Ви теж ЦЬОГО хочете. Генератор справжніх бажань жінок в IT

За даними ООН станом на 2023 рік, для досягнення повної рівності між чоловіками та жінками знадобиться ще 286 років. Україна є однією з країн, де права жінок захищаються на державномі рівні. Так, у 2022 році була ухвалена Державна стратегія забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків до 2030 року та операційний план з її реалізації до 2024 року.

А що відбувається в бізнесі, зокрема, в IT-секторі? Інфопростір буквально переповнений стереотипами про «тяжку жіночу долю» в IT, та чи відповідають вони дійсності? Разом з брендом Cosmolot ми поспілкувалися з IT-працівницями компанії і створили генератор, що відображає істинні бажання жінок. Тисніть «почати», щоб дізнатися, чи збігаються вони з популярними думками та вашими спостереженнями!

Ваше бажання на сьогодні...
Кодова база без помилок
Work-life balance
Зробити зарядку і смачно поснідати перед тим, як вриватися у роботу
Стабільне підключення до Інтернету
Конструктивний фідбек від клієнтів

Загалом в українському IT-секторі станом на 2022 рік частка жінок складає 30,8%. За даними Держкомстату, майже третина ФОП в ІТ-галузі — це жінки (78,6 тис.). У компанії Cosmolot загальна частка жінок складає 49%.

🧐 Як почати працювати в IT, якщо навкруги так багато стереотипів?

Анна Чуднівець, Product Owner Сosmolot

Я б ніколи не дивилася на статистику, щоб вирішити, чим займатися. Статистика говорить про тих, хто спробував, тому, якщо ви ловите себе на думці, що хочете опанувати нову професію або світчнутися в компанії – не бійтеся цього. Почніть вчитися у колег, питайте про їхній шлях. Почніть з малого: читайте чати співробітників, слухайте, як опрацьовуються дзвінки чи проводяться операції. Я вважаю, що вчитися у колег краще, ніж брати курси.

Обіймаючи понад 10 років нетехнічну посаду HR, я бачу, як стереотипи проявляються на всіх рівнях: від інституту виховання до реклами, проявів в політичній чи економічній сфері. Через це жінки часто можуть боятися, але факти кажуть самі за себе: за останні 10 років частка жінок в IT зросла більш як утричі. Це надихає, змушує передивитись своє ставлення до нав'язаних ззовні обмежень. Я раджу тим, хто наважується ввійти в IT, дивитися успішні приклади і пропрацьовувати істинність свого бажання – обміркувати свою мотивацію, звернутися до спеціаліста, якщо є блокери, підібрати ментора та програму навчання, спробувати пройти інтернатуру та відчути «кухню», яка вас цікавить, зсередини.

Наталія Бондаренко, HRBP Cosmolo

⁉️ Як пройти шлях від junior в middle і вище легко і з задоволенням?

Анна Чуднівець, Product Owner Сosmolot

Будьте наполегливими. Якщо ви натякнули керівництву, що хотіли б змінити відділ чи зайнятість загалом, а вас не почули – приходьте наступного дня. Обдумайте свій меседж, удоскональте його, але не лишайте спроб, допоки не отримаєте чіткої відповіді. Треба бути якоюсь мірою впертою, щоб отримати бажаний результат, і так в усьому: у навчанні, спілкуванні з клієнтами, пітчингу з керівництвом. Я знаю, що маю бути цілеспрямованою перш за все для себе, тому завжди ставлю питання: «Навіщо я це роблю і як це зробити ефективно?».

Іноді деякі показники, на які ми звикли орієнтуватися, можуть стати перепонами. Підживлюйте інтерес до речей, які вас цікавлять. Знайдіть такі цілі, які будуть виходити за межі зарплатні, посад чи назв компаній. Я вірю, що лише зі справжнього інтересу можуть «випливти» саморозвиток та взаємодія з іншими членами команди, які, до речі, можуть стати додатковою мотивацією на шляху до успіху.

Наталія Бондаренко, HRBP Cosmolo

🤩 У чому полягає ваш ключ до успіху?

Анна Чуднівець, Product Owner Сosmolot

Для мене ключ лежить у комунікації. Я ніколи не залишала відкритим якесь питання. Якщо я пропоную ідею і отримую «Ні!»… чудово, знайдімо час, щоб мені пояснили причини!
Це допомагає залишатись експерементатором і направляти енергію у правильне русло. Відмова без компетентного обґрунтування демотивує, тоді як ефективна комунікація, уточнення та взаємодія з якомога більшою кількістю членів команди відкриває двері для нових рішень і рекордних результатів.

Інвестиції у свій розвиток завжди приноситимуть плоди. Яку б посаду ви не обіймали, казати, що усі цілі досягнуті і усі знання засвоєні – пряма дорога до профнепридатності. Я намагаюся постійно дізнаватися щось нове про сферу, у якій працюю, і це дозволяє підкорювати нові професійні вершини.

Наталія Бондаренко, HRBP Cosmolo