Илон Маск назвал Вторую мировую войну «незначительной» по сравнению с проблемами Tesla

Илон Маск сказал, что по сравнению с логистическими проблемами Tesla, «Вторая мировая война выглядит незначительной». Об этом он заявил в ходе обсуждения с инвесторами доходов Tesla за первый квартал, пишет Business Insider.

Что случилось

В прошлом году Tesla выпустила почти 500 000 электромобилей. В этом году компания собирается побить свой рекорд и поставить 750 000 машин. Однако CEO Tesla Илон Маск утверждает, что компании пришлось пройти через «ад», чтобы достичь такого уровня производства. Он сравнил проблемы Tesla со Второй мировой войной, не в пользу последней. Маск сказал, что устранение производственных вопросов и трудностей с поставками — это «логистическая проблема, по сравнению с которой Вторая мировая война выглядит незначительной».

«Я не шучу. Масштаб безумный. Мы говорим о миллионах автомобилей, огромной глобальной цепочке поставок, 50 странах, десятках режимов регулирования», — рассказал Маск инвесторам.

Сложности производства Tesla

Маск, как обычно, подчеркнул, что ключевым достижением Tesla является даже не разработка электромобилей. Самое главное — компании удалось стать первым новым американским автопроизводителем, который начал массовое производство и не обанкротился. «Мне и многим другим в Tesla пришлось получить несколько аневризм, чтобы это сделать», — пошутил предприниматель.

Маск рассказал несколько историй о том, как мелкие проблемы стопорили целое производство. Однажды компании пришлось остановить выпуск Model S из-за отсутствия коврового покрытия для багажника. В другой раз у компании закончились USB-кабели. Поэтому сотрудникам пришлось совершить набег на магазины электроники в районе Залива. «В течение нескольких дней никто не мог приобрести USB-кабель в районе Залива, потому что мы пошли и купили их все», — рассказал Маск.

Что вы творите?

Поделиться
За що тут платити? Чому лікувати зуби дорого

За що тут платити? Чому лікувати зуби дорого

Партнерський матеріал

Хворі зуби — це не тільки нестерпний біль, а ще і великий удар по гаманцю. Але чи задумувалися ви, чому лікувати зуби так дорого?

Ярема Міклош, засновник стоматології YaremaDental, розібрав вартість послуг на складники та розповів, як веде стоматологічний бізнес.

Ярема Міклош, засновник стоматології YaremaDental

Чому стоматологія?

«Спробуй себе в різних професіях та обери те, що тобі до душі», — запропонували батьки влітку між десятим та одинадцятим класом. Два дні я працював із найвідомішим юристом Львова, який дуже багато курив, а його робота зводилася до передачі хабарів від клієнта до судді чи прокурора.

Далі я цілий день провів із братом-банкіром, стіл якого був заповнений стосами паперу. І вже після цього я потрапив до стоматолога, який горів своєю справою. Мене вразила вдячність, із якою люди від нього виходили.

Лікар випромінював енергію та позитив. Так я вирішив стати стоматологом.

Мислити як бізнесмен

Якщо я хочу надавати клієнтам найкращий сервіс у найкращому районі міста, то маю мислити не тільки як хороший стоматолог, але і як бізнесмен. Потрібно ретельно розрахувати всі показники рентабельності.

У бізнесмена регулярно виникають питання на кшталт:

 • чи ефективно працює підприємство;
 • купувати інноваційний пристрій, що покращить відчуття клієнта під час лікування, чи амортизувати наявне обладнання;
 • придбати CRM-програму для якісного зберігання клієнтської історії чи вести облік в Excel.

Кілька років тому я пішов на персональний коучинг до фінансового консультанта із медичної сфери. Він допоміг мені розібратися в усьому та налагодити управлінську діяльність.

Завдяки консультації ми:

 • збалансували бюджет витрат і доходів;
 • почали відкладати гроші на амортизацію обладнання;
 • скасували чимало знижок, оскільки вони приносити збитки. Залишили тільки невеликі знижки для дітей, які лікують своїх батьків, і для багатодітних сімей.

Що впливає на вартість стоматологічних послуг?

Ось як ми у клініці розподіляємо доходи:

 • Від 42% до 51% йде на оплату праці людей. Це лікарі, прибиральниця, адміністратор, бухгалтер.
 • 15–20% іде на оренду, матеріали та інші витрати.
 • Від 25 до 31% — чистий прибуток стоматології. Відповідно, даючи знижку 10%, я втрачаю приблизно половину свого прибутку.

Розглянемо докладніше кожен пункт, що впливає на вартість послуг.

Лікарі

Найдорожче у стоматології — це помилки. Ви не зможете стати досвідченим спеціалістом, поки не пройдете крізь них. А для цього потрібен час, терпіння та інтелект.

Я наймаю тільки висококваліфікованих лікарів у YaremaDental. А їх не так просто заохотити працювати в клініці. Хороший лікар може працювати сам на себе. Тому я мушу платити більше грошей, давати цікаву роботу, відправляти на курси та розвивати його як професіонала.

Лікарі

Водночас є і певні обмеження. Наприклад, я не беру співробітників, яким менш ніж 32 роки. Саме в цей вік я відчув, що став спеціалістом.

Також наймаю ключових фахівців не частіше, ніж раз на пів року. Це допомагає зберігати цінності компанії.

Такий підхід підвищує вартість стоматологічних послуг, але і робить їх якіснішими.
В YaremaDental часто звертаються пацієнти зі складними випадками, яким не змогли допомогти в інших клініках.

Стоматологія — це часто комплексне лікування, до якого залучені кілька спеціалістів. Дуже важлива правильна діагностика і тактика лікування. Наприклад, якщо клієнт хоче вініри, але має нерівні зуби, потрібно спочатку провести ортодонтичне лікування.

Під час лікування враховується багато чинників: стан зубів, м’язів, суглобів, осанки. Стоматологія не зводиться тільки до пломбування чи лікування карієсу, це просто. А ось лікувати всі зуби, коли є неправильний прикус або проблема з суглобами — це вже складний випадок.

Скільки заробляють лікарі?

Заробітки залежать від багатьох чинників:

 • Календарний місяць. Грудень, січень, травень і літні місяці — з року в рік у цей час клієнтів найменше. Відповідно, зарплати зменшуються.
 • Складність робіт. Комусь із клієнтів потрібен один імплант, а комусь — чотирнадцять.
 • Спеціальність. Можна ставити пломби, які коштують орієнтовно 3500 грн за штуку, а можна ставити імпланти, які коштують приблизно $1000.

Відповідно до цих параметрів зарплата лікаря може коливатися від $1500 до $12 000.

Топові хірурги й ортопеди, які працюють самі на себе, в деякі місяці можуть заробляти від $50 000 на місяць, але таких в Україні одиниці.

Навчання спеціалістів

Коли ви закінчуєте університет, ви ще не готові працювати стоматологом. Перші три роки потрібно працювати асистентом біля хорошого лікаря, а потім крок за кроком інвестувати в себе. І так усе життя: як тільки припините інвестувати — станете непотрібним спеціалістом.

Стоматологічні послуги

Я слідкую за розвитком своїх лікарів і заохочую їх. Наша ортодонт за останні три роки витратила орієнтовно 85 000 євро на професійне навчання. Хірург за п’ять років витратив $50 000. Іноді це можуть бути навчальні поїздки за кордон, а іноді іноземні лікарі приїжджають в Україну. Їхні курси коштують від $2000. Там якраз і розповідають, як лікувати складні випадки, навчають тонкощів і деталей.

Цього року я запланував три навчальні модулі із сервісу для своїх співробітників. Усі разом коштують орієнтовно 6000 євро.

Обладнання

Якісне обладнання є гарантією надійної роботи стоматолога. Наприклад, в YaremaDental під мікроскопом лікують канали, ставлять коронки та пломби. Коли все збільшене у 25 разів, то лікар виконуватиме роботу у 25 разів точніше.

Лікування каналів під мікроскопом

Ми віддаємо перевагу німецькому обладнанню та користуємося преміальними матеріалами: Sirona (Simens) — німецький виробник обладнання, Straumann — виробник імплантатів. Вартість усього обладнання приблизно $250 000.

Амортизація

Багато головних лікарів забувають про таку статтю витрат як амортизація. Не можна один раз витратити гроші із власної кишені на матеріальне оснащення клініки, а всі наступні заробітки витрачати тільки на себе.

Потрібно закладати певні суми на оновлення обладнання та купівлю технічних новинок. Кожний прилад має термін служби, після спливу якого він починає ламатись або давати неточні результати. Ми відкладаємо на нові апарати щомісяця, оскільки суми досить великі. Інструментарій потрібно змінювати раз на 2–3 роки, а обладнання — раз на 5–7. Рік амортизації обладнання коштує майже $25 000.

Маркетинг

Зараз у нас немає маркетинг-спеціаліста, тому цим займаюся я. У нас є бюджет на маркетинг і план на пів року. Наприклад, у нас є акція для пацієнтів «Саджаємо ліс разом». Вона проходить кожного року й триває шість місяців. У цей період ми відкладаємо 1,5% з імплантацій. Цього року вдалося зібрати 21 000 грн. За ці гроші ми посадили сім дерев в парку Слави.

Маркетинг

21 жовтня для наших пацієнтів буде грати Національний оркестр України. Ми орендуємо Національну філармонію та проведемо вечір класичної музики. Будемо запрошувати пацієнтів, які нас рекламують і приводять друзів чи родичів. Плануємо робити це раз на два роки.

Кав’ярня та артгалерея

Стоматологія часто асоціюється зі страхом і болем. Клінікам не вистачає правильної атмосфери, яка позитивно вплине на досвід клієнта. Тому я відкрив у YaremaDental затишну міні-кав’ярню та артгалерею.

Артгалерея у YaremaDental

Клієнти можуть насолодитись якісною кавою, з’їсти круасан і надихнутися мистецькими роботами. Підбирати картини українських художників нам допомагає артдилер Ігор Абрамович. Це все створює особливу атмосферу, за яку нас цінують.

One Love Coffee корнер у YaremaDental

Як в YaremaDental планують та аналізують витрати?

Щомісяця я роблю фінансовий аналіз і ставлю собі багато питань про управління, планую майбутнє та нотую ідеї. Ось показники, які я розглядаю:

 1. Операційна маржа показує, наскільки ми ефективні як команда лікарів та асистентів. Також можна дізнатися, які послуги треба розвивати з урахуванням динаміки їхнього використання.
  Якщо показник операційної маржі вище середнього у стоматологічній індустрії, то мої лікарі недозаробляють. Це може загрожувати тим, що їх переманять.
  Якщо показник нижчий, то треба глибше проаналізувати завантаженість співробітників або запустити промокампанії. Водночас важливо не гнатися за швидкими заробітками, адже ми не фабрика. Тут важливий баланс, якість і сталий розвиток.
 2. Маржа на вирахування адміністративних витрат та оренди показує мою ефективність як менеджера. Я бачу, де ми можемо стати ефективнішими, а де — недоінвестовуємо. Наприклад, ми не прагнемо економити на каві для клієнтів, натомість хочемо створити найкращий experience.
 3. EBITDA — показник до амортизації та сплати податків без одноразових витрат бізнесу та до процентів за кредитами. Висвітлює мою інвестиційну привабливість та ефективність. Якщо я захочу залучити інвесторів для розширення, то на цей показник дивитиметься будь-який аналітик.
 4. Чистий фінансовий результат я аналізую після сплати податків. Важливо, щоби він максимально корелював з операційними притоками грошових коштів, бо cash is king.
previous arrow
next arrow
Slider

Тож, відповідаючи на питання, чому вартість стоматологічних послуг саме така — вона економічно обґрунтована та базується не тільки на методі cost plus (мої видатки плюс бажаний дохід). Ми також порівнюємо ціни із ринком і включаємо складник реінвестування в інноваційне обладнання та тренування нашої команди.

Поділитися

КГГА согласовала новые правила с операторами проката самокатов. Что изменится?

КГГА и все киевские операторы проката самокатов подписали меморандум о сотрудничестве. Он предполагает скоростной лимит для электросамокатов 20 км/час по городу и запрет на езду в «чувствительных» зонах, вроде кладбищ. Об этом сообщается на сайте КГГА.

Что случилось

Сегодня КГГА и семь операторов проката электросамокатов подписали меморандум о сотрудничестве. Со стороны города это сделал заместитель председателя КГГА по вопросам осуществления самоуправленческих полномочий Константин Усов. Документ подписали «Вolt», «Kiwi», «Scroll», «BikeNow», «Zelectra», «Jet» та «Vzhooh». Усов сообщил, что в Киеве уже почти 4000 прокатных электросамокатов. Ожидается, что до конца года их будет до 7000.

Новые правила для электросамокатов

Для операторов проката теперь действуют следующие правила:

 • максимальная скорость электросамокатов снижается с 30–35 км/час до 20 км/час;
 • в зеленых, пешеходных и исторических зонах скорость не должна превышать 14 км/час;
 • запрещено оставлять самокаты в историческом центре, зонах вокруг дипломатических учреждений, отдельных государственных и правоохранительных органов, а также субъектов в сфере национальной безопасности и обороны;
 • введут специальный перечень зон, где программно запрещается передвижение самокатов (они будут выключаться на подъезде к Пейзажной аллее, пешеходной части улицы Сагайдачного, части зон вокруг органов госвласти и некоторых религиозных и «чувствительных» зон, вроде кладбищ);
 • будут действовать 1025 точек утреннего старта с четко утвержденными паркоместами на пять и десять самокатов;
 • операторы обязаны страховать каждого пользователя от несчастных случаев и травм при использовании самоката (полис должен покрывать расходы на медицинскую помощь и лечение, а также вред, причиненный имуществу третьих лиц — с покрытием от 100 000 грн);
 • на каждый самокат с обеих сторон нанесут специальный номер в формате буквы и трех цифр, чтобы легче идентифицировать страховые происшествия;
 • операторы предоставят городу данные, необходимые для контроля качества услуг проката: пиковые часы использования, перечень мест, где на этот вид транспорта самый высокий спрос, динамическую тепловую карту пользования по часам и дням, а также — еженедельный отчет об инцидентах.
Поделиться

У київському метро тимчасово не працює оплата через Apple Pay та Google Pay

У київському метро наразі неможливо оплатити проїзд за допомогою банківських карток, Apple Pay та Google Pay. Фахівці намагаються усунути причини збою, повідомляє КП «Київський метрополітен» на своїй сторінці у Facebook.

Що сталося

23 червня приблизно о 15:00 київський метрополітен припинив приймати платежі за допомогую банківських карток, Apple Pay та Google Pay. Причини технічного збою не повідомляють. Наразі представники метрополітену просять використовувати електронний квиток або придбати QR-квиток у автоматах.

Чому це важливо

Значна частина пасажирів метро використовує швидку оплату за допомогою кредитних карток та систем Apple Pay і Google Pay. Подібний технічний збій може спровокувати появу черг.

Що буде далі

Пресслужба метро повідомляє, що наразі фахівці намагаються вирішити проблему. Про відновлення оплати повідомлять додатково.

Что вы творите?

Поделиться

Основатели южноафриканской криптобиржи пропали вместе с биткоинами пользователей

Основатели южноафриканской криптобиржи Africrypt исчезли вместе с биткоинами пользователей на примерно $3,6 млрд. Перед этим они объявили о взломе платформы и просили инвесторов не обращаться к правоохранителям, пишет Bloomberg.

Что случилось

Основатели южноафриканской криптобиржи Africrypt братья Амир и Раис Каджи пропали вместе с биткоинами пользователей на сумму примерно $3,6 млрд. Проблемы начались в апреле на фоне рекордного роста курса биткоина. Тогда Амир Каджи объявил, что платформу взломали. Он попросил клиентов не сообщать об этом властям и юристам, поскольку это замедлит возвращение средств.

Как украли биткоины

Некоторые инвесторы не поверили Каджи. Они наняли юридическую фирму Hanekom Attorneys, чтобы разобраться в ситуации. Согласно расследованию, сотрудники потеряли доступ к серверам платформы за семь дней до «взлома». Средства Africrypt вывели со счетов и кошельков. После биткоины пропустили через миксеры. Это специальные сервисы для анонимизации, которые мешают отследить перемещение криптовалюты.

Что будет дальше

Сайт Africrypt также перестал работать. Правоохранители ищут братьев-мошенников, но их местоположение пока неизвестно.

Что вы творите?

Поделиться

Дубілет запустив платформу для продажу землі

Дмитро Дубілет повідомив про запуск платформи для продажу землі «Доброзем». Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

Що сталося

З 1 липня в Україні скасовується дія мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. У зв’язку з цим засновник monobank Дмитро Дубілет запустив платформу для купівлі та продажу землі «Доброзем».

«Ідея проста: власники паїв зможуть виставити на нашому сайті оголошення та почати отримувати пропозиції від потенційних покупців. А ті так само, за допомогою зручної системи фільтрів, зможуть знаходити цікаву землю і робити щодо неї пропозиції», — написав Дубілет.

Особливості роботи платформи

Платформа «Доброзем» пропонуватиме користувачам ряд опцій. Серед них:

 • допомога служби підтримки на всіх етапах;
 • інтеграція з різними системами (наприклад, з системою супутникових знімків, що показує дані про метеорологічну історію та культури, які вирощувались на ділянці);
 • мережа представників у регіонах, які допомагатимуть користувачам на всіх етапах.

Вже зараз на сайті платформи є можливість подати інформацію про свій пай. Служба підтримки повідомить, чи все гаразд з документами та озвучить потенційну вартість ділянки.

Що буде далі

Дмитро Дубілет написав, що повноцінно сайт запрацює вже у липні, коли запуститься ринок землі. Раніше ми також розповідали, як Дубілет запустив сервіс для ведення фінансового обліку Finmap та мережу «темних кухонь» з власною доставкою Ba Foods.

Что вы творите?

Поделиться

Україна втратила шість позицій в світовому рейтингу стартап-екосистем

Україна все ще входить у топ-50 країн у міжнародному рейтингу стартап-екосистем. За рік країна втратила шість позицій, свідчить дослідження Global Startup Ecosystem Index StartupBlink.

Що сталося

Україна зайняла 34 сходинку серед країн-учасниць рейтингу стартап-екосистем. У зв’язку з карантином країна опустилась на шість позицій. Це не завадило їй залишитись у топ-50. Київ продовжує займати лідируючу позицію серед українських міст. У світовому рейтингу столиця України посіла 48 місце серед 1000 найкращих міст-учасників.

Хто увійшов у рейтинг

Загалом до топ-1000 увійшли шість українських міст:

 • Київ — на 48 сходинці (-16 позицій за рік);
 • Львів — 255 (+99);
 • Одесса — 394 (-38)
 • Харків — 513 (-72);
 • Тернопіль — 787 (-63);
 • Дніпро — 883 (-88).

Що ще цікавого в дослідженні

В топ-3 світових стартап-екосистем увійшли США, Велика Британія та Ізраїль. Першу п’ятірку замикає Німеччина, а на десятій позиції — Сінгапур. До десятки зручних для стартапів міст увійшли — Сан-Франциско, Нью-Йорк, Пекин, Лос-Анджелес, Бостон, Шанхай, Тель-Авів, Москва та Бангалор.

Раніше ми розповідали, що Україна стала другим за популярністю місцем для релокейта серед білоруських IT-фахівців. Також Україна увійшла в топ-10 країн із заробітку на біткоїнах в 2020 році.

Что вы творите?

Поделиться

Tinder анонсував спілкування перед свайпом та інші нові функції

Tinder анонсував низку нових функцій. Користувачі зможуть завантажувати у свій профіль відео, поговорити один з одним перед свайпом та шукати знайомства за інтересами. Про це повідомляється у блозі Tinder.

Що трапилось

Цього тижня Tinder представив низку нових функцій. Всі вони орієнтовані на глибше залучення у сервіс покоління Z, яке наразі складає 50% користувачів додатку в усьому світі. За словами СЕО Tinder Джима Ланзоне, це покоління потребує більше інструментів, щоб «показати свою автентичність».

Нові функції

The Verge пише, що відтепер користувачі Tinder отримають низку нових опцій:

 • Можливість завантажувати відео у профіль. Юзер може завантажити до дев’яти відео. Кожне з них триватиме до 15 секунд. Послуга є безкоштовною.

Можливість завантажувати відео у профіль

 • Шанс поспілкуватися перед свайпом за допомогою Hot Takes. Функція буде доступна щодня з 18:00 до 00:00 за місцевим часом. Користувачам синхронно запропонують відповісти на питання та поспілкуватися. Чат зникне, якщо ніхто не відповість протягом 30 секунд.

Шанс поспілкуватися перед свайпом за допомогою Hot Takes

 • Можливість знайти знайомства за інтересами у новій вкладці Explore. Вона схожа на подібний розділ у Instagram. Саме у цій вкладці можна буде знайти Hot Takes та інші опції, наприклад, Swipe Night. Вкладку запустять пізніше цього літа.

Можливість знайти знайомства за інтересами у новій вкладці Explore

Чому це важливо

За словами СЕО Tinder Джима Ланзоне, такі зміни — «перший крок з перетворення  Tinder на платформу, а не просто додаток». Подібні нововведення дають змогу користувачам не просто оцінювати людей за фото, а мати більш широкий контекст для знайомства. Раніше ми вже розповідали, що Tinder запустив нову функцію під назвою Vibes. Вона допомагає зрозуміти, чи є щось спільне у потенційних метчів.

Что вы творите?

Поделиться

Украинский программист продал сервис для создания сайтов с помощью «Google Таблиц»

Украинский программист Андрей Азимов продал сервис Sheet2Site. Он позволяет создавать сайты без навыков программирования, используя данные «Google Таблиц», пишет AIN.UA.

Что случилось

Украинский разработчик Андрей Азимов продал свой сервис Sheet2Site английскому предпринимателю в сфере программного обеспечения Нилу Виттену. Сумма сделки не разглашается. Все платные подписки и планы клиентов сохранятся в текущем виде.

Что это за сервис

Азимов создал сервис Sheet2Site в рамках Hardcore Year. Тогда он пытался создать большое количество продуктов и проследить, какой из них будет соответствовать рынку.

Платформа позволяет создать сайт без навыков кодинга с помощью данных «Google Таблиц». В них пользователь может менять сайт: добавлять или удалять блоки, вносить контент, упорядочивать информацию. Базовые функции сервиса бесплатные, но за дополнительные возможности придется заплатить. Подписка стоит $10 в месяц или $60 в год.

Что вы творите?

Поделиться

Умер пионер антивирусного ПО Джон Макафи. Что о нем известно?

В барселонской тюрьме умер создатель первого коммерческого антивируса Джон Макафи. Причиной смерти называют суицид, пишет испанская газета El País.

Что случилось

Вчера в барселонской тюрьме умер Джон Макафи. По предварительной информации, он совершил суицид. Медики пытались оказать первую помощь, но спасти Макафи не удалось.

Чем известен Джон Макафи

В 1987 году Макафи запустил компанию McAfee. Она создала первый коммерческий антивирус McAfee VirusScan.

Макафи покинул компанию еще в 1994 году. После этого он писал книги о йоге, преподавал ее, а также занимался инвестициями и IT-проектами. Например, в 1994 году предприниматель запустил компанию Tribal Voice. Она разработала мессенджер для для Windows под названием PowWow. В конце 2000-х у Макафи появились финансовые проблемы. По данным The New York Times, его состояние снизилось со $100 млн до $4 млн. Причиной называют финансовый кризис.

В 2009 году Макафи переехал жить в Белиз. Похоже, предприниматель принял такое решение из-за низких налогов. Там Макафи также пытался заниматься бизнесом. Он основал компанию QuorumEx, которая занялась созданием новых антибиотиков. Сейчас она уже обанкротилась.

Впрочем, Макафи больше известен не бизнесом, а различными скандалами и обвинениями. Например, в 2012 году он стал фигурантом дела об убийстве своего соседа Грегори Фолла. Прислуга Макафи дала интервью, в котором утверждала, что между ними ранее возникали серьезные разногласия. Например, Фолл писал заявления в полицию относительно того, что Макафи часто стрелял из своего ружья и агрессивного поведения собак.

В итоге Макафи объявили в розыск и он бежал в Гватемалу. Там ему не предоставили политическое убежище и экстрадировали в США. В итоге с Макафи сняли обвинения. Это не единственная подобная история в биографии предпринимателя. Например, лаборатория QuorumEx находилась возле деревни наркоторговцев. Также Макафи пытался участвовать в президентских выборах США, а в 2017-м обещал съесть свой член, если к концу 2020-го курс биткоина не достигнет $1 млн.

Как Макафи попал в тюрьму

В октябре 2020 года Джона Макафи задержала испанская полиция по запросу властей США. Разработчика обвиняли в уклонении от уплаты налогов. Ему грозило до 30 лет тюрьмы. За несколько часов до смерти Верховный суд Испании одобрил экстрадицию Макафи в США.

Что вы творите?

Поделиться

BlaBlaCar пропонує співробітникам стати акціонерами. Навіщо це компанії?

Платформа для поїздок BlaBlaCar змінює політику участі співробітників у капіталі. З літа 2021 року всі працівники компанії зможуть стати її акціонерами. Про це повідомляється у блозі BlaBlaCar.

Що сталося

Влітку платформа для поїздок BlaBlaCar запровадить нову політику участі співробітників в акціонерному капіталі. Стати акціонерами компанії зможуть і нинішні, і майбутні співробітники. Останні матимуть право на акції, пропрацювавши у компанії два роки (вестинговий період).

Навіщо BlaBlaCar роздає акції

Мета нововведення — підвищити лояльність команд і залучити нові таланти. Раніше лише третина співробітників BlaBlaCar володіла акціями компанії. Це переважно були фахівці вищого рівня, а також ті, хто домовився про це при влаштуванні на роботу. В BlaBlaCar вважають цю ситуацію несправедливою. Саме тому нова політика компанії відкриває рівні можливості для всіх фахівців.

«Коли я працював у Кремнієвій долині, частина акцій була базовою вимогою будь-якого співробітника. Але в Європі культура акціонерства все ще не дуже поширена. Ми хочемо, щоби BlaBlaCar стала лідером в демократизації підприємницького мислення. Кращий спосіб зробити це — пояснити працівникам переваги політики володіння акціями та залучити їх до процесів у компанії», — розповідає один із засновників BlaBlaCar Ніколя Брюссон.

Щоби підготувати співробітників до володіння акціями, компанія проводить тренінги з корпоративних фінансів.

Чому це вигідно співробітникам

З моменту створення компанії у співробітників, що володіють акціями, було вже чотири можливості продати свої частки інвесторам в ході вторинних угод інвесторам. Так 86 теперішніх і колишніх співробітників (без врахування засновників) вже отримали загалом $15 млн.

Чи актуально це для київського офісу

AIN.UA пише, що програма діятиме в усіх країнах, де є команди BlaBlaCar. Тобто і в Україні також. Ми вже розповідали, що BlaBlaCar збирається побудувати в Україні інжиніринговий хаб, який дозволить залучити 50 нових співробітників.

Что вы творите?

Поделиться

В 2020 году увеличилось количество миллионеров. Какова вероятность встретить одного из них на улице?

В 2020 году количество миллионеров в мире выросло на 5,2 млн. Оно достигло 56,1 млн человек, или 1,1% от взрослого населения планеты. Об этом свидетельствует исследование Credit Suisse Global Wealth Report.

Что случилось

Швейцарский финансовый конгломерат Credit Suisse представил свое ежегодное исследование Credit Suisse Global Wealth Report. В нем всесторонне проанализировано благосостояние домохозяйств в мире. В этом году особое внимание в отчете уделено влиянию пандемии COVID-19 на достаток людей.

Так, авторам исследования удалось выяснить, что в 2020 году количество миллионеров в мире увеличилось на 5,2 млн и достигло 56,1 млн человек. Это более 1% взрослого населения планеты. Следует уточнить, что при подсчете состояния людей учитываются как финансовые, так и нефинансовые активы.

Диаграма количества миллионеров в мире

На США приходится треть роста общемирового показателя — 1,7 млн новых миллионеров. Их стало больше и в Германии, Австралии, Японии, Франции, Великобритании, Китае, Канаде, Нидерландах и Италии.

Сокращение числа миллионеров не так заметно. Хотя Бразилия, например, потеряла более 100 000 таких человек.

Как менялось количество миллионеров в 2020 году
Как менялось количество миллионеров в 2020 году

Виной отрицательному приросту миллионеров — обесценивание валюты. И наоборот, на рост повлияло повышение курса валют по отношению к доллару США в 2020 году, а также снижение реальной стоимости доллара в долгосрочной перспективе из-за инфляции.

Богатый или не очень

В 2020 году нужно было иметь активы стоимостью:

 • $7552, чтобы относиться к самой богатой половине жителей планеты;
 • $129 624, чтобы быть среди 10% самых богатых людей;
 • $1,055 млн, чтобы принадлежать к 1% самых богатых людей (год назад требовалось всего $988 103).

Как миллионеры распределяются по странам

Для любой страны количество миллионеров зависит от трех факторов:

 • количества взрослого населения;
 • среднего благосостояния;
 • имущественного неравенства.
Распределение миллионеров по странам
Распределение миллионеров по странам

США имеют высокие баллы по всем трем критериям, поэтому в стране наибольшее количество миллионеров — 22 млн, или 39,1% от их общемирового количества. Китай находится на втором месте с 9,4% от всех миллионеров. На третьем месте разместилась Япония (6,6%). Далее следуют Германия (5,3%), Великобритания (4,4%), Франция (4,4%), Австралия (3,2%), Канада (3,0%) и Италия (2,6%). На Испанию, Корею, Нидерланды и Швейцарию приходится только около 2% мировых миллионеров.

Какова вероятность встретить миллионера

Миллионеры — редкость в Индии, Индонезии и России. В этих странах примерно каждый тысячный взрослый — миллионер. В Китае частота ненамного выше из-за огромного населения — примерно один человек на каждых 200 взрослых.

Вероятность встретить миллионера возрастает в Европе. Например, миллионеры составляют 3% взрослого населения Италии и Испании. Во Франции, Австрии и Германии это уже около 4%. В Бельгии, Нидерландах, Дании и Швеции показатель достигает 6%. И самой высокой плотностью миллионеров могут похвастаться США, Гонконг (более 8%), Австралия (9%) и Швейцарии (15%).

Как менялась плотность миллионеров в разных странах
Как менялась плотность миллионеров в разных странах

Неравенство

Последствия COVID-19 привели к росту неравенства в 2020 году. В странах, где государства не поддерживали своих граждан с помощью выплат или других социальных льгот, экономический удар пришелся по людям с наиболее низким достатком. В итоге им пришлось потратить свои сбережения или взять деньги в долг. Напротив, людей с высоким уровнем достатка не затронуло сокращение экономической активности. Они даже смогли заработать на более низких ценах на жилье и акции.

Что вы творите?

Поделиться