Інтуїція vs холодний розрахунок.

Дізнайтеся про типи інвестування, та який ви інвестор

Наймана праця чи підприємництво — не єдині джерела доходу. Як і цінність грошей — не лише в їхній наявності на рахунку: вони можуть «працювати» й ставати дорожчими. Як щодо інвестицій?

Не забуваємо, що Національний банк України в інфляційному звіті прогнозує збільшення інфляції до 30%. Це означає, що гроші, які лежать без діла, знецінюються. Тобто на умовну тисячу гривень, яку ви відклали в січні, зараз ви можете придбати значно менше товарів і послуг. Але як визначити, куди та як інвестувати?

Разом з компанією «Твоє Коло» розповідаємо про пасивне інвестування й пропонуємо пройти тест, щоб перевірити, який ви інвестор (абсолютний фан, але все ж варто себе перевірити).

Що таке пасивні інвестиції

Пасивне інвестування — це інвестиційна стратегія, яка не вимагає активного управління протягом тривалого часу та приносить регулярний дохід. Наприклад, покласти гроші на депозит, купити облігації, купити акції на біржі, купити квартиру або землю й здавати в оренду, а потім продати з націнкою тощо.

Інвестиції відповідають трьом характеристикам:
  • Дохідність — будь-які вкладення (незалежно від форми, в якій ви їх здійснюєте) мають приносити дохід.
  • Поверненість — усі вкладення мають повернутися власнику за їхньою номінальною вартістю. Тому кожен інвестор завжди розраховує період окупності своїх вкладень — чим меншим він є, тим краще.
  • Ризиковість — будь-які інвестиції є ризиковими, оскільки завжди існує небезпека: не отримати бажану і плановану дохідність, не повернути в заплановані терміни своє вкладення або взагалі не повернути його назад.
Сприятливі умови для інвестування:
  • якщо дохідність інвестицій перевищує темпи росту інфляції;
  • якщо в країні є високий рівень валютного ризику;
  • якщо очікувана прибутковість інвестицій є вищою, ніж ставки за депозитними вкладами в банку.
читай до кінця там тебе чекає тест, пройди і визнач який ти інвестор

Інвестувати є сенс, щоб отримувати пасивний прибуток, бути фінансово незалежним, мати забезпечене майбутнє для себе та дітей. Для перших кроків в інвестиціях найкраще мати досвідчених радників та обирати надійні ринки. Але якщо досвід в інвестуванні у вас вже є і ви шукаєте новий напрям — інвестуйте в землю, один з найбільш безпечних та прибуткових варіантів.

  • Це прибутково. До початку бойових дій експерти Київської школи економіки зробили прогноз, що ціни на українську землю зростуть до 70% в середньостроковій перспективі. Але навіть під час гарячої фази військових дій ціни на землю не обвалились та тримаються на рівні $1800-2700 за гектар
  • Значно менші ризики втрати вартості через «прильоти» порівняно з будь-якою нерухомістю. Адже землю зруйнувати майже неможливо. Ба більше, з часом земля не старітиме й не потребуватиме значних вкладень у ремонти.
  • Мінімальна залученість. Усіма питання щодо управління землею, пошуками орендарів та збутом урожаю займається керуюча компанія та зацікавлені особи (фермери, підприємці тощо)

Хто вже інвестував в землю

Отже, у землю може інвестувати будь-хто. Не потрібно бути досвідченим аграрієм — але важливо мати досвідченого партнера.

Наші партнери — компанія «Твоє Коло» — допомагають обрати та керувати найбільш прибутковими земельними ділянками.

/
Аби краще зрозуміти власну стратегію інвестування, пропонуємо пройти тест. Усі контекстні запитання складені з реальних кейсів: у яких хтось втратив, а хтось заробив.
Спойлер: в результатах на вас чекає подарунок.
Почати
Ваш результат балів

Ви