик, а на том, как дать больше ценности через почту. Тогда первый вопрос решится сам собой.


Кроме представленных выше спикеров, на конференции ITEM Dnipro Golabal 2019 также выступят:

 • CMO Competera Анна Билоус;
 • VP of Engineering в PandaDoc Илья Казимировский;
 • Senior Agile Coach в Reiffeisen Bank International AG Томас Йохам;
 • CEO EasyPay UA Алексей Авраменко и многие другие.

В программе конференции 3 потока: Business Growth, Sales & Marketing и Project & People Management. Больше деталей — по ссылке ниже.

Все спикеры ITEM

Анонс

Израильские инвесторы и предприниматели приедут в Украину делиться опытом. Зачем этот ивент украинцам?

30 октября в UNIT.City пройдет Ukrainian Israeli Innovation Summit. В Киев приедут израильские инвесторы, предприниматели и представители компаний, общая капитализация которых достигает $35 млрд.

Израиль — вторая по размеру стартап-экосистема в мире после США. Страна с населением всего в 10 млн человек смогла обойти другие регионы в умении строить IT-компании.

Vector — главный IT-медиапартнер саммита.

Главным спикером мероприятия станет Джон Медвед — основатель крупнейшей в мире краудфандинговой платформы для инвесторов OurCrowd. Эксклюзивное интервью с ним выйдет на Vector уже завтра.

Кроме этого, в UNIT.City своим опытом поделятся:

 • Амир Рапапорт — основатель крупнейшей конференции по кибербезопасности Cybertech Israel;
 • Игорь Рябенький — серийный предприниматель и бизнес-ангел, управляющий партнер одного из самых активных венчурных фондов Израиля AltaIR Capital;
 • Пели Пелед — владелец крупнейшего IT-медиа Израиля People and Computers.

Мы попросили поделиться своими ожиданиями от мероприятия основателя Ukrainian Israeli Innovation Summit Алену Новгородскую, директора департамента управления персоналом и коммуникаций агрохолдинга МХП Ксению Прожогину и Эмануэлле Вольпе — руководителя DTEK Innovations.

Алена Новгородская

Я посещаю конференции ради людей. Чтобы знакомиться, общаться, определять, «мой» ли это человек и по дороге ли нам. Пока я не вижу альтернативы офлайн-части. Личные встречи — самый быстрый и качественный способ заключить успешное партнерство.

Прошлогодний саммит в Украине был пилотным. Мы поставили перед собой цель проверить, насколько тема украинско-израильского бизнес-сотрудничества будет востребована в обеих странах. Для этого мы создали площадку одного дня, где знакомили между собой целевые аудитории двух стран: ключевых игроков технологической экосистемы, government-сегмент свели с бизнесом, бизнес с бизнесом, инвесторов со стартапами.

В итоге участников было вдвое больше, чем мы планировали — 400+ вместо 200+.

Убедившись в актуальности проекта, в этом году мы вернулись не просто с Ukrainian Israeli Innovation Summit 2019, а с неделей израильских инноваций в Украине — расширили программу, предусмотрели экспозону для стартапов и корпораций, запланировали B2B-встречи и ряд дополнительных ивентов.

Чтобы получить максимальную отдачу от конференции, нам нужно поучиться немного у израильтян — быть дерзкими, активными, напористыми, где-то даже навязчивыми, не бояться и не стесняться.

Израильтяне отличаются своим упорством, наглостью и умением дожимать. Поэтому, если вы хотите встретиться с каким-то спикером, познакомиться с предпринимателем или топ-менеджером, вы должны сделать все и даже больше для того, чтобы это произошло. Это мой главный совет: будьте проактивными и настойчивыми, покажите, что вам это действительно нужно!

Ксения Прожогина

В прошлом году я была гостем саммита, участником одной из панельных дискуссий. В этом году МХП выступает соорганизатором мероприятия и будет представлен спикерами компании в дискуссиях, презентационных воркшопах и экспозоне.

Украинский бизнес должен активнее выходить на международные бизнес-площадки, рассказывать о себе и не бояться получить совет или дополнительную информацию. Мы все здесь для того, чтобы стать лучше. Я убеждена, что бизнес должен не догонять, а опережать процессы, быть трендсеттером в развитии общества, государства. МХП – именно такой холдинг.

Эмануэлле Вольпе

В прошлом году я был рад познакомиться с послом Израиля в Украине и предпринимателями, которые поделились практическими кейсами. Кроме этого, я участвовал в кругом столе с представителями МХП, «Укрсиббанка» и «Киевстара», где рассказывал о внедрении инноваций в DTEK.

Ukrainian Israeli Summit — хорошая платформа для нетворкинга с интересными участниками и качественной экспертизой.

Больше информации о саммите

Анонс

На iForum спробують розібратися, які медіа потрібні людям у 2019

Партнёрский пост

23 травня, на iForum-2019, у Міжнародному виставковому центрі відбудеться дискусія: «Медіа завтра: бізнес-моделі, вплив, роль та відповідальність ЗМІ в епоху постправди. Як українським медіа “перезапустити” себе сьогодні, щоб існувати післязавтра?». Організатори заходу — iForum та Liga.net.

Про що говоритимуть

Мета заходу — обговорити бізнес-моделі роботи медіа сьогодні і в майбутньому, виявити, що працює в Україні, а також зрозуміти сенс, мету і роль медіа зараз і через 5-10 років.

Дискусія торкнеться таких питань:

 • Що і хто є медіа сьогодні?
 • Чи можливе в Україні існування ЗМІ як великого та стійкого бізнесу?
 • Де в Україні є гроші на медіаринку, і де вони будуть завтра? Які бізнес-моделі працюватимуть?
 • У чому роль незалежних медіа в Україні?
 • Чи мають ЗМІ вплив в Україні в епоху соцмереж і постправди? (І чи повинні мати?)
 • Свобода слова без відповідальності. Що може змусити ЗМІ нести відповідальність за інформацію, яку вони розповсюджують? (І в чому є проблема?)

Хто спікери

 • Дмитро Бондаренко (Liga.net)
 • Олександр Ольшанський (Internet Invest Group)
 • Віталій Лаптенок (Genesis)
 • Дмитро Кулеба (МЗС, експерт зі стратегічних комунікацій)
 • Юрій Бутусов (Цензор.НЕТ)
 • Артур Оруджалієв (екс-СЕО AIN.UA, блогер)
 • Андрій Боборикін (медіа-експерт)
 • Віра Черниш (МС Today)
 • Даша Зарівна (Vector)
 • Еліна Крупська (Instagram-блогер)

Запрошуємо експертів, журналістів, редакторів та блогерів долучитися до розмови.

Щоб зареєструватися, напишіть на пошту: anvaltina@gmail.com або зателефонуйте: (+38) 091 940 22 22.

Анонс

400 власників та топ-менеджерів українських та європейських IT-аутсорсерів зустрінуться у квітні у Львові. Чому там потрібно бути?

Партнёрский пост

20 квітня Lemberg Tech Business School проведе у Львові одинадцятий Lviv IT Outsourcing Forum. Це конференція для власників і C-Level менеджменту українських IT-аутсорсингових компаній.

У Львові зберуться близько 400 CEO, CTO, COO, CFO з України, Німеччини, Ізраїлю та інших країн Європи. Перший день конференції відведений на доповіді та нетворкінг, а другий на найцікавіше: екскурсії до офісів львівських IT-компаній та спілкування у неформальній атмосфері. Розповідаємо, чому варто відвідати цей івент.

Про що будуть говорити

Тема івенту — «Трансформація IT компанії. Quo Vadis?». 20 квітня увесь день спікери будуть говорити про болі аутсорсерів: перспективи на найближчі 5 років, перехід до продукту, продажі та окупність інвестицій. Зокрема, говоритимуть про таке:

 • Куди розвивати власну IT-компанію? Які перспективи розвитку в найближчі 3-5 років?
 • Як перейти в нові технологічні ніші? Які ресурси та інвестиції для цього потрібні? Наскільки швидко їх можна буде повернути?
 • Що відбувається на світовому ринку IT-сервісів?
 • Чи можлива жорстка спеціалізація компанії за технологією, домейном, ринком та продуктом?
 • Приклади сервісно-продуктових компаній, що стали успішними у 2018 році.
 • Як побудувати процеси продажів в середній за розміром IT-компанії?
 • Чи можливий перехід з аутсорсу в продукт?
 • Що робити, щоб перейти до консалтингової моделі IT-бізнесу в обраній вертикалі?

Хто спікери

Загалом на конференції буде близько 30 спікерів. Зараз анонсовані 7 з них:

 • Давід Браун — Board Member у TemplateMonster.com;
 • Михайло Лазор — серійний підприємець;
 • Олексій Скрипник — співзасновник Eleks, народний депутат;
 • Сергій Хандогін — CTO в Innovecs;
 • Олена Жиліч — Vice President Business Development у Miratech;
 • Микита Сємьонов — CEO SECL Group;
 • Ігор Кругляк — президент Corevalue Services.

Доповідачем можете стати і ви! Для цього потрібно заповнити форму.

Для кого цей івент

На конференції будуть виступати експерти-практики, власники та директори IT-аутсорсингових компаній, представники компаній-замовників аутсорсингових послуг, консалтингові та продуктові компанії.

Якщо у вас є питання з виходу на нові ринки, організації бізнес-процесів, управління фінансами, HR, якщо ви не розумієте, як розвивати компанію та підготувати її до нових викликів — ця конференція саме для вас.

20 квітня ви зможете особисто поспілкуватися з людьми, що зіткнулися з тими самими проблемами, що і ви.

Чому це не буде марною тратою часу

На івент приїдуть сотні працівників та керівників українських та європейських IT-аутсорсингових компаній. Якщо у вас є питання, які немає кому поставити — це ваш шанс.

Але головна особливість івенту — приватні зустрічі та консалтинг від власників IT-компаній. Консультації, що коштують тисячі доларів, тут можна отримати за ціною вхідного квитка. Також на події постійно працюватиме біржа контактів.

Якщо вас більше цікавить нетворкінг, можна придбати квиток GOLD. Він має ряд переваг:

 • Другий день конференції буде лише для GOLD-учасників.
 • Ви зможете відвідати офіси найбільших львівських ІТ-аутсорсинговх компаній.
 • У другий день доповідачі будуть проводити воркшопи, де поділяться своїми напрацюваннями.
 • Через меншу кількість учасників нетворкінг буде зовсім на іншому рівні.

Чи зможу я застосувати отримані знання на практиці

В ІТ-бізнесі компанія перестає розвиватися, коли перестає розвиватися її власник або керівник. Саме тому необхідно постійно кидати собі нові виклики та вчитися.

За 2 дні ви отримаєте інформацію, яку одразу зможете застосувати у своїй компанії. Ви дізнаєтесь про методи продажів українських ІТ-компаній і практики європейських колег, зможете поставити питання, що хвилюють саме вас, а також поспілкуватись з іншими підприємцями щодо стратегічного розвитку вашого бізнесу.

Дата, місце та квитки

Конференція пройде у Львові 20 квітня. Для власників квитків GOLD івент продовжиться 21 квітня.

Локація: Premier Hotel Dnister.

Квитки:

Для читачів Vector діє знижка у 20% за промокодом LIOF20VCT.

Дізнатись більше про конференцію