Партнерський з
Від донату — до відправки на нуль.
Який шлях проходить дрон (і гроші на нього) під час купівлі

Під час війни — кожна хвилина на вагу життя. Тому волонтери та БО у турбо режимі фандрейзять, купують та доправляють усе необхідне. Для цього гроші та товар проходять досить довгий шлях (вивірений, послідовний і динамічний).

Скільки часу займає цей шлях? Через що, як і куди йдуть гроші? Хто стоїть на варті безпеки, аби гроші дійшли до адресата, транзакції проходили у лічені секунди, а товар відправляли одразу ж?

Разом із фінтех-компанією Solidgate розповідаємо про цю «подорож»: від збору донатів — до отримання товару. Робимо це на прикладі покупки дрона Autel EVO II Pro — найбільше запитів саме на цей пристрій.

Крок 0
Iнтеграція продавця з платіжною системою
Щоб ви змогли замовити/оплатити покупку онлайн, має успішно завершитися декілька невидимих процесів.

Початковий етап – технічна інтеграція продавця до платіжних сервісів. У нашому випадку до Solidgate. Платіжні сервіси налаштовують у тестовому режимі приймання платежів від покупця; розробляють платіжну форму, куди покупець буде вводити свої платіжні дані; проводять тести.

● Продавець тестує на своїй стороні всю функціональність проведення платежу, зарахування коштів.

● Solidgate проводить UAT. Тобто, з точки зору покупця проходить весь шлях від вибору товару до оплати, аби на 100% впевнитися, що флоу налаштовано коректно, і покупець отримає те, за що платить, а продавець отримає кошти за товар.

Андрій Стойков, Head of Support
UAT - це користувацьке тестування
Крок 1
Форма оплати товару
Усе те, що відбувається далі, вам давно відомо: ви обираєте товар на сайті, натискаєте кнопку «Придбати», і при переході на іншу сторінку відбувається магія!

Але за цей час система проводить:

● Виклик сайтом продавця платіжної форми системи Solidgate.

● Передачу CSS-стилів для максимальної кастомізації та того самого ідеального дизайну.

● Шифрування усіх запитів, завдяки яким ваші платежі повністю захищено.

Покупці навряд чи замислюються над технічним боком покупки. Але це і непотрібно --- система виконує все сама.

Для клієнта усе просто: на сторінці сайту з'являється платіжна форма з потрібним дизайном, необхідним перекладом і набором полів.

Ви обираєте метод оплати серед доступних саме вам: Apple або Google Pay, оплата картою, або
альтернативний метод
.

Олександра Зубарчук, Web Team PM
Альтернативні методи оплати — будь-яка можливість оплачувати товари та послуги способами, відмінними від традиційних кредитних чи дебетових карток. Наприклад, це Apple Pay, Google Pay, PayPal чи Alipay.
Крок 2
Валідація платіжної картки
Далі в залежності від обраного методу відкривається відповідна форма. Якщо ви обрали картку на попередньому етапі, то побачите платіжну сторінку з наступними полями для вводу:● Номер банківської картки.

● Дата виходу картки з обігу.

● CVV.


Платіжна система має перевірити на цьому етапі, чи існує взагалі така картка, чи ні. Ми в Solidgate це робимо за алгоритмом «Луна», який перевіряє чи не помилилися ви раптом при введенні даних. Цей етап вкрай важливий. Особливо, коли покупка розв'язує питання допомоги нашим військовим.

Олександр Сапєльніков, Operation Analytics Lead
Алгоритм обчислення контрольної цифри номера пластикової картки відповідно до стандарту ISO/IEC 7812. Можна зробити й самостійно — за схемою
Крок 3
Оплата

Ви вводите дату виходу картки з обігу (expiration date) та тризначний CVV-код, для деяких карт — чотири цифри. За цими даними та даними з попереднього кроку система визначає:

● в якій країні випущена картка;

● який банк випустив картку;

● необхідність заповнення додаткових полів, таких як ZIP code (для США), CPF (Brazilian individual taxpayer registry identification), CURP (Mexico Unique Population Registry Code), personal ID (Аргентина). Цей набір залежить від конкретної країни, наприклад, українським користувачам ніяких додаткових полів заповнювати не потрібно, а от на долю громадян деяких інших країн, на жаль, впав цей тягар.

Адаптивність форми для різних країн збільшує конверсію в продажі, а покупця з іншої країни не відлякують купою полів для заповнення. Наприклад, поле ZIP для перевірки адреси покупця з'явиться тільки в покупців зі США, а клієнт з України не буде заповнювати непотрібні для нього і його банку поля.

Нарешті всі дані заповнені! Можна натиснути кнопку «Оплатити».
Влад Пістун, Web Tech Lead
Крок 4
Оцінка «підозрілості» транзакції

Довірена особа, якій ви дали картку, і шахрай, що отримав доступ до карткової інформації інших людей, можуть здійснювати покупку в одному і тому ж інтернет-магазині. Але як їх відрізнити?

Саме за боротьбу із шахраями відповідають антифрод-системи платіжних сервісів. Розповідаємо, як це працює у Solidgate.

Оцінка «підозрілості» транзакції відбувається у два етапи:

1) Перевірка введеної покупцем платіжної інформації.
Це допомагає визначити, чи була карта викрадена або заблокована.

2) Оцінювання покупця.
За допомогою профайлера— зовнішнього сервісу, який виконує цифрову ідентифікацію і допомагає краще категоризувати користувача та визначити рівень його шахрайства, перевіряємо цифровий відбиток покупця — всі сліди, які він залишив у мережі. Наприклад, якою поштою користується, на яких сайтах був до цього тощо.

У випадку досягнення певного рівня «підозрілості» антифрод може заблокувати транзакцію чи відправити покупця на додаткову верифікацію — необхідно буде або ввести отриманий на телефон код, або підтвердити операцію в онлайн-банкінгу тощо.

Добре, що ви добропорядний покупець, тож без проблем пройдете перевірку!

Ольга Ганноцька, BackEnd Developer
Профайлер - це зовнішній сервіс, який виконує цифрову ідентифікацію, створену на основі мільярдів транзакцій, із передовими аналітичними технологіями та вбудованим machine learning, і допомагає краще категоризувати юзера та визначити рівень його шахрайства
Крок 5
Списання ваших коштів


Що ж, тепер справа дійшла до банків.

Solidgate обирає оптимальний банк-еквайр, щоби провести платіж скоріше. Далі банк-еквайр через платіжну систему відправляє запит до вашого банку (банк-емітент).

Ваш банк перевіряє, чи:
1) ця картка дійсна;
2) усі її параметри були вірно зазначені;
3) вистачає грошей на балансі або ж чи не були перевищені ліміти інтернет-витрат.

Навіть якщо з карткою все гаразд, банк може попросити підтвердити, що оплату здійснюєте дійсно ви. Потрібно погодити платіж у мобільному застосунку чи ввести код із SMS. Ви можете проводити платежі без підтвердження, якщо банк довіряє даній транзакції та впевнений, що платіж проводите ви. Наприклад, про списанні коштів за підписки або при повторних транзакціях додаткова перевірка не потрібна. Ваш банк вважає її безпечною.

Коли з карткою та грошима на балансі все ок, ці гроші утримуються з картки та переходять на транзитний рахунок банку-еквайра. У цей момент ви отримуєте меседж «Гроші списані успішно».


Данило Кресік, Billing Operations Team Lead
Банк-еквайр – банк, що обслуговує торговців та виконує з ними розрахунки за платежі, які здійснили користувачі певного сервісу.
Банк-емітент – банк, який випустив картку користувача.
Крок 6
Перерахування грошей продавцю


Транзакція відправляється до банку-еквайра, де у продавця відкрито транзитний рахунок. Продавець має зачекати від 1 до 30 днів перед тим, як банк перерахує гроші на його розрахунковий рахунок. Цей строк залежить від умов співпраці продавця зі своїм банком-еквайром.
Юлія Чайка,
Business Development Manager
Крок 7
Очікування товару


Solidgate спеціалізується на магії у платежах — але на доставку дрона доведеться все ж таки почекати. З гарних новин — щоб бути дотичним до "магії" лист із Гоґвортсу не потрібен — додаємо перелік відкритих вакансій у Solidgate.

Олеся Таcіц, Chief HR Officer
Крок 8
Отримання товару та перевірка його якості


Якщо із товаром все ок і ви забираєте посилку, вітаємо, довгий шлях завершився… А що робити, якщо з дроном виникли проблеми, або продавець переплутав модель і відправив іншу? Якщо так вже сталося, ви можете повернути дрон в магазин та отримати гроші назад.

Для цього потрібно зв'язатися з магазином та ініціювати процедуру повернення.

● Право на повернення товару гарантується законодавством і продавцем. Ви пишете заявку на повернення грошей за товар та надсилаєте товар разом із заявкою продавцеві. Продавець повертає гроші за дрон протягом декількох днів.

Якщо ж продавець відмовився повернути гроші попри дотримання умов повернення або, наприклад, якщо вам так і не доставили дрон, ви можете звернутися до банку-емітента щодо повернення грошей за товар і надати докази у разі необхідності. Така процедура називається чарджбек (chargeback). Банк повертає гроші за покупку на карту покупцю, але це займе до двох місяців.
Андрій Романишин, Head of Chargeback Prevention
Тест
Виглядає просто? Наш тест допоможе перевірити, чи зможете ви так само легко розповісти своїм знайомим про те, як гроші при онлайн-покупці переходять від покупця до продавця.
Почати тест
Як в Solidgate перевіряють дані покупця?

Далі
Перевірити
Дізнатись результат
Які дані в платіжній формі потрібно додатково зазначати покупцям із США?
Далі
Перевірити
Дізнатись результат
Як швидко гроші потрапляють до продавця з його транзитного рахунку?

Далі
Перевірити
Дізнатись результат
Банк, що випустив картку покупця — це...
Далі
Перевірити
Дізнатись результат
Що робить банк-еквайр у процесі здійснення оплати товару?
Далі
Перевірити
Дізнатись результат
Куди треба звернутися, щоб повернути гроші через chargeback?


Далі
Перевірити
Дізнатись результат
0-2 правильні відповіді
Ваш рівень: Junior fintech expert

Упс, здається, ви були не дуже уважними, коли читали текст. Добре, що завжди можна спробувати ще раз!
Пройти ще раз
3-4 правильні відповіді
Ваш рівень: Middle fintech expert
Непогано! Ви вже можете дещо розповісти друзям, але щоб не помилитися й відчувати себе гуру з цієї теми, рекомендуємо перечитати текст та закріпити знання.


Пройти ще раз
Всі правильні відповіді
Ваш рівень: Senior fintech expert

Ви знаєте все про буремний шлях транзакцій і можете впевнено нести це знання в маси. В чому ми хочемо вас підтримати — переходьте на сторінку Instagram Vector та беріть участь в розіграші мерчу від Solidgate!
Пройти ще раз