Складні характери вже мене не дивують. У своєму житті я зустрічав всього кілька людей зі справді легким характером. Вони були нудні.
Моя бабуся Ернеста — дуже начитана людина з цікавими думками. Вона активно користується Facebook, але нічого не пише. Коли я запитав, чому, вона відповіла: «Раніше я писала листи і вірші, а зараз пишуть так багато, що слова втратили цінність».
Якщо робота людини — вигадувати ідеї, більшість із них будуть поганими. Справа в тому, що тобі доводиться вигадувати в сотні разів більше ідей.
Меми стають повноцінним інструментом комунікації. Це починають розуміти політики і представники бізнесу, тож їх дивні вислови, фото та інші приводи для жартів подекуди зовсім не випадкові. Найкраще це ілюструють знімки з текстом на білому аркуші, викладаючи які, людина усвідомлює, що за кілька хвилин стане героєм мемів.
Люди вважають, що демократія — це глибина та інтелектуальний розвиток. Насправді, демократія — влада народу. А що там наволодарює народ — абсолютно інша справа. Якщо хтось хоче маніпулювати громадською думкою, демократія не допоможе.
Україна зараз знаходиться в унікальній ситуації, тут є жага до змін.
На одній зустрічі білоруські журналісти розпитували про розвиток громадянського суспільства в Україні і просили у мене поради щодо змін. А я не знаю що їм порадити, «Ну тримайтеся там»? Моя робота в громадській діяльності там була б просто неможливою.
Я не прихильник авторитаризму і дивуюсь людям, які так палко чекають на «сильну руку». Вони чомусь ніколи не думають, що за такого режиму саме вони стануть жертвами. Не бачать, що ця сильна рука саме у них забере бізнес і право голосу.
Велика частина нашого життя закрита від соціальних мереж. Ти сам вирішуєш, чи показувати свої шкільні фото, де ти пухкенький і в окулярах. Нинішні діти не мають вибору. Їхні дворічні голі фотографії побачить весь інтернет — хочуть вони того чи ні. З такими речами варто бути обережним.
Зараз приходить епоха креативу. Він стає важливішим за інструменти піару. Коли всі отримують доступ до соціальних мереж і можливості зняти відео на телефон, виникають питання: «А що саме ти скажеш? Яке повідомлення буде в хвилині твого відео в Instagram?»
Якщо тобі зараз дадуть гроші на відкриття ІТ-курсів для дітей сиріт, це ок? Якщо ти дізнаєшся, що ці гроші дав кримінальний авторитет, це все ще ок? Складне питання. А якщо ти дізнаєшся, що ці гроші відмили з пенсій? Це вже угода зі злом. Якщо ти готовий робити спільний проект з корумпованим політиком, то ти маєш розуміти, що отримані гроші — це гроші, вкрадені у якоїсь бабусі чи дитини. Угода зі злом заради добра — це в кінцевому рахунку — зло.
Освіта і культура — два найважливіших питання для будь-якої країни. Хтось вважає, що у нас недостатньо якісні кандидати, недостатньо якісні підприємці. Зрозумійте, що прямо зараз два майбутніх українських президенти, тисячі українських народних депутатів, десятки тисяч бізнесменів сидять за шкільними партами.
Я кілька разів чув, що я дуже впевнений в собі. Насправді це не так. Можливо таке враження складається, тому що я досить впевнено дію. Я дуже довго сумніваюся, але якщо починаю діяти, то йду до кінця.
Що є в моєму житті? Робота та громадська діяльність, яка займає дуже багато часу. Є родина, кохана людина та дитина. Є друзі, з якими я інколи намагаюсь проводити час. Є зручний диван, на якому я дивлюсь серіали. Я не розкажу історію про те, як я бігав марафон і перепливав Босфор, це взагалі не про мене. Є три категорії людей: одні біжать марафони, інші стоять у заторі і клянуть тих, хто біжить марафони і є я, який сидить на дивані і їсть свій кексик.
Коли в США юридично скасували расову сегрегацію, у реальності темношкірим у барах все ще нічого не продавали. Одного дня 4 студенти-афроамериканці прийшли в бар, сіли за стійку і замовили собі випити. Їм відмовилися наливати, але вигнати з закладу не могли. Тому вони просто залишились сидіти там цілий день. Наступного дня про це написала місцева газета, через день ще одна газета, а через два дні в іншому закладі з'явилося ще п'ять темношкірих.

В якийсь момент це переросло у хвилю, до них долучались і білі, і темношкірі, і просто люди, яких дістала расова сегрегація. Згодом расову сегрегацію скасували не тільки де-юре, але і де-факто. Світ змінюється і зверху і знизу. Інакше бути просто не може, тому що зверху світ змінюється тільки коли на це є запит знизу.
Змінити все суспільство неможливо. Яку б збочену розвагу не вигадали люди — собачі чи гладіаторські бої — туди прийдуть глядачі. У нас величезна країна, величезний світ і таких людей знайдеться досить багато. Є люди, з якими можна і варто говорити, а є ті, на кого вплине тільки закон
Якщо питати людину про її плани та мотиви, то на десятому питанні вона починає говорити про смерть. У мене є примітивна, але власна філософія: єдине, що може зробити кожен із нас, це принести максимум користі і завдати мінімум шкоди у своєму оточенні. Тому мені хотілося б принести користь хоча б трьом квадратним метрам навколо мене.
© vctr.media 2018. При использовании материалов с сайта делайте в первом абзаце активную ссылку с упоминанием сайта.