Як змінилась аудиторія українських Facebook та Instagram за півроку — дослідження

За півроку українська аудиторія Facebook та Instagram зросла на 1 млн кожна. Тепер Facebook має 16 млн користувачів, а Instagram — 14 млн. Про це свідчать дані нового дослідження соцмереж від комунікаційної агенції plusone.

Як змінилась аудиторія українських Facebook та Instagram за півроку — дослідження

Що сталося

З липня 2020-го українська аудиторія Facebook та Instagram зросла на 1 млн кожна — до 16 та 14 млн відповідно. Кількість користувачів Facebook Messenger виросла на 800 000 — до 10 млн. За допомогою рекламних інструментів Facebook тепер можна охопити на 1 млн користувачів більше, тобто загалом 22 млн.

Які області надають перевагу Facebook

Мешканці майже усіх областей України віддають перевагу Facebook. Винятки:

  • Харківська область (проникнення Instagram складає 38% проти 35% у Facebook);
  • Одеська (42% та 41% відповідно);
  • Запорізька (36% та 35% відповідно).

Facebook найпопулярніший у Київській (57%), Львівській (48%) та Дніпропетровській (48%) областях. Найнижче проникнення у Кіровоградській (34%).

Instagram користується найбільшою популярністю у Київській (51%), Одеській (42%) та Дніпропетровській (41%) областях. Найнижчий показник зафіксували також у Кіровоградській області — 26%.

У якої соцмережі найбільша динаміка приросту

У більшості обласних центрів Instagram обійшов Facebook за динамікою приросту. Спад проникнення Instagram відбувся у двох містах — Вінниці (-2,7%) та Полтаві (-3%). Щодо Facebook, то цей показник зменшився у 6 обласних центрах. Найбільший спад зафіксували у Вінниці — понад 10%.

Яка соцмережа найпопулярніша серед молоді

Instagram випереджає Facebook за часткою користувачів серед українців до 29 років. Причому серед 18-23-річних та 25-26-річних рівень проникнення перевищує 100%. Це пояснюють наявністю у молодих користувачів кількох акаунтів чи фейкових сторінок.

Як змінювалася кількість користувачів залежно від вікових груп

Аудиторія обох соцмереж зростала у більшості вікових груп. Найбільший спад користувачів Facebook та Instagram зафіксували серед 19-річних (понад 50 000). Facebook випереджає Instagram за зростанням кількості користувачів віком 37-38 та 52+ років.

Что вы творите?

Поделиться