Як ми будемо жити
в майбутньому
Спецпроект
та Vector
Як ми будемо жити
в майбутньому
Спецпроект
та Vector
1999 рік. Інтернет — ще маловідома технологія, монітори комп'ютерів важко підняти, щоб витерти пилюку, а замість Вікіпедії люди все ще користуються бібліотеками. За ці 20 років наше життя стало комфортнішим, а доступ до інформації значно легшим. Що зміниться ще за 20 років?

Представники креативного класу — одні з головних драйверів щасливого майбутнього. Саме ці люди завжди хочуть більшого, генерують нові ідеї та дивляться у майбутнє з оптимізмом. У спільному спецпроекті разом із Lenovo ми попросили трьох українських ілюстраторок пофантазувати, у якому світі вони хотіли б жити, а потім намалювати це на ноутбуці Lenovo YOGA C930. А також ми поміркували, як зміняться міста, тіло, їжа та кохання у майбутньому.
Як ми будемо жити в майбутньому
Майбутнє їжі
Футуролог Реймонд Курцвейл казав, що наступний прорив у сфері їжі зробить вертикальне фермерство. На його думку, ми повинні створювати вертикальні будівлі, що контролюються штучним інтелектом. Курцвейл вважає, що майбутнє за рослинами на гідропоніці та клонованим м'ясом. Це навіть не майбутнє, це сьогодення: приватні ферми в США уже вирощують зелень під LED-світлом.

Вертикальне фермерство стане розв'язанням проблеми перенаселення, бо людей більшає, а придатних для землеробства земель — ні. Якщо ви ще не перейшли на рослинну дієту, то над цим варто задуматися. М'ясо може перестати бути дешевим та доступним, тому є сенс експериментувати із зеленню та багатими на протеїн комахами. Тому шукайте квиток до Таїланду, робіть щеплення — та готуйтесь замінювати бігмак на тарганів з салатом.

Хоч без бургерів ви теж не залишитесь. У США вже створюють штучне м'ясо, що на смак не відрізнити від справжнього. Зараз це коштує дорого, але колись ціна комп'ютера теж дорівнювала вартості літака.

Якщо ви не готові до таких радикальних змін, почніть з малого: заведіть на балконі сад та почніть вирощувати зелень та невеликі овочі. Так ви одночасно отримаєте і практику в садівництві, і відволічетесь від шаленого темпу сьогодення.
«Міський сад». Автор: Тетяна Денисенко, ілюстраторка
Якщо продовження життя стане можливим – людина може змінити три професії. Я б хотіла в будь-якому випадку займатись творчістю на перетині дисциплін. Наприклад, поєднати хімію з мистецтвом.

Я мрію про майбутнє, у якому на останніх поверхах домівок будуть оранжереї, де можна вирощувати овочі та фрукти. Ця ідея також надасть нові робочі місця: людина може доглядати за оранжереєю, вирощувати їжу для людей, а паралельно займатися науковою роботою та вирощувати нові рослини
— Тетяна Денисенко, ілюстраторка
Майбутнє тіла
Найстарішою людиною, що жила на планеті, була Жана Кальман. Вона померла у 1997 у віці 122 років. Але науковці кажуть, що ліміт життя організму може збільшуватись. «Наш основний аргумент у тому, що найстаріша людина померла понад 20 років тому», — каже Ян Віг, головний генетик університету Ейнштейна. За його словами, зараз у світі живе найбільша кількість людей, старших за 100 років, але вірогідність їх смерті не знижувалася з 1985. Щороку людство працює над вдосконаленням засобів гігієни, вакцинації, кліматичного контролю, якості їжі тощо. До того ж, робота людей у розвинутих країнах стала значно менш напруженою. Ці аргументи переконують деяких авторів, що ми в змозі прожити до 150 років.

Цю тенденцію можна підсумувати цитатою Вальтера Лонго, професора біології в Університеті Південної Каліфорнії: «Візьміть мільярд людей, що народились сьогодні. Надайте їм останні винаходи медицини, комфорт, пропишіть здорову дієту та сформуйте корисні звички — і ви отримаєте рецепт до довгого життя». Тут ми говоримо лише про органічні способи продовження життя. Якщо ж зануритися у генну інженерію, можливості стають значно ширшими. Поки науковці говорять про це тільки у теорії, але ніхто не може передбачити, коли відбудеться прорив у цьому напрямі. Можливо, таке майбутнє ближче, ніж ми думаємо.

Зі збільшенням тривалості життя та його якості у нас з'явиться більше можливостей для розвитку. Більше не потрібно буде обирати одну справу на все життя — ми зможемо обирати декілька кар'єр та проживати більш яскраве життя.
«Smart Living». Автор: Євгенія Гайдамака, ілюстраторка
Ми живемо у час, коли можна побачити фото чорної діри. Це ж неймовірно! Я не думаю, що у майбутньому станеться техногенна катастрофа, я дивлюсь на світ позитивніше.

Я б дуже хотіла, щоб у містах майбутнього більше уваги приділялося екології, щоб основною метою була якість життя, а не лише матеріальні здобутки. Люди, виїжджайте з міст, не живіть тут. Зараз нас зупиняє потреба перебувати в центрі подій, але я бачу майбутнє в розосередженості.
— Євгенія Гайдамака, ілюстраторка
Майбутнє кохання
Інтернет назавжди змінив звички людей знайомитися та спілкуватися. Написати «Привіт, класні фотки» набагато легше, ніж підійти до когось на вулиці. Tinder та Instagram дозволили розширити коло потенційних знайомих за межі друзів, їх друзів та колег.

Паралельно з цим розвиваються соціальні норми. Вже зараз молодь критично ставиться до інституту шлюбу і з плином часу це буде лише розвиватися: люди частіше будуть вступати у цивільні шлюби або ж взагалі жити без пари, часто змінюючи партнерів. Доктор Хелен Фішер, науковець в Інституті Кінзі, вважає, що змінюється сама ідея шлюбу: «Якщо раніше люди одружувались, а потім пізнавали одне одного, то зараз навпаки. Ми хочемо продовжити період до зобов'язань, щоб пожити разом та дізнатися про людину якнайбільше, перш ніж залишатися з нею надовго. Якщо раніше шлюб був початком стосунків, то зараз це — фінал».

Якщо ще декілька сторіч тому людина не належала сама собі, за неї могли вирішувати родичі, то тепер знайти свого ідеального партнера значно легше. Нам ніхто не диктує, з ким ми можемо бути, а з ким ні, наші соціальні кола розширюються. Знайти кохану людину, з якою ви станете щасливими, з кожним роком стає все легше.
Майбутнє роботи
Вже всі розуміють, що професії таксиста, туристичного агента та аптекаря зникнуть. «А що ж буде зі мною?», — справедливо запитують представники творчих та технологічних професій. Навіть журналістам лячно: що заважає навчити комп'ютер збирати інформацію, правильно розставляти коми та формувати речення?

На щастя, можна трохи видихнути. Якщо ви готові вчитися та розвиватися, то ви не пропадете. Автоматизація старих робочих місць призводить до створення нових: хтось має ремонтувати та розвивати автопілоти Uber, створювати вищезгадані вертикальні ферми і думати про те, що буде далі.

Поняття праці в принципі змінюється. Робота — це задача, яку ти виконуєш, а не місце, куди приходиш. Більше немає «з 09:00 по 17:00» та роботи на все життя. Всесвіт змушує нас змінюватися та мислити більш критично.

У доповіді «Майбутнє бізнесу» CTO компанії MYOB Сімон Райк-Аллен говорить, що ми будемо переходити до робочих місць поряд із домом: «Ми стикнемося з великими приміщеннями, у яких будуть працювати люди з різних компаній. Такі "склади" будуть розміщенні по всій планеті, у кожному будуть повноцінні екрани, що зможуть надати вам ефект присутності у кімнаті зі своїми колегами, а 3D-принтери дозволять показати ваші ідеї колегам, де б вони не знаходилися».

Дивіться навколо, не зупиняйтесь у своєму розвитку, будьте відкриті до нового — і тоді ви завжди зможете знайти приємну роботу з гарним доходом.
«Черобот» та «Хробот». Автор: Надія Кушнір, книжкова ілюстраторка, авторка Гуся
Моя головна думка полягає у тому, що роботи дадуть нам можливість відмовитися від рутинних задач та займатися цікавою роботою. Протягом усієї історії людство намагається спростити собі життя, тому передача типових задач роботам — логічний розвиток подій.
— Надія Кушнір, ілюстраторка
Майбутнє міст
Як виглядають будинки у містах майбутнього? Нам потрібні житлові комплекси для людей різного віку, з різним доходом та цілями. У цих комплексах одночасно будуть розміщуватись квартири, офіси та публічні простори. Змішана функціональність цих будівель дозволить не користуватись транспортом та створювати спільноти, бути ближчими до своїх сусідів. Відчуття спільності позитивно впливає на психологічній стан людини.

Детальніше це майбутнє описує Робін Кінг, директор центру з розвитку міст. Уявіть, що ви починаєте свій день на 17 поверсі 35-поверхового дому. На різних поверхах будівлі знаходяться квартири, офіси, магазини з різними ліфтами для різних цілей. Ви спускаєтеся сходами та натрапляєте на свого колегу, який йде з роботи з іншого крила. Трохи поспілкувавшись, ви домовляєтесь зустрітись увечері в барі на верхньому поверсі. Перш ніж зайти до офісу, ви спускаєтеся на нульовий поверх, щоб придбати собі обід.

Нам потрібна мобільність, щоб будівлі могли підлаштовуватись під зміну бажань своїх мешканців. У таких житлових комплексах люди будуть відчувати себе частиною суспільства, там буде безпечно, а через відсутність необхідності кудись їхати — ще й екологічно.

Життя у будівлях майбутнього буде більш спокійним і комфортним, а люди зможуть стати ближче одне до одного.
У всіх нас є чимало мрій про щасливе майбутнє. І наблизити їхнє втілення можна вже сьогодні, завдяки інноваціям Lenovo. У ноутбуці YOGA C930 творча людина знайде помічника – адже є сенсорний екран, зручний стилус і простір для творчості.


Кожен із нас мріє мати можливість працювати і відпочивати в будь-якій точці світу, і будь-де це буде зручно з гнучким ноутбуком YOGA C930 – в дорозі, вдома, під пальмами чи на даху свого будинку на заході сонця.
«Працювати одразу на екрані для художника дуже важливо, тому що зникає дуже багато дрібних рухів, що сповільнюють роботу. Ти можеш відчути дотик до екрану, як йде лінія. Загалом ноутбук відчувається як єдиний організм, це цікаво».
Євгенія Гайдамака
«Ноутбук лежав у моїй сумці з книгою і був легшим за неї. А якщо ноутбук скласти, його інтерфейс одразу змінюється — і на ньому можна працювати як на планшеті».
Тетяна Денисенко
«Ноутбук зручний для подорожей — він легкий та досить міцний, адже корпус металевий».
Надія Кушнір
Коли ми говоримо про майбутнє, частіше ми маємо на увазі технології, що змінять наше життя згодом. Проте, ми живемо у майбутньому вже зараз і створюємо його саме ми. Не чекайте, що хтось вирішить вашу долю і зробить ваше життя кращим або гіршим. Майбутнє непередбачуване, тому саме зараз — найкращий час, створювати його таким, яким хочете саме ви.
Lenovo — інноваційна технологічна компанія, яка входить до переліку найбільших міжнародних компаній Fortune Global 500. Протягом 35 років Lenovo надає всьому світу надійні, високоякісні, безпечні продукти й послуги, серед яких ПК, планшети, робочі станції, пристрої AR/VR, а також розумні рішення для дому та офісу.

Lenovo — це стартова точка багатьох відкриттів, революційних інновацій та численних винаходів. Ноутбуки лінійки ThinkPad першими полетіли в космос, а рішення, розроблені Lenovo для центрів обробки даних нового покоління (ThinkSystem, ThinkAgile), створюють обчислювальні потужності та можливості, які змінюють бізнес і суспільство.

Слоган компанії «Безкінечно вперед!» вигаданий не даремно — Lenovo працює над тим, щоб надихати людей і будувати розумне майбутнє завдяки новаторським технологіям.
© vctr.media 2018. При использовании материалов с сайта делайте в первом абзаце активную ссылку с упоминанием сайта.