Можна без бухгалтера. Як (не) шаленіти від податкової звітності

Можна без бухгалтера. Як (не) шаленіти від податкової звітності

Партнерський матеріал

Виставлення рахунків, відправка податкової звітності та інша бухгалтерія — поширений серед фрілансерів і підприємців біль. Vector вирішив протестити застосунок Fairo, що допомагає ФОПам 3-ї групи автоматизувати податки та іншу тяганину. 

Ми запросили двох героїв — Олю та Макса. Оля звітувала у класичний спосіб, а Макс — за допомогою Fairo.

Оля Помозова — HoReCa Project Manager і власниця Zero Waste кафе «С У Б О Т А»

Оля Помозова — HoReCa Project Manager і власниця Zero Waste кафе «С У Б О Т А»

Спочатку я пішла у фізичну будівлю податкової, де, як і у інших установах, зустріла злих людей та тітку-модератора, яку роздратували ті 100–200 людей, що були до мене. 

Коли нарешті підійшла моя черга, мені сказали щось в стилі «а ми так не приймаємо, давайте на флешці».

Сказали, що я повинна здати їм звіт на флешці у якомусь форматі, з яким зазвичай не зустрічаюсь у роботі та з яким не працюють мої девайси. Тому після легкого конфузу довелося сісти за сторічний комп’ютер податкової та спробувати створити звіт. Мені навіть допомагали деякі люди з черги — вони ж хочуть пройти свій шлях швидше. 

«Це легко», — казали вони. Так може здатися спершу, але насправді подача звітності офлайн — це пекло.

Я побувала в цьому пеклі та вирішила подати звітність в електронному варіанті, як роблю завжди. Дійсно, в електронному кабінеті платника податків розібратися може кожен. На жаль, навіть на подання податкової звітності онлайн потрібно витратити час — як на ознайомлення з актуальними вимогами або новинами, так і на саме заповнення документів.

Треба завжди знати, що відбувається. Чи не змінили рахунок, за яким треба сплачувати податки, чи не переробили ще щось. 

Цього року, наприклад, рахунок дійсно змінили — і щоби його знайти, треба виконати трюк. 

Але часу на це часто не вистачає. Зазвичай у підприємця в голові те, що відбувається з бізнесом — чи є продажі, чи все йде за планом, а не те, як працює онлайн-податкова. Це можна виділити як окремий «баг» системи — замість того, щоб займатися бізнесом, доводиться розбиратися у всьому цьому.

Макс Подлєсний — фулстек-девелопер у компанії Xelon

Макс Подлєсний — фулстек-девелопер у компанії Xelon

Я відкрив ФОП ще у 2019 році, коли влаштувався в український стартап NUKA. Відкрив його, як і більшість, щоби не було проблем із податками. Майже увесь час мені допомагали його вести. Мені залишалося лише «закинути» гроші на рахунок для закриття податків.

Fairo справив нормальне перше враження. Проста реєстрація — ввів мейл, придумав PIN-код і активував акаунт.

Fairo

Після реєстрації я одразу перейшов на вкладку «Звітність», де мене попросили ввести мій ІНН, щоби підтягнути мої дані.

На цьому етапі і з’явилася проблема. Fairo підтягнув неправильні дані — наче я насправді не на спрощеній системі оподаткування, а на загальній. Також застосунок повідомив мені, що через це я маю доступ лише до обмеженого набору функцій — виставлення рахунків.

Fairo

На цьому я був майже готовий закінчити експеримент і видалити застосунок. Але зранку я звернувся до підтримки та вирішив спробувати зареєструватися з іншої пошти. 

Я пройшов ті ж самі кроки, ввів той самий ІНН і вуаля — підтягнулися актуальні дані. Підтримка відповіла миттєво та пояснила, що продукт постійно дороблюється і оновлюється. Можливо, вони встигли за ніч пофіксити проблему.

Також я додав ЕЦП для підпису документів. Це дійсно просто — завантажуєш файл і вводиш свій пароль. 

Тепер на сторінці «Звітність» в мене з’явилося більше функцій. Я вирішив відправити податковий звіт. 

Fairo

Там мене попросили заповнити всього два показники — загальний дохід і задекларовані податки за минулі квартали. Ці дані я дістав зі свого банку й електронного кабінету ФОП. 

Fairo

Не знаю, чи працює це у Fairo саме так, але було би круто, якщо наступного разу мені не доведеться власноруч вводити задекларовані податки за минулі квартали. Застосунок міг би сам порахувати та внести ці дані, судячи з того, що я вводив раніше.

Мені пояснили, як рахувати загальний дохід. Так, це не дуже зручно, багато таблиць і рахунків, але я можу зробити це сам.

Після заповнення даних я натиснув «Ok» і через деякий час отримав повідомлення, що все схвалено. 

Fairo

Переваги:

 • Не треба лізти у декларації, розбиратися з купою папірців, заповнювати та надсилати їх. А якщо дані про задекларовані податки за минулі квартали зберігаються — взагалі «пушка».
 • Раніше мені допомагав бухгалтер, бо мені не хотілося лізти у всі ці таблиці. З таким зручним мобільним інтерфейсом я можу зробити все сам.

Недоліки:

 • Не все підтягнулося з першого разу. А вдруге підтягнулося все, але адреса відображалася не зовсім коректно.
 • Видно, що застосунок ще у розробці, — десь щось не скролиться, десь є претензії до верстки, але це дрібниці.
 • Поки немає версії для iOS.

Загалом Fairo — потенційно крутий застосунок. Він точно спрощує управління ФОПом — позбавляє необхідності працювати з таблицями та занурюватися у непотрібну бюрократію. Але його потрібно «допилювати».

Коментар від Fairo:

Поделиться
Съемки‌ ‌«на‌ ‌удаленке»‌ ‌и‌ ‌рекордные‌ ‌сборы‌ ‌на‌ ‌ благотворительность.‌ ‌Как‌ ‌TBWA\Ukraine‌ ‌ создает‌ ‌креатив‌ ‌для‌ ‌McDonald's‌ ‌в‌ ‌пандемию‌ ‌

Съемки‌ ‌«на‌ ‌удаленке»‌ ‌и‌ ‌рекордные‌ ‌сборы‌ ‌на‌ ‌благотворительность.‌ ‌Как‌ ‌TBWA\Ukraine‌ ‌создает‌ ‌креатив‌ ‌для‌ ‌McDonald's‌ ‌в‌ ‌пандемию‌ ‌

Партнерский материал

Во время пандемии рестораны пережили не только финансовый кризис, но и коммуникационный. Что предлагать и о чем говорить со своими потребителями? Почти каждую неделю нужно было отвечать на эти вопросы заново — настолько быстро все менялось.

Украинскому McDonald’s вместе с агентством TBWA\Ukraine удалось адаптироваться и создать несколько успешных креативных кампаний прямо в разгар пандемии. Креативная директорка TBWA\Ukraine Татьяна Федоренко (Tatiana Fedorenko) рассказала о новом стиле работы «Fast Ad», съемках роликов по видеосвязи и сборе средств на благотворительность, когда во всем мире бушевал кризис.

Как мы планировали креатив в период непредсказуемых локдаунов

Агентство TBWA\Ukraine создает большую часть проектов украинского McDonald’s для ТВ и интернета. Во время первого локдауна мы вместе с командой клиента продумывали сразу несколько тактик на все случаи жизни:

 • если экспресс-окна откроются только на доставку;
 • если экспресс-окна откроются для всех желающих;
 • если посетителям можно будет есть на летней площадке;
 • если McDonald’s через некоторое время полностью откроется.

Очень важно не переставать поддерживать связь со своей аудиторией в сложные времена. Поэтому объем коммуникационных активностей не уменьшился, а, наоборот, вырос.

Креативная директорка TBWA\Ukraine Татьяна Федоренко
Креативная директорка TBWA\Ukraine Татьяна Федоренко

Как мы снимали видеоролики удаленно в Украине и за границей

Пандемия сильно усложнила нашу работу: границы закрыты, на съемочной площадке нельзя собирать много людей. Обычно агентство всегда присутствует на съемках, потому что эфирное время и продакшн очень дорого стоит, мы не можем себе позволить неточности и повторные съемки.

Но креативная команда научилась работать и в удаленном режиме. На площадку приезжают актеры и съемочная группа — не более десяти человек. Клиенты, арт-директора, копирайтеры и менеджеры агентства подключаются по видеосвязи. Мы смотрим, как выстраивается кадр, утверждаем одежду актера и макияж — все то, что обычно происходит вживую. Хорошо, если хотя бы часть фильммейкеров могут собраться в одном помещении.

Иногда сложно принимать решения, общаясь удаленно. В итоге это удлиняет съемки, что в некоторых ситуациях критично — например, заходит солнце, и мы не можем больше снимать.

Во время карантина удалось получить опыт съемок по видеосвязи даже за границей. Часть ролика для McCafe мы снимали в польской студии по видеосвязи.

Рекламный ролик McCafe состоял из двух частей: игровой и фудовой. Игровая часть ролика — это небольшая постановка, в которой участвует несколько персонажей (актеров), а в фудовой части красиво изображается рекламируемый продукт.

Для игровой части рекламы, которая снималась в Киеве с украинскими актерами, нужен был высококлассный режиссер. Локальные специалисты в этой области очень подтянули свой уровень. Но пандемия ограничила возможности в одном и открыла в другом: нам удалось привлечь режиссера из Копенгагена Meeto Grevsen, ролики которого получали награды Cannes Lions. Возможно, если бы не COVID-19, он был бы очень занят и не смог бы поработать с нами.

Для фудовой части мы обычно привлекаем иностранных специалистов с большим опытом. Таких в Украине, к сожалению, пока нет. Поэтому наша креативная команда наблюдала за работой в польской студии через большой экран. Десять секунд кофейного демо, которые были нужны для ролика, снимали 16 часов. И это без учета тестовых кадров, которым был посвящен день накануне. В результате получился красивый рекламный продукт, благодаря которому продажи кофе увеличились на 5% по сравнению с прошлым годом.

Как мы сняли новогодний ролик за пять дней

У каждой большой корпорации есть вдохновляющий новогодний ролик. Обычно в нем показывают, как собирается большая семья, дарит друг другу подарки или катается на лыжах. Но этот Новый год пришелся на разгар коронавируса и жесткого карантина. Люди оказались в заточении в своих квартирах.

А так как миссия McDonald’s неизменна уже многие годы – «make delicious feel-good moments easy for everyone» — мы решили поддержать людей и напомнить им не переставать мечтать. Ведь когда-нибудь мир снова откроется, а пока нужно радоваться и маленьким путешествиям, например, семейной поездке за город или путешествию на McDrive.

Этот маленький фильм, который потом разделили на два сюжета для ТВ, мы снова снимали с режиссером из Копенгагена, так как нам очень понравилось предыдущее сотрудничество. Подготовка заняла всего пять дней — мы провели кастинг, подготовили локации и непростую арт-составляющую. В видео присутствуют сюрреалистичные элементы — например, лыжи и снег в обычной жилой комнате. Также в ролике используется 3D-моделирование, которое делалось в кратчайшие сроки.

Работать в таких условиях непросто как агентству, так и клиенту — вы словно скачете на необъезженной лошади, которая то и дело норовит вас сбросить. Необходимо быстро принимать решения, так что нет возможности «посмотреть на ролик свежим взглядом завтра».

В результате работа получилась качественной и вдохновляющей. Ролик разместил у себя мировой архив рекламы Ads of the World и несколько раз переопубликовывали Adforum и ad Ruby. Также нашу работу адаптировали болгарские коллеги из McDonald’s, а наружную рекламу этой кампании использовали на румынском рынке.

Как мы стимулировали благотворительность в тяжелый год

Важная часть деятельности McDonald’s — это благотворительность. Во время пандемии социальные проблемы, которыми занимается Фонд «Дом Рональда МакДональда», никуда не делись. Например, дети продолжают болеть и лежать в больницах, редко встречаясь со своими родителями.

Из-за кризиса люди, которые обычно жертвовали деньги, начали сокращать свои расходы, и благотворительность ушла на задний план. Мы поняли, что нужно расширять аудиторию и привлекать молодежь, которой проблемы маленьких детей не так близки и понятны.

С помощью кампании #Без_батьків_ніяк! во время ежегодной «Долонька щастя» мы решили напомнить: дети не перестают болеть, и им очень важно, чтобы родители были рядом в такие моменты. А украинский McDonald’s собирает деньги для создания семейных комнат в детских больницах.

Инсайтом кампании стала мысль: даже взрослые люди в самую сложную минуту звонят родителям. Когда мы болеем, когда нам страшно, и даже когда проблема небольшая — мы бежим за поддержкой к маме и папе.

Этот инсайт мы обыграли в ролике, сравнивая похожие ситуации. В одном из вариантов парень звонил маме и спрашивал: «Мама, где моя зеленая кенгурушка?». Зритель видел подпись «Антон, 30 лет, программист». А дальше похожая ситуация, только теперь тот же вопрос задавал пятилетний Тимофей из отделения кардиохирургии. В конце подпись — «Антону без мамы сложно, а Тимофею без мамы — никак». В финальный вариант вошла другая фабула, воплотить которую помог украинский режиссер Сергей Шевцов. Это трогательная история о 25-летней Оле и 5-летней Тане:

Кампанию поддержали инфлюенсеры — Алексей Дурнев, Анатолий Анатолич, «Телебачення Торонто» и более 100 других. А телеведущий Руслан Сеничкин звонил в прямом эфире своей маме.

Благодаря этой коммуникационной кампании, которую мы реализовали вместе с агентствами OMD и Be it, McDonald’s удалось привлечь новую аудиторию. За месяц кампании мы собрали рекордные 7 300 000 гривен, что на 74% больше, чем в прошлом году. А кампания взяла золото Effie Awards Ukraine за эффективность.

Как мы усилили предложение курицы в McDonald’s

COVID-19 поменял планы на рекламу многих компаний. Но McDonald’s решил не ограничиваться роликами о McDrive и доставке.

Люди обращают все больше внимания на более легкую белковую пищу — курицу. В меню McDonald’s есть ЧикенРолл, МакЧикен, МакНаггетс, а недавно появились куриные крылышки. Но на рынке доминируют игроки, которые напрямую ассоциируются с куриным мясом. А McDonald’s — это все-таки Биг Мак.

Поэтому в 2021 году у нас была задача завоевать место в сердцах фанатов курочки и впервые сделать ролик о МакЧикен. Оказалось, люди не всегда верят, что курица в McDonald’s такая же вкусная, как и в других «куриных» местах. Поэтому мы решили поступить честно и смело, сказав: да, сомнения есть. Но их можно развеять, попробовав куриный бургер в McDonald’s.

McDonald’s очень уверен в своих блюдах. Поэтому в ролике мы буквально предложили аудитории поспорить, что они полюбят МакЧикен.

Видео снимали параллельно две команды с двумя режиссерами — Густаво Грипе из Бразилии, и Массимо Замбиази из Италии. В первой игровой части, которую мы снимали в Украине, по сценарию — весенняя погода. А съемочные дни выпали на время, когда все вокруг засыпало снегом. Продакшн-студия счищала его с крыш кипятком, чтобы провести съемки, и одалживала у знакомых зимние вещи для бразильца, у которого никогда не было теплой куртки.

Продолжение спора, но уже о новом блюде — куриных крыльях, мы снимали с талантливым украинским режиссером Никитой Булгаковым. Благодаря комплексной промокампании McDonald’s удалось перевыполнить план продаж куриных блюд на 18%.

Почему Fast Ad?

В 2020 году пандемия ускорила и без того быстро развивающийся мир. У бренд-команд и рекламных агентств не осталось возможности планировать кампании на год вперед.

Если бренды хотят быть конкурентоспособными, нужно быстро и с эмпатией реагировать на каждый новый локдаун, изменения в обществе и стиле жизни человека.

Мы назвали такой стиль работы Fast Ad. Начали мыслить более гибко, перестроили работу агентства и сократили сроки разработки кампаний.
Этот тренд в мире оформился в понятие Experiential strategy — стратегия, основанная на полученном опыте. Нужно быстро реагировать на все изменения, делать выводы и иметь план A, B, C, чтобы оперативно реализовывать маркетинговые цели в зависимости от промежуточных и итоговых результатов.

Мы уже не называем такую стратегию кризисной, потому что находимся в перманентном кризисе. Это уже наш стиль жизни.

Поделиться
Читайте также:

Підлітки стали самотнішими через смартфони

За останнє десятиріччя у підлітків значно зросло відчуття самотності. Причина може бути в активному використанні смартфонів, пише The Washington Post.

Що сталося

У Journal of Adolescence опублікували дослідження стосовно відчуття самотності підлітків у 37 країнах світу. Виявилось, що у період із 2012 до 2018 року цей показник значно збільшився у 36 країнах. Причому ріст самотності у дівчат виявився більшим, ніж у хлопців.

Графік зростання самотності у підлітків

Як проводили дослідження

В опитуванні брали участь більше мільйона школярів віком 15–16 років. Дослідники використовували дані Міжнародної оцінки учнів. Опитування проводили п’ять разів — у 2000, 2003, 2012, 2015 та 2018 роках. До 2012-го дослідники не фіксували особливих змін.

Чому самотність пов’язана зі смартфонами

У період з 2012 до 2018 року рівень самотності у школах усього світу зріс майже вдвічі. Вона була вищою у випадках із більшим рівнем доступу до смартфонів та інтернету. Їхнє поширення спричиняло зменшення особистого спілкування між підлітками та послаблювало емоційний зв’язок.

Цікаво, що в країнах із вищим показником безробіття зафіксували нижчий рівень самотності в школах. Нерівність доходів, ВВП і розмір сім’ї не суттєво пов’язані з цим відчуттям.

Як змінився рівень самотності в різних країнах

Найбільший ріст спостерігають у слов’янських, балтійських, англомовних і латиноамериканських країнах. Найменше зростання було у країнах Східної Азії. Зокрема підлітки Південної Кореї, Японії та Гонконгу не стали за цей час більш самотніми через широке поширення смартфонів в країні й до 2012 року.

Что вы творите?

Поділитися

Тютюнова компанія Philip Morris закликала відмовитись від продажу сигарет

Одна з найбільших тютюнових компаній Philip Morris закликає відмовитися від сигарет. Вона припинить їхній продаж у Великобританії впродовж наступних десяти років, пише The Daily Mail.

Що сталося

Голова Philip Morris Яцек Ольчак повідомив, що компанія припинить продаж цигарок упродовж наступних десяти років. Це торкнеться й марки Marlboro, яку можна було купити у Великій Британії понад 100 років.

Останнім часом Philip Morris активно розвиває кампанію заборони куріння традиційних цигарок. Ольчак порівнює їх з автомобілями на бензині, які в Британії заборонять продавати з 2030 року.

«Ми можемо побачити світ без сигарет. Чим раніше це відбудеться, тим краще для всіх. За умови правильного регулювання та інформації в деяких країнах це може статися за 10 років», — заявив він.

Що буде далі

Останнім часом тютюнові компанії серйозно взялися за боротьбу з курінням сигарет. Як альтернативу Philip Morris пропонує IQOS — пристрій, який нагріває тютюн для доставки нікотину в організм без диму та смол. Інший тютюновий гігант British American Tobacco виробляє аналогічні вироби — Glo.

Компанії стверджують, що це менш шкідливий спосіб паління. Проте з ними не погоджуються вчені. Вони стверджують, що пристрої також можуть викликати смертельні хвороби. За інформацією ВООЗ, в системах IQOS навіть присутні деякі токсичні речовини, яких немає в сигаретах.

Что вы творите?

Поділитися

Автопілот Tesla сплутав місяць зі світлофором

Автопілот Tesla сприймає місяць як жовтий колір світлофора. Через це електрокар хоче сповільнитися, розповів у своєму Twitter користувач Джордан Нельсон.

Що сталося

Компанія Tesla оголосила про впровадження функції повного самокерування автопілоту. Будь-який водій може підписатися на неї за $99–199. Проте й ця функція має свої недоліки.

Водій Tesla Джордан Нельсон виявив, що автопілот реагує на повний місяць як на жовтий колір світлофору. Тому електрокар хоче зменшити швидкість.

Що буде далі

Нельсон позначив у твіті Ілона Маска. Проте на момент публікації новини підприємець ніяк не відреагував на його пост.

Что вы творите?

Поділитися

В Україні презентували стратегію розвитку крипторинку. Що вона передбачає?

Міністерство цифрової трансформації разом із представниками бізнесу й іншими відомствами представили стратегію розвитку віртуальних активів до 2024 року. Про це пише Forklog.

Що сталося

Мінцифри й представники бізнесу узгодили стратегію впровадження ринку криптовалют в Україні. До кінця 2021 року повинні прийняти закон про електронні активи та правила їх оподаткування. Також планують впровадити AML-політику (запобігання відмиванню коштів) для бірж біткоїнів, обмінників і їх клієнтів.

Що прописано в стратегії

Стратегія включає освітні, регуляторні та інфраструктурні заходи в різних сферах. Для реалізації створили 10 робочих груп. Серед їх завдань:

 • розробка термінології та підзаконних актів;
 • просування токенізації реальних активів;
 • створення навчальних матеріалів на базовому, вищому та галузевому рівнях;
 • організація покупок хліба за токени.

Що буде далі

До травня 2024-го Україну планують вивести у топ-10 країн за рівнем інтеграції цифрових валют. Наприклад, ними мають користуватися 47% українців. Також близько 10% бізнесу токенізують свої активи або почнуть використовувати подібні цифрові монети в свої діяльності. Крім того, в планах відомства запровадити магістерську програму з децентралізованого фінансування.

Что вы творите?

Поділитися

Десятки невідомих вірусів знайшли в 15 000-річних льодовиках Тібету

Учені з університету Огайо зібрали зразки з тибетського плато віком майже 15 000 років. У них виявили 33 види вірусів, пише Gizmodo.

Що сталося

У процессі дослідження льодовиків вчені виявили у зразках 33 віруси. Лише чотири з них були раніше відомі науці. Решта вірусів — унікальні та не споріднені один з одним. Ті чотири, які вчені змогли ідентифікувати, належать до сімейства бактеріофагів. Вони зародились у ґрунті або в рослинах.

«Це віруси, які можуть жити в екстремальних умовах. У них є сигнатури генів, які допомагають їм заражати клітини в дуже холодних умовах», — розповів один із авторів дослідження, доктор Метью Салліван.

Чому це важливо

Через зміну клімату ці віруси виходять зі свого застійного стану. Танення льодовиків призведе не лише до їхньої втрати, а й вивільнення в навколишнє середовище.

Что вы творите?

Поділитися

Федерація кіберспорту України отримала статус національної. Що це означає?

Міністерство молоді та спорту провело конкурс, в результаті якого Федерацію кіберспорту України визнали національною. Про це повідомляють на сайті організації.

Що сталося

В Україні з’явиться офіційна збірна з кіберспорту. Міністерство молоді та спорту наказом №2561 надало Федерації кіберспорту України статус національної. Тепер вона може проводити офіційні чемпіонати, формувати тренувальні бази, присвоювати звання та розряди кіберспортсменам.

Хто потрапить у збірну з кіберспорту

У збірну з кіберспорту будуть брати окремих гравців та вже сформовані клуби. Спортсмени візьмуть участь у двоетапному змаганні. З переможців сформують національну збірну з кіберспорту. Вона поїде на чемпіонат світу з CS:GO, Dota 2, Tekken та eFootball PES 2021 в Ізраїль.

Что вы творите?

Поділитися

У Гонконгу з'явився музей мемів. Як він виглядає?

Платформа 9GAG запустила офлайн-виставку «Музей мемів» у Гонконгу. На ній показали понад сто загальновідомих і локальних мемів, пише DTF Magazine.

Що сталося

У Гонконгу відкрилася перша виставка «Музей мемів». Простір поділений на сім тематичних зон. В одних зібрані інсталяції з найпопулярніших мемів (Troll Face, Doge та Disaster Girl), а в інших — розповідають історію світової інтернет-культури.

previous arrow
next arrow
Slider

Частина залів інтерактивна. Там можна «стати мемом» у фотокабінці Meme me, зробити тимчасове тату Memeingful Tattoo Station, відчути запахи мемів у Beyond the Meme або виграти $100 за власний мем. «Музей мемів» працюватиме до 5 вересня.

previous arrow
next arrow
Slider

Что вы творите?

Поділитися

У матеріалах The Washington Post та New York Magazine виявили порно. Як це сталося?

У матеріалах The Washington Post та New York Magazine з’явилося порно. Сайт для дорослих викупив домен недійсного відеохостингу, на який посилалися видання, пише Vice.

Що сталося

Порносайт викупив домен відеосервісу Vidme, який закрився у 2017 році. Авторитетні видання у своїх новинах посилалися на матеріали, розміщені на платформі. Тепер ці посилання ведуть на головну сторінку порносайту.

Що ще відомо

Відео з порно замість оригінальних роликів з’явилися на сайтах видань The Washington Post, New York Magazine, Huffington Post, The Verge, Gizmodo та багатьох інших. Вони помітили зміни та вже виправили.

Чому це цікаво

Така схема викупу посилань доволі розповсюджена. Раніше ми писали про те, що вчені Гарварду підрахували кількість таких «гнилих посилань» у The New York Times. За 1998 рік дослідники виявили 72% недоступних посилань на першоджерела.

У мережі навіть є ціла підпільна індустрія. Її клієнти платять маркетологам за пошук мертвих посилань в великих виданнях. Потім вони купують цей домен і розміщують там свої товари чи послуги.

Что вы творите?

Поділитися

В Ізраїлі створять ДНК-базу собачих фекалій

Влада Тель-Авіва знайшла новий спосіб виявити власників собак, які не прибирають за своїми улюбленцями. Для цього в місті створять базу ДНК собачих екскрементів, пише The Times of Israel.

Що сталося

Міська рада столиці Ізраїлю вирішила по-новому боротися з господарями, які не прибирають за своїми собаками. Мешканці здаватимуть генетичні дані своїх улюбленців, щоб отримати нову ліцензію на їхнє утримання. Попередні будуть актуальні ще пів року, і якщо за цей час власники не здадуть ДНК своїх собак — володіння твариною вважатиметься незаконним.

Як ще боролися з проблемою

У Тель-Авіві вже намагалися боротися з забрудненням вулиць собачими екскрементами. Міська рада збільшувала штраф для тих, хто не прибирає за улюбленцями, проте це не змінило ситуацію. Тому боротися з проблемою вирішили за допомогою регулярних штрафів.

Что вы творите?

Поділитися

Ford запустив ароматизатор із запахом бензину для власників електрокарів

Компанія Ford випустила ароматизатор із запахом палива для власників електричних автомобілів. Він має допомогти позбутися потягу до бензинових авто, пише Hypebeast.

ароматизатор Mach-Eau

Що сталося

Ford випустив специфічний ароматизатор «Mach-Eau». Комбінація бензальдегіду, пар-крезолу, лаванди, герані, сандалу та синього імбиру дає димний і металевий аромат, який нагадує запах салону автомобіля та гумових шин. У вільний продаж ароматизатор випускати поки не планують. Його зможуть отримати лише власники Mustang.

Навіщо створили ароматизатор

Компанія провела опитування серед автомобілістів. 70% водіїв сказали, що їм не вистачатиме запаху бензину в нових електрокарах. У Ford запевняють, що запах бензину виявився таким же популярним, як аромат сиру та вина.

Что вы творите?

Поділитися